יוהנסבורג - אטרקציות מרכזיות

אין ספק שדרום אפריקה היא יעד יוצא דופן. בביקור ביוהנסבורג, העיר הגדולה ביותר בדרום אפריקה תוכלו לראות לא מעט, ולמרות היותה עיר מערבית לכל דבר, יתפאשר לכם, בזכות האטרקציות המיוחדות בה, מפגש יוצא דופן עם התרבות וההיסטוריה הכל כך עשירה של יבשת אפריקה ודרום אפריקה בפרט.

יעל - צוות למטייל ברשת
תמונה ראשית עבור: יוהנסבורג - אטרקציות מרכזיות - תמונת קאבר

בכתבה זו:

אטרקציות ברובע ניוטאון Newtown Precinct 

רובע זה, שהיה אזור פשע מוכר בעיר והפך במרוצת השנים לאזור מושקע, חף מכל סממניו הקודמים, הוא בין האזורים המתוירים ביותר בעיר יוהנסבורג. ברובע הזה תוכלו למצוא מבחר של אטרקציות, שבביקור ביוהנסבורג, ודאי שלא תרצו לפספס. הנה כמה מהן:

מוזיאון אפריקה (Museum Africa) -  מוזיאון חשוב זה ממוקם ברובע ניוטאון והוא מציג למבקרים בו מגוון של תערוכות, העוסקות ברובן בהיסטוריה העשירה והמיוחדת של אפריקה. באמצעות מיצגי אמנות שונים, כמו תמונות, פסלים, צילומים שונים, הדפסות ועוד, תוכלו ללמוד לא מעט על התרבות והעבר המורכב של היבשת, על המלחמות השונות, שהתקיימו במהלך השנים ועוד. מומלץ להקדיש למוזיאון כמה שעות, שכן האמנות שבו חשובה לכל מבקר, כדי להבין את הרקע של המקום. מעבר לעבודות המוצגות בו, הרי שגם מדובר במבנה מרשים ויפהפה, המעוצב בסגנון ויקטוריאני. ללא ספק מדובר במוזיאון ש"יזרוק" אתכם אל עברה הרחוק של אפריקה, אל התקופה שנדמה שהעולם שכח: עוד כשמצריים היתה "קמט" (Kamet) וסודן כונתה "קוש" Kush.

 • כתובת: 121 Bree Street
 • טלפון: 27-11-833-5624
 • שעות פתיחה: המוזיאון פתוח במהלך כל השבוע, מלבד ימי שני, החל מ-09:00 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים

מוזיאון בנסוסן (Bensusan Museum) - המוזיאון המקסים הזה ממוקם בתוך "מוזיאון אפריקה" וגם הוא חלק חשוב בהיסטוריה האפריקאית. הוא מתאר את התפתחות הצילום באפריקה ומציג עבודות, שצולמו לאורך השנים, עבודות של צלמים מקצועיים לצד עבודות חובבנים.

 • כתובת: 121 Bree Street

גשר נלסון מנדלה (Nelson Mandela Bridge) - גשר זה הוא גשר הכבלים הגדול ביותר בדרום אפריקה (אורכו מגיע לכ - 284 מטרים וגובהו 27 מטרים) והוא מחבר בין שני אזורים מרכזיים ועיקריים בעיר - בין ניוטאון ל - Braamfontein. הוא מסוגל לשאת מעל 3,000 מכוניות בשעה והוא משמש כשער הכניסה לעיר מכיוון צפון. הגשר ניפתח למעבר מכוניות באופן רישמי בשנת 2003 על ידי נלסון מנדלה עצמו, נשיאה לשעבר של דרום אפריקה, סמל המאבק באפרטהייד ובין מנהיגי העולם החשובים ביותר, שהביאו למהפך היסטורי חשוב במדינה זו. "נלסון מנדלה הוא איש יוצא דופן, וכך גם גשר-נלסון-מנדלה..." (Aggrey Klaaste).

מוזיאון התרבות האפריקאית (Afrika Cultural Centre) - מרכז תרבותי זה הוקם לאחר מרד הסטודנטים ביוהנסבורג ביוני 1976, שביקשו "לשחרר" את מערכת החינוך מהטיות תרבותיות, גזעניות, ש"הרעילו" את האומה שנים ארוכות. קהילות העולם השונות תמכו בסטודנטים אלה, שדוכאו באופן אכזר, מתוך ניסוין למנוע את מחאתם. לאחר שלוש שנות מאבק, הוקם סוף סוף מרכז תרבות זה כשמטרתו העיקרית היתה להעצים את הנוער והסטודנטים ביוהנסבורג וסביבתה, זאת באמצעות תכניות אמנות, תרבות וכן תכניות חברתיות שתוכננו במיוחד לקהל זה, כשבראש ובראשונה עומדת למולם המטרה העיקרית והיא חיזוק זכויות האדם, וזאת באמצעות הביטוי האמנותי.

קניון המטרו (Metro Mall) - אם ייצא לכם להשתמש בתחבורה הציבורית של יוהנסבורג (וסביר שייצא), וודאי שלא תוכלו לפספס את מרכז הקניות הגדול של המטרו. מרכז זה, שניפתח לראשונה בשנת 2003, מעבר למבחר הרחב והמגוון של החנויות שבו, הוא מציע חוויות קנייה מסוג אחר. פזורות לאורכו ולרוחבו עשרות עבודות אמנות שונות, החל מפסלים, ציורי קיר ופסיפס ועוד. תוכלו לרכוש ממיטב המוצרים, החל מבגדים ועד ירקות ופירות וכן ליהנות ממאכלים מקומיים, המוגשים במסעדות שבמקום.אף על פי שמדובר בקניות, הרי שהקניון הזה הוא סוג של אטרקציה מיוחדת בזכות הנוף שמעניק לחנויות שבו.

קצת השראה לטיולים שלך

 • שעות פתיחה: מהשעה 06:00 בבוקר ועד 22:00 בלילה

קרלטון פנורמה (Carlton Panorama) - זהו המגדל הגבוה ביותר בכל יבשת אפריקה. הוא מתנשא לגובה של 223 מטרים, ואם תעלו עד הקומה ה - 50 שלו תוכלו לזכות לתצפית מקסימה על העיר יוהנסבורג (רק אז תוכלו להבין באמת עד כמה העיר הזו כל כך גדולה). זוהי הדרך הטובה ביותר לקבל אוריינטציה, בכל הקשור למיקומם של אתריה השונים ורובעיה של העיר, ולהשוות בין חלקיה הישנים לחלקיה החדשים יותר של העיר. הכניסה לתצפית בתשלום.

 • כתובת: פינת הרחובות Commissioner ו-Von Wielligh.
 • טלפון: 27-11-308-1331
 • שעות פתיחה: בימים ראשון עד חמישי התצפית פתוחה החל מהשעה 09:00 בבוקר ועד 19:00 לפנות ערב. בימים שישי ושבת מהשעה 09:00 בבוקר ועד 21:00 בלילה.

עולם הבירה (SAB World of Beer) - "עולם הבירה" הוא אחת האטרקציות היוצאות דופן ביוהנסבורג. מקום זה בבעלותה, של אחת ממבשלות הבירה הגדולות ביותר בדרום אפריקה (South African Breweries), נחשב גם כסוג של מוזיאון, זאת לאור המבקרים הרבים שמגיעים אליו במיוחד, שנה אחר שנה. תושבי דרום אפריקאה, הידועים כחובבי אלכוהול, ובירה בפרט, נהנים לבקר במקום הזה ולהציג למבקרים את תרבות השתייה ואת האווירה שאפשר למצוא רק במקום מסוג זה. ניתן להשתתף בסיור במקום, הלוקח למבשלה עצמה, תוך הסברים שונים על ההיסטוריה העתיקה, הכנת הבירה ועל המקום עצמו.

 • כתובת: 15 President Street
 • טלפון: 27-11-836-4900
 • שעות פתיחה: במהלך כל השבוע, מלבד יום שני, החל מהשעה 10:00 בבוקר ועד 18:00 לפנות ערב.
 • אתר אינטרנט: www.worldofbeer.co.za
 • אימייל: events.co-ordinator@za.sabmiller.com

לתחילת הכתבה

אטרקציות בפאתי העיר

מוזיאון האפרטהייד (Apartheid Museum) - הביקור במוזיאון זה הוא בגדר חוויה ייחודית, כזו שגורמת למבקרים לחשוב ולהתעמק בנושא גם אחרי שעזבו את המוזיאון. המסרים עוברים בצורה מדוייקת בזכות הסרטים, התמונות והמיצגים במקום, המאפשרים ללמוד על תקופת האפרטהייד בדרום אפריקה. זהו סוג של מסע בזמן, שייקח אתכם ישירות לשנות ה-70, 80. אין ספק שזוהי אחת האטרקציות התיירותיות החשובות של דרום אפריקה בכלל ויוהנסבורג בפרט, המאפשרת למבקרים ללמוד על משטר גזעני קודם, שהיה נהוג בדרום אפריקה מסוף שנות הארבעים ועד שנות התשעים המוקדמות.

 • כתובת: Northern Parkway & Gold Reef road
 • טלפון: 27-11-309-4700
 • שעות פתיחה: המוזיאון פתוח במהלך השבוע, מלבד ימי שני, מהשעה 10:000 בבוקר ועד 17:00 אחה"צ.
 • אתר אינטרנט: www.apartheidmuseum.org
 • אימייל: info@apartheidmuseum.org

גן החיות של יוהנסבורג (Johannesburg Zoo) - בגן החיות של יוהנסבורג תמצאו למעלה מ-200 בעלי חיים שונים, כולל פילים, אריות ומינים שונים של קופים. לחלק מבעלי החיים תוכלו להתקרב כמעט עד מרחק נגיעה, חלקם בכלובים ואף לא מעטים משוחררים, כשכל מה שמפריד בינם לבין המבקרים הוא תעלת מים חוצצת. ביקור בדרום אפריקה, ללא היכרות קרובה עם בעלי החיים, איננו ביקור אמיתי. אם אתם לא נוסעים לספארי, אך רוצים לחוש בכל זאת את אפריקה האמיתית, הרי שגן החיות, הוא הזדמנות טובה לכך.

 • כתובת:  Jan Smuts Avenue, Parkview  Private Bag X13, Parkview, 2122
 • טלפון: 27-11-646-2000
 • שעות פתיחה: פתוח מדי יום, מהשעה 08:30 בבוקר ועד 17:30
 • אתר אינטרנט: www.jhbzoo.org.za
 • מייל: info@jhbzoo.org.za

לתחילת הכתבה

אטרקציות מחוץ לעיר

סאן-סיטי (SunCity) - באמצע הטבע הפראי של דרום אפריקה שוכן לו ריזורט, שכולו עולם של פנטזיה ושעשועים (ה"דיסניוורלד" של דרום אפריקה). בניגוד לפארקי השעשועים הגדולים בעולם, שאת כולם עוטפת אווירה אמריקאית מערבית, הפארק הגדול הזה הוא על טהרת היבשת הענקית, יבשת אפריקה ואפשר למצוא בו אווירה אפריקאית ייחודית. אם אתם מתכננים טיול משפחתי, או אם אתם חובבי פארקי שעשועים, אין ספק שזהו מקום שלא תרצו לפספס. עם מגוון של מתקנים הוא מציע פיתרון מצויין ליום בילוי מחוץ לעיר (נמצא לא רחוק מיוהנסבורג). עוד תוכלו למצוא בו גם כמה בתי מלון אקסלוסיביים, מסעדות רבות ואפילו קאזינו.

הפארק הלאומי פילנסברג (Pilanesberg National Park) - כמובן שאין כמו להיות בספארי, מוקפים בבעלי חיים, שראיתם רק בתמונות. אם הגעתם לדרום אפריקה ומחפשים תחליף לספארי, הפארק הלאומי פילנסברג הוא תחליף מצויין ואף נמצא לא רחוק (יחסית) מיוהנסבורג ומסאן סיטי. זוהי שמורת טבע ענקית (הרביעית בגודלה בדרום אפריקה), ושטחה מגיע לכמעל 200,000 דונם. במרכזו של הפארק תמצאו אגם מקסים (Mankwe Dam) ונופים יפהפיים, שנוצרו בזכות תהפוכות טבע, שהתרחשו במרוצת השנים. בביקור בפארק תוכלו לנסוע ברכבכם באופן עצמאי או להצטרף לקבוצות במקום. מעל 300 מיני ציפורים, קרנפים, פילים, חיות בר וטרף ועוד מגוון רב של בעלי חיים אחרים, וכל זאת, כשהם מוקפים בטבע פראי, ללא נגיעת יד אדם.

 • כתובת: www.pilanesberg-game-reserve.co.za/map/index.html
 • טלפון: 27-14-555-1600
 • שעות פתיחה: בחודשים מרץ עד אפריל - מהשעה 06 בבוקר ועד 18 לפנות ערב, מאי עד ספטמבר מהשעה 06:30 בבוקר ועד 18, ספטמבר ואוקטובר מהשעה 06 עד 18:30, נובמבר עד פברואר 05:30 עד 19 בערב.
 • אתר אינטרנט: www.pilanesberg-game-reserve.co.za

לתחילת הכתבה

הדפס|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

אטרקציות ביוהנסבורג

השב  · 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה ליוהנסבורג

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×