מסלול טיול למערב קנדה

מקלגרי מלכה ודוד נוסעים אל קאנמור ומשם אל שמורות יפהפיות- יוהו, באנף,ג`ספר ועוד. מהטבע הנהדר הם מגיעים אל ערים נהדרות: ויקטוריה וונקובר.

דוד נחמוני
תמונה ראשית עבור: מסלול טיול למערב קנדה - תמונת קאבר
Thinkstock Imagebank ©

בכתבה זו:

הכנות לטיול ונחיתה בקלגרי

לינה-למי שנוסע עם רכב, מומלץ להזמין מקום לינה למקום הראשון אליו מגיעים, אפשר דרך האינטרנט. יש private lodging ודרכם אפשר להגיע לרשימת בד אנד ברקפסט גדולה. לטיול של 7-8 ימים ברוקיס, מומלץ להזמין מקום ראשון ללינה ל-3ימים וממנו לעשות גיחות לטיולים, זה הכי נוח וקל. לגבי כבישים: יש אינפורמציה באינטרנט, הקלדה של שם הכביש נותנת מידע נרחב כולל מקומות תצפית, קילומטרים מנקודה לנקודה, איפה צריך לשנות את השעון וכו`. כדאי לדעת דברים אלה מראש. טיסות- חיסכון כספי- יש הבדל של 400$ לכרטיס בין החברות השונות.הכרטיס הזול ביותר שאנחנו מצאנו היה של חברת KLM. בקנדה, אם לא עושים דברים משוגעים לא חייבים רכב ארבע על ארבע.

מי שמעונין יש בעיר זו אתרים ואפשר לבלות בה יום- יומיים. משדה התעופה עולים על כביש מספר 1 מערב, נסיעה עד לעיירה CANMORE. נסיעה זו אורכת כשעה ורבע בערך. שם יש לינה בבד אנד ברקפסט. שם קבלנו כרטיס כניסה חינם לפארקים. הכניסה בתשלום ויש ביקורות לכך. אפשר לרכוש את הכרטיס היומי או השנתי, תלוי מה התכנון של המטייל. בבד אנד ברקפסט שמצאנו היה חדר מרווח עם מקרר, שירותים, טלויזיה וג`קוזי, בעלות 105$ קנדי (נכון לספטמבר 2002) וארוחת בוקר שכללה: מיץ, קורנפלקס, טוסטים, חלב, קפה,יוגורטים וחטיפים לקחת לדרך. בקיצור, מאוד נחמד.

בד אנד ברקפסט בקנמור- טלפון- 4036092112, כתובת-16 grotto place, Canmore, Alberta, Canada T1W, דוא"ל- GROTTOBB@TELUSPLANET.NE. העיירה קנמור עצמה היא בערך כרבע שעה נסיעה מהפארק הלאומי Banff. הלינה בקנמור קצת יותר זולה מאשר בבאנף, יש בה סופרמרקטים, חנויות לפתוח פילם וכל שאר השירותים הנדרשים.  ביום הראשון יצאנו לבקר ב- Yoho national park שליד העיירה Golden. יצאנו מקנמור, נסענו על כביש מספר 1 , כעבור כמה דקות יש מחסום לביקורת כרטיסי כניסה לפארק וקניית כרטיסים. עד ליוהו פארק הנסיעה היא של כשעה וחצי. מקנמור הנסיעה היא על כביש מספר 1 מערב, ואז פניה איתו מערבה בפיצול עם כביש 93 צפון. יש ירידה מהכביש צפונה כדי לראות את מפלי Takakkaw, הירידה מהכביש היא בהתאם לשילוט על הכביש שמכוון אל המפלים. המפל גבוה, מעל 200 מטרים, הוא צר מאוד, בספטמבר 2002 לא היו הרבה מים. זה מפל שנוצר ממי הקרחונים ובתקופות מסוימות בחורף הוא קופא לגמרי.

לאחר מכן , המשך לעיירה Field. זו עיירה קטנה , מספר תושבים- 50-100, יש בה מרכז מבקרים בו קיבלנו מידע על אגם אוהרה O`hara lake. לאגם זה אי אפשר להגיע בצורה חופשית: יש מלון מעל האגם ובו אפשר להזמין מקומות מראש לעליה לאגם. צריך להזמין כמה חודשים מראש, יש רק 2 אוטובוסים כל יום שעולים לשם, ואלה מורכבים מאנשים שהזמינו מראש אבל אפשר להצטרף לאוטובוס על בסיס מקום פנוי. יש מגרש חניה למטה לפני העליה לאוטובוס,בו אפשר להשאיר את הרכב. צריך להזהר מפריצות לרכב שמושאר שם, כך נאמר במרכז המבקרים. צריך להגיע מוקדם בבקר (בשש או שבע) אם רוצים לנסות לתפוס מקום פנוי באוטובוס בכל זאת. אפשר לעלות ברגל - 11 קילומטרים, כשלוש שעות הליכה, ואז לרדת עם האוטובוס שזה יותר קל. האוטובוס יורד בשלוש וחצי או בשש וחצי אחה"צ. ביקרנו באגם אמרלד (Emerald) שנוצר ממי הקרחונים. יש מסלול הליכה סביב האגם (כשעה ורבע, חמישה קילומטרים) וגם אפשרות להליכה בין עצי יער. משם, חזרנו לרכב ונסענו לגשר הטבעי- The natural bridge. מחנים את הרכב ואז הולכים לראות את הגשר שהוא מעין גשר טבעי שמחבר 2 חלקי גדות הנהר כאשר המים זורמים מתחתיו. אפשר לעבור על הגשר אך לא בקלות, כל זה בטיול ברגל. משם נסענו חזרה אל קנמור.

לתחילת הכתבה

יום 2- סיור בפארק של באנף

יש בבאנף מרכז מבקרים. נסענו אל הר הגופרית Sulpher mountain. ניתן לעלות אל ההר עם רכב עד לנקודה בה יש רכבל שעולה להר הגופרית. מול הרכבל יש מעיינות חמים . אפשר להתרחץ בהם. עלות רכבל- 20$ לאדם. המראה מלמעלה מהמם! יש תצפית נהדרת על כל האזור, אפשר גם לטייל באזור העליון. יש מקומות לתצפית בין שני המבנים שלמעלה. שווה ללכת כי הנוף מרהיב , יש תצפית על כל הסביבה. אם הראות לא טובה שווה לדחות את העליה ליום אחר. אפשר לטייל למעלה כשעה, לצלם , לראות ולחזור למטה. אחרי הירידה למטה, המשכנו בנסיעה אל Cave & basin.

המקום משמש מוזיאון היסטורי בחלקו בשטח פתוח אשר בו יש מסלול הליכה . מסלול זה מוביל אל מעינות הגפרית הראשונים שנמצאו באזור זה על ידי שלושה עובדי רכבת במקרה. בתוך המבנה עצמו מוקרן סרט על מציאת הגופרית ועל הקירות יש תמונות של גילוי המעינות החמים. עלות כניסה לכאן- 3.5$ לאדם. אגמי ורמיליון- Vermilion- הם לא מיוחדים ולא שווה לנסוע אליהם לדעתנו. המשכנו אל אגם Minnewaka שם יש כביש שמקיף ונקרא Minnewaka loop . זהו מסלול מומלץ לנסיעה. הכביש עובר ליד אגם המיניווקאה אבל גם ליד אגמים נוספים. אגם מנייוואקה יפה מאוד ומזין מפעל חשמלי באזור. עם ההגעה חונים את הרכב וצועדים אל קניון סטיוארט Stewart canyon. מרחק ההליכה הוא כמעט שני קילומטרים, בתוך יער יפהפה. יש אפשרות להתקל פה בדובים שבאים לאכול תותי יער. לרגלי האגם ההליכה נוחה על שביל מסודר ( בערך 20 דקות הליכה) . הקניון עצמו יפה ובתוכו זורם נהר. אחר כך- המשכנו בנסיעה בלופ, ראינו עזי בר גדולים (יותר מבארץ). עוברים את לייק טו ג`ק Two jack lake, ואת אגם ג`ונסון Johnson lake ואז חזרנו אל קנמור.

קצת השראה לטיולים שלך

לתחילת הכתבה

יום 3 - אל לייק לואיז

הנסיעה היא על כביש מספר 1 ואז עליה על כביש 93 מצפון. הגעה אחרי שעה ורבע בערך. נכנסנו שם למרכז המבקרים וגילינו שאין מידע נוסף יחסית למה שאפשר לדעת לפני. משם יש נסיעה אל האגם עצמו שנמצא כארבע קילומטרים מהעיר. יש שילוט לאגם. זהו אגם מהמם! היפה ביותר שראיתי עד היום (וראיתי הרבה). מול האגם מבנה ענק המשמש כמלון - שאטו לייק לואיז chaueteux lake louise, החדרים שם יקרים מאוד אבל הנוף מהמם... עשינו טרק קטן לאגם מירור- Mirror lake, עליה של כ1800 מטרים , עליה לא קלה. האגם עצמו לא משהו מיוחד אבל יש תצפית יפה על לייק לואיז, ומעל זה אפשר להמשיך אל בית תה וממנו יש תצפית לעוד אגם, ואפשרות לרדת בדרך שונה למטה.

אפשר גם להגיע לאגם מירור ואז לחזור באותה הדרך. העליה לקחה כשעה והירידה כשלושים וחמש דקות. המשכנו בנסיעה אל אגם מורן- Moraine lake. אגם יפה אבל לא מאוד מיוחד. הייתה שם רוח חזקה ולכן היה קשה להיות שם הרבה זמן. אחרי כן חזרנו לרכב, עלינו על כביש 93 דרומה והמשכנו עד למפגש עם כביש מספר 1. לאחר זמן קצר ירדנו על כביש 93 דרום לכיוון העיירה Radium שבה מעיינות חמים. ראדיום נמצאת מרחק 126 קילומטרים מהתפצלות של כביש 93 דרום עם כביש מספר 1 . אחרי 18 קילומטרים מההתפצלות עם כביש מספר 1 נמצא קניון השיש - Marble canyon. מחנים את הרכב וצועדים לאורך קניון יפהפה - 20 דקות לכל צד , ורואים את הנהר למטה.

לתחילת הכתבה

יום 4 - לכיוון ג'ספר

עזבנו את מקום הלינה בקנמור. נסענו עד לייק לואיז והמשכנו לכיוון ג`ספר על כביש 93 צפון, או the Icefields parkway. יש 230 קילומטרים בין ג`ספר ללייק לואיז ויש מפה במרכזי המבקרים עם כל הנקודות והשירותים שיש לאורך הכביש שמחבר בין שתיהן. מיד אחרי לייק לואיז שוב היתה נקודת ביקורת של כרטיסי כניסה אל הפארק. באגם הקטור ובכל יתר הנקודות היפות לאורך הדרך אפשר לעצור לצלם, יש אזורים לפיקניק, לתצפית וכו` . ב-Crowfoot glacier - יש גם עצירה לתצפית. מאוד יפה. ליד Peyto lake השתנה מזג האוויר והתחיל לרדת שלג. אסור להחמיץ את אגם פייטו הוא ממש מקסים. מחנים את האוטו, הולכים 10 דקות עד לנקודת התצפית על האגם. כשהגענו לשם התגלה אגם יפהפה, קטן יותר מלייק לואיז אך לא פחות יפה ממנו אולי אף יותר, מראה מרהיב.

חזרנו לרכב והמשכנו לנסוע בשלג הקל עד אייספילד סנטר Icefield center שהוא מבנה ענק ובו אולמות עם תמונות של בעלי חיים מקומיים, מסעדה ומלון. שם אפשר לרכוש כרטיסים לסיור מודרך באטאבסקה גליישר, ATHABASCA GLACIER, ובקולומביה אייספילד שסביבו, כרטיס עולה 28$ לאדם. עולים על אוטובוס רגיל לנסיעה של 10 דקות ואז עולים על אוטובוסים מיוחדים- חתולי שלג עם גלגלים עצומים שמהירותם המקסימלית 15 קמ"ש. נוסעים לקרחון קפוא , משך הסיור כולו שעה ורבע לערך. חזרנו והמשכנו צפונה לג`ספר. עצרנו במפלי אטאבאסקה . מחנים את הרכב וצועדים ליד המפלים והנהר. נחמד. חוזרים לרכב וממשיכים עד ג`ספר, נכנסים למרכז המבקרים ודרכם , יש רשימות למקומות לינה. אנחנו מצאנו בד אנד ברקפסט שעלה 75$ קנדי ללילה ללא ארוחת בוקר.

לתחילת הכתבה

יום 5 - ויסטלר

מזג אוויר היה טוב ולכן נסענו לויסטלר, שנמצא 4 קילומטרים מג`ספר. האתר נפתח בתשע וחצי בבקר- טיפ חשוב- ברגע שמזג האוויר טוב כדאי לרוץ לשם לתצפית מההר, אם הראות גרועה אין מה ללכת לשם. הרכבל שעולים בו עולה 20$ לאדם, 6 דקות זמן העליה, ומראה מלמעלה מרהיב: רואים הרים ממעל מושלגים, רכס מושלג מצפון מערב וסימני שלג ליד הרכבל, אגמים והרים סביב וג`ספר מלמעלה. אחרי התצפית יורדים למטה, מתחנת הרכבל למעלה אפשר להמשיך לטפס ברגל כשעה לפיסגה, אך כתוצאה משלג השטח מחליק ורטוב ולכן זה מסוכן. Malgine canyon- נמצא כ-11 ק"מ מזרחית מג`ספר. מג`ספר עולים על כביש 16 מזרח לכיוון אדמונטון Edmonton, יורדים ממנו ונוסעים חמש דקות לחניה של הקניון לרכב. יש שם מסעדה, חנויות מזכרות, שירותים וכו`. יש שילוט נוח שמפנה אל הקניון. אפשר ללכת לאורך הקניון כשש שעות. רוב המבקרים הולכים עד לגשר השלישי, הליכה של כעשרים דקות הלוך ואז חזור . הקניון יפה אך קשה לראות מהשביל.

משם נוסעים לאגם מלין- Maligne lake, בדרך עוברים את לייק מדיסין Medicine lake, (כ-61 ק"מ מג`ספר), מחנים, מצלמים, וממשיכים. בדרך חזרה נכנסנו אל ג`ספר פארק לודג` - Jasper park lodge, שם יש אפשרות לרכיבה על סוסים, ברכות, משחקים וקאנטרי קלאב ענק. הקלאב הזה הוא אחרי מילדרד לייק Mildred lake. בקאנטרי קלאב יש מגרשי גולף, טניס, ביתני שינה, שיט באגם ועוד פעילויות רבות. בהמשך נסענו אל לייק אנט- lake Annette ואז לאגם Edith. המשכנו על כביש 16 צפון מזרח , אחרי כל האגמים האלה עברנו עוד כמה אבל האמת היא שהיינו כבר שבעים מאגמים...ירדנו מהכביש הראשי לאחר 44 קילומטרים ונסענו בדרך הררית יפה למעיינות MIETTE, שם יש מעיינות חמים. הדרך צרה וצריך להיזהר אבל הנוף יפה. חזרנו אל ג`ספר ללינה.

לתחילת הכתבה

יום 6 - אייספילד פארקויי עד פמברטון

יום למחרת- נסענו אל אייספילד פארקויי, המראה יפה. עצרנו אח"כ ב- Sunwapta falls. יש שם אפשרות להליכה ברגל אל המפלים. הדרך קצרה ורואים קניון בתוך סלעים צרים עם נחל שזורם. אח"כ הגענו שוב לאייספילד סנטר. בגלל שהראות הייתה שונה (בשל מזג אוויר שונה) החוויה הייתה שונה לגמרי. המשכנו עד קניון מיסטיה Mistaya, שם הלכנו כעשר דקות. הקניון יפה וניתן להמשיך למסלול של ארבע שעות. העצירה הבאה היתה באגם פייטו, ואז באגם Bow שהוא יפה ומעליו קרחונים. עלינו על כביש מספר 1 מערב ונסענו אל העיירה גולדן, הלינה כאן הייתה בבד אנד ברקפסט, מחיר: 80$ קנדי. מגולדין יש עליה על כביש טרנס קנדה מספר 1 מערב , משם נסענו עד פארק MOUNT REVELSTOKE GLACIER. בדרך לפארק יש שלט שמודיע על הזזת השעון שעה אחורה- "פסיפיק טיים". הגענו אל רוג`ר פאס סנטר-ROGER PASS- שזה מרכז המידע למבקרים בכניסה לפארק. המקום נפתח בתשע בבקר שעון פסיפי. ערכנו התיעצות עם בחור במרכז המבקרים על ההמשך, לפי המפה . הוא אמר שהיא לא מעודכנת ואמר לא להמשיך אל KAMLOOPS. במקום זה הציעו לנו לרדת בכביש 97A, כלומר להמשיך מרבל סטוק על כביש 91 מערב עד לסימן של 97A כיוון כללי דרום, לכיוון העיירה VERNON. כמו כן, ייעצו לנו איך להמשיך הלאה ולעבור בערוץ FRASER. אפשר לקנות מפה מעודכנת של בריטיש קולומביה בחמישה וחצי דולר במרכז .

יצאנו לדרך, היעד הראשון היה, GIANT CEDARS TRAIL. זה נמצא על הכביש הראשי 3 קילומטרים ממרכז המבקרים. מחנים את הרכב , מהחניה יש מספר טרקים לכיוונים שונים, בחרנו בטרק לכיוון הגליישר הגדול, אורכו 4.2 קילומטרים לכיוון אחד. התחלנו לצעוד בשביל העובר ביער יפהפה לאורך נהר. לאחר 2 קילומטרים מגיעים אל נקודה שממנה רואים את הקרחון היטב, ולכן, לא המשכנו, חזרנו, היינו בדרך כשעה וחצי. במקום היה גם מעין מוזיאון פתוח שבו תיאור היסטורי של בנית הרכבת לפני מאה שנה, עוברים בסיור מתחנה לתחנה של התצוגה ומסתכלים. חזרנו לרכב ונסענו עד HEMLOCK GROVE שבו שביל מסודר של 400 מטרים על אדני עץ. כשמטיילים שם רואים יער יפהפה עם עצים גבוהים ועתיקים. חזרנו לרכב ונסענו. לאחר 18 קילומטרים הגענו אל GIANT CEDARS TRAIL שהוא מסלול של כחצי קילומטר בתוך יער עם עצים עתיקים בני 800 שנים. משם נסענו אל העיר REVEL STOKE והמשכנו צפונה בכביש חדש ופתלתל שמטפס לגובה 980 מטרים ונקרא MEADOWS IN THE SKY PARKWAY. עם ההגעה למעלה, החננו את הרכב והמשכנו לטפס ברגל (יש אפשרות לטייל שם גם ברכב של הפארק שעושה סבבים).מגיעים אל נוף מרהיב, רואים מלמעלה את נהר קולומביה,רכסים וירעות יפים. לשביל קוראים SUMMIT TRAIL.

חזרנו לרכב ונסענו לכיוון מערב. עשינו עצירה בקפה THREE VALLEY GAP. במקום יש גם תערוכה של הרכבת. זהו מקום ממוסחר על הדרך. בהמשך נסענו על הכביש עד כביש 97A שיורד דרומה. בנסיעה לאורך הכביש רואים מצד ימין אגמים יפהפיים , הגדול בהם הוא אגם MARA. לאורך הדרך יש עמדות מכירת פירות וירקות, עמק גדול ובו זורם נהר, סוסי רכיבה, כבשים ופרות זה היה שינוי מרענן בנוף. הגענו אל ורנון VERNON,מצאנו לינה במוטל BEST WESTERN בעלות של 85$ כולל ארוחת בוקר. למחרת- נסענו על כביש 97A שהופך אחרי ורנון לכביש מספר 97, אל העיר KELOWNA. איך שיצאנו מורנון היה לשמאלנו אגם יפה שאפשר לעלות לגבעת תצפית עליו. חלק גדול מהדרך עוברת לאורך הנהר ולידו עמק עם חוות חקלאיות . הגענו לעיר קלוואנה, נכנסנו אל מרכז התיירות. יש אפשרות להחליף כסף בבנקים , ללא עמלה בבנק (גם טרוולרס צ`קס). אחר כך נסענו אל הפארק שנמצא מעל העיר. עלינו גבוה וצפינו על העיר והאגם היפהפה .

ירדנו והמשכנו על כביש 97C לעיר מריט- MERRITT.במריט ליד מרכז התיירים יש אזור שאפשר לעשות בו פיקניקים, ויש בו גם קפיטריה, שירותים ועצים, נחמד. קיבלנו הדרכה במרכז התיירים ולפיה נסענו על כביש מספר 5 מערב שהוא כביש אגרה לכיוון העיר HOPE. שילמנו 10$ אגרה. לפני הכניסה להופ ביציאה 183 מהכביש נכנסו לבקר במנהרות אותלו OTHELLO TUNNELS. מנהרות אלה שימשו את הרכבת שנבנתה בשנת 1932 ועלתה המון כסף. חונים את הרכב, הולכים 600 מטרים ואז צועדים במנהרות החשוכות שלצידן נהר, מאוד יפה. נסענו אל העיר הופ אל מרכז התיירים שם קיבלנו מידע על לינה. בהופ עצמה יש ציורי קיר ברחבי העיר וזו עיר נחמדה. יצאנו מהופ על כביש מספר 1 מערב לכיוון MINTER GARDEN. נסענו עד ליציאה 135 מהכביש שבה שלט לכיוון האריסון. המקום נמצא כארבעים קילומטרים מערבה להופ. לפני ההגעה לגנים אלה נוסעים על הכביש לכיוון האריסון בדרך כפרית ויפה עם מעינות חמים ונוף ירוק. מינטר גארדן- איך שיורדים מהכביש הראשי לכיוונם יש שילוט שמאלה אל הגנים. הביקור בגנים אורך כשעה, והוא יפה מאוד, כניסה עולה 19$ (לאחר הנחה לסניורס-גימלאים). נסענו בחזרה אל הופ , משם ירדנו לכביש מספר 1 צפון לאורך נהר פרייזר, עד הגעה אל HILLS GATE, בקילומטר ה-223 מונקובר (בדרך עוברים מספר מנהרות). נהר פרייזר באזור זה זורם בקניון צר ועמוק.

עוצרים בחניה והולכים ברגל עד רכבל שיורד לנהר ושם יש נקודות תצפית, קפיטריה וכו` ורואים את דגי הסלמון שקופצים להם, מאוד יפה. כרטיסים לשני אנשים עולים 17$ (לאחר הנחה לסניורס-גימלאים)ומקבלים קופון לפארק שבמרכז המבקרים (בהופ). המשכנו בנסיעה צפונה עדיין על כביש מספר 1 עד לעיירה BOSTON BAR. אפשר להמשיך על כביש 1 עד לעיירה LYTTON. משם עוזבים את כביש 1 לטובת כביש 12. זהו כביש שמסומן במפה לפעמים ככביש עפר וזה לא נכון, זה כביש אספלט חדש וטוב. ממשיכים על כביש 12 לכיוון צפון לכיוון העיירה LILLOOET. זהו כביש מפותל הנוסע לאורך הנהר פרייזר ולאורכו מספר חוות חקלאיות .נסענו עד לעיירה לילואט, עצרנו לקפה ועוגה (5$) והמשכנו על כביש מספר 99לכיוון דרום עד לעיירה פימברטון PEMBERTON, כ-110 קילומטרים מלילואט בדרך יפה מאוד.לקח לנו כשעתיים של נסיעה משום שיש סיבובים ולכן הנסיעה מתארכת.

בפמברטון, מצאנו מקום לינה בבד אנד ברקפסט של מרגוט שעלה 109$ עם ארוחת בקר. מרגוט היא גרמניה שמדברת עברית, היא היתה בארץ היא נחמדה וגם בעלה, זה מקום טוב ללון בו. המשכנו משם בנסיעה דרומה לכיוון ויסטלר WHISTLER. ממשיכים אל SQUMISH. נכנסים למרכז התיירים לתדריך על המשך הדרך ואיך להגיע אל מעגן המעבורת של Horseshoe Bay ולקבל לוח זמנים של המעבורות ב-horseshoe bay. לאחר מכן , חזרנו לדרך, עשינו עצירה ב- Shannon falls, זהו מקום יפה מאוד, קטן, עם מפלים, משם המשכנו אל המעגן של המעבורות והגענו אל המעבורת בשעה 12:30. לפני כן, בהתאם לסימנים על הכביש, הגענו אל מקום ריכוז שממנו משלחים אל המעבורת. עלינו עם הרכב, שלמנו 46$ ובשעה 12:50 המעבורת החלה לנוע. הגענו אל Nanaimo בשעה 14:20. ירדנו מהמעבורת, והמשכנו אל ויקטוריה. בדרך, עצרנו בעיירה Chemainus. עיירה זו מפורסמת בשל ציורי קירות בה ומושכת כך תיירים, הציורים יפים מאוד. חזרנו אל הכביש הראשי והמשכנו אל ויקטוריה. הגענו בשעה 1700 אל משרד התיירים שם. קיבלנו עזרה לגבי מציאת מקום לינה, הציעו לנו את מלון דומיניון הוטל, שהוא ישן אבל נמצא בדאונטאון ויש בו מבצעים, המחיר:69$ ללילה כולל ארוחת בוקר וארוחת ערב, כמו כן, משלמים על החניה בנפרד.

לתחילת הכתבה

ימים אחרונים

למחרת, יצאנו לטייל בעיר: בקרנו בקריסטל וורלד שהוא גן טרופי המחומם מבפנים ויש בו צמחיה, פרפרים, בעלי חיים טרופיים, וציפורים. כניסה לאדם עולה 7$. נחמד. אחר כך- ערכנו ביקור בבית העתיק בויקטוריה. לידו יש עמודי טוטם מעשי ידי האינדיאנים וכן סדנה בה עובדים על טוטמים ומראים מהם ואיך בונים אותם. נכנסנו למוזיאון המלכותי של ויקטוריה בו 2 מפלסים. הראשון מתאר את שושלת היוחסין של המלכה ויקטוריה , ויש בו סרט מהמם, שרואים בקבוצות של 10 איש. הסרט הוא על האוקינוס הבלתי נודע והחיים בו. יוצא מהכלל. בקומה נוספת יש תערוכה על ההיסטוריה של קנדה מתקופת האינדיאנים והמתישבים הראשונים. מענין מאוד. אחרי שקונים כרטיס למוזיאון אפשר להכנס עם הכרטיס כל היום , לצאת ולחזור. לאחר מכן יצאנו לטייל לאורך החוף, בית הפרלמנט נמצא שם, ויש שם גם משרד תיירים. לאורך החוף רואים גם ילידים אשר עושים עבודות יד ומוכרים.

למחרת שלמנו על החניה, 20$ ליום.יצאנו מהעיר על כביש 17 אל Butchart gardens. בכניסה שלמנו 20$ לאדם. זהו גן יפה מאוד, בכניסה מקבלים מדריך ואפשר לטייל בגן לפיו, יש בגן עשרות סוגי פרחים ססגוניים. אח"כ המשכנו בנסיעה אל המעבורת בSwartz bay. בכניסה למעבורת עם הרכב שלמנו 48$. משך הנסיעה כשעה וחצי עד לנמל ואז המשך הנסיעה לונקובר הוא על כביש 17. עצרנו במשרד תיירים, וקיבלנו תדריך על אתרים ומלונות למחר. המשכנו בנסיעה עד לירידה 39, ונכנסנו אל מלון Sandman שהוא באזור שד"ת (מחיר: 105$ ללילה ). למחרת נסענו אל סטנלי פארק בונקובר, חצינו את מרכז העיר וביקרנו ברובע הסיני. חניה בעיר עולה 4$ ליום. למחרת, החזרנו את הרכב ונסענו בשאטל מהמלון אל שד"ת.

לתחילת הכתבה

הדפס|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה להרי הרוקי הקנדיים

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

    כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
    או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

    כדי להשלים את התהליך אנא:

    או התחבר\הירשם לאתר
    ×