מסע קניות באיסטנבול

איסטנבול ידועה בשוקיה העשירים במוצרים ובסחורות מכל סוג, ואלה מעידים על תנובת הארץ הטובה. אנחנו הישראלים מכירים כמה מוצרים מבוקשים ביותר כמו למשל, פירות יבשים, תבלינים (בעיקר זעפרן) וכמובן שטיחים ובגדי עור.

צוות למטייל ברשת
תמונה ראשית עבור: מסע קניות באיסטנבול - תמונת קאבר
© איתמר ברק

בכתבה זו:

שווקים ובזארים

שוקי פשפשים - שוק Kadikoy נערך מדי יום באזור Carsi Duragi Kadikoy בצד האסייני של הבוספרוס. השוק הומה ואפשר למצוא בו בגדים, כלי בית ודוכני אוכל. זהו שוק פחות מתויר, בעיקר בהשוואה לבזאר הגדול. השוק שבין Sahaflar לשוק המקורה - נערך מדי יום ראשון, והרוכלים מציעים את מרכולתם על עגלות ושמיכות.

הבזאר הגדול (The Grand bazaar) - השיטוט בתוך הבזאר הגדול, כמו בכל העיר העתיקה, אפשרי וכדאי רק ברגל. מהחלק הדרומי ביותר של גשר גלטה המפריד בין קרן הזהב לבוספורוס ממשיכים ללכת עד למסגד מחמט פאשה קמי ו- ,Nuruosmanye cami ומגיעים לאחת הכניסות הרבות של הבזאר הגדול. בתוך הבזאר נמצא בזאר קטן, ה- Kapali Carsi , שפירוש שמו "השוק המקורה". הבזאר נבנה בשנת 1453 על ידי מחמט השני.

הרחובות הראשונים שנבנו היו Bedesten ו-Sandal Bedesten ועם השנים נוספו אולמות וחנויות מקורים בכיפות. כל רחוב הפך למרכז של סחורות מסוימות: רחוב השטיחים, רחוב הרהיטים ועוד. בשוק למעלה מ-4,000 חנויות ודוכנים המציעים למכירה מכל וכול: עבודות עור, חפצי כסף ונחושת, כלי חרסינה, תכשיטים, עתיקות, אריגים ושטיחים. זהו השוק המקורה הגדול בעולם, ואסור לוותר על ביקור בו.
האווירה בבזאר מיוחדת ומרתקת, והוא משלב בין ישן לחדש. בשנים 1943 ו1954- נשרף השוק ורוב חלקיו האותנטיים נהרסו. לאחר שסיימתם את הביקור בשוק אל תחמיצו ביקור בשכונה הסמוכה המאן (Hamman).

שוק התבלינים או השוק המצרי (Misir Carsisi) - השוק נבנה המאה ה-17 על ידי הסולטאנית Turhan Hatice (אמו של מוחמד הרביעי), והוא נחשב לשוק השני בגודלו בעיר. במקור שימש מרכז חנויות לממכר תרופות ותבלינים שיובאו מהודו ומהמזרח הרחוק דרך מצרים (ומכספי המסים ששילמו היבואנים בנו את השוק), ומכאן שני שמותיו. הסיבה לבנייתו קשורה בצורך לספק מקור הכנסה לתשלום דמי השכירות על אדמות מסגד Yeni Camii הסמוך. כיום אפשר למצוא בו תבלינים, והרבה.

מבנה השוק הוא זכר לבנייה האופיינית כל כך לתקופת השלטון העותמאני. המבנה ארוך מאוד ומכוסה בשורת כיפות. ריחות התבלינים נישאים באוויר ומשרים אווירה מיוחדת על הסובבים בשוק. הדוכנים שבסמטאות מציעים צמחי מרפא, אגוזים, תבלינים (קינמון, קרדמון, צ`ילי, שום, כורכום ואחרים שטרם שמעתם עליהם), ממתקים ופסטרמה, והמוצרים נערמים בערמות גדולות ובשקים. בשנים האחרונות אפשר למצוא גם דוכני קוויאר מיובא מאירן, דוכנים לחפצי בית, צעצועים, בגדים ועוד - כפועל יוצא לכך שהשוק הפך יעד תיירותי של הבאים לעיר.
כתובת: ליד מסגד Yeni ב- .Eminonuצ�

לתחילת הכתבה

מקומות מיוחדים לקניות

חנויות - באיסטנבול יש לא מעט חנויות מודרניות ובוטיקים אפנתיים.

בכיכר טקסים בניסנטסי ובסיסלי יש חנויות יוקרה ובהן פריטים איכותיים, בעיקר מיבוא.

ברחובות איסתיקלאל, רומלי ו- Cumhuriyet - יש חנויות ספרים, חנויות אפנה ותכשיטים, חנויות תיקים ונעלים ועוד.

בצד האסייני, ברחובות Bahariye, Bagdat ו- Capitol - יש חנויות, שברובן מכבדים כרטיסי אשראי, ובחלק לא מבוטל מהן צוות העובדים דובר אנגלית.

בזאר לאמנות איסטנבולית (-(Sanatlari Carsisi ניתן לצפות באמנים בשעת עבודתם ואחר כך לרכוש מיצירותיהם.

ביום ראשון מתקיים שוק פשפשים גם בין Buyukdere ל- Sariyer. אל תחמיצו אותו אם יצאתם לשיט בבוספרוס.

שווקי עתיקות - Cukurcuma (שברובע ביוגלו), אוסקודר וקדיקוי - שווקים אלה הם ראי חייהם של תושבי איסטנבול, והם משקפים אותם לאורך ההיסטוריה של העיר. המחירים בשווקים הגיוניים בהחלט, וכל מי שחובב עתיקות מוזמן לבקר בהם.

דוכני אוכל - הם פופולריים ביותר ומצויים בכל פינה בעיר. חלק מהם שייכים לעקרות בית המציעות את תבשיליהן לכל המעוניין.

לתחילת הכתבה

מרכזי קניות

Akmerkez - זהו מרכז הקניות הגדול והמפואר ביותר באיסטנבול, והוא ממוקם בחלקה הצפוני של העיר. בשנת 1995 נבחר למרכז הטוב ביותר באירופה, ושנה אחר כך זכה בתואר המרכז הטוב בעולם. בקניון אפשר לטייל בין 246 החנויות אשר מוכרות כמעט הכול, ולהיות אחד מתוך כמיליון וחצי מבקרים הפוקדים אותו מדי חודש. על פי התפיסה הטורקית, הגברים הם הסוחרים והנשים הן המוכרות והמשווקות. לפיכך, ברוב החנויות נראות נשים מהצד השני של הדלפק. גם בעניין המחירים יש סוגיה ששווה לבדוק. עם שקיעת החמה שוקעים גם המחירים, ומה שהיה נכון בבוקר הופך לבלתי רלוונטי בערב.
כתובת: Etiler
טלפון: 212-2820170

Galleria - קניון גדול ומודרני המציע מהכול.
כתובת:Atakoyצ
טלפון: 212-5999560

להלן כמה מרכזי קניות נוספים:
Bauhaus
כתובת: Igerenkoyצ
טלפון: 216-4168590

Capitol
כתובת: Altunizade
טלפון: 216-3911920

Carrefour
כתובת: Kozyatagi E-5 Karayolu
טלפון: 216-5708493

Carousel
כתובת: Bakirkoy
טלפון: 212-5708434

לתחילת הכתבה

הדפס|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

היי רחלי!

השב  · 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לאיסטנבול

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×