מצפה אופיר

מקום תצפית נהדר כ-450 מטר מעל הכנרת, ממול רואים את טבריה ובמעלה ההר את צפת. מקום מבודד ומתוחזק. למהדרין אפשר להביא להביא טייפ ולהשמיע שירי אהבה חרישיים, לשבת על המעקה, להתבונן בנוף, היתר יגיע לבד.

תמי בר סלע
תמונה ראשית עבור: מצפה אופיר - תמונת קאבר
Depositphotos/Palolilo ©

בכתבה זו:

למצפה אופיר

שעה: כל שעות היום, מומלץ בשעת השקיעה.
מקום: מקום תצפית נהדר על הכנרת, ממול רואים את טבריה ובמעלה ההר את צפת. מקום מבודד ומתוחזק. למהדרין אפשר להביא להביא טייפ ולהשמיע שירי אהבה חרישיים, לשבת על המעקה, להתבונן בנוף, היתר יגיע לבד.

מצפה כ-450 מטר מעל הכנרת בגדה המזרחית. נוסעים על כביש מזרח הכנרת, מספר 92. עולים דרך צומת `כורסי`, מזרחה על הכביש לאפיק, ליד אבן הק"מ התשיעית פונים מערבה בדרך עפר נוחה לכל כלי הרכב. ישנו שילוט ברור למצפה אופיר. במידה ומחליטים לטייל ממצפה אופיר לקרן עין גב, יש להשאיר כלי רכב בסוף המסלול, שנמצא מול קיבוץ עין גב. 5 ק"מ דרומית לצומת כורסי, פונים מזרחה לדרך עפר נוחה, שמובילה למין אסם, רחבת אחסון תבואה של הקיבוץ.

מצפה אופיר הוקם על ידי תושב גבעת יואב, לזכר בנו. מהמצפה נשקפים נחל סמק והכנרת כולה וכן ישנו חניון דרך מטופח, ומוצל שכולל גם שולחנות ומקומות ישיבה מאבן.מסלול ההליכה דרך בני יהודה לקרן עין גב, מתחיל מעט מעל מצפה אופיר. השביל מסומן בכחול, והמסלול אורך לפחות שלש שעות הליכה.

הולכים דרומה על קו הרכס, פריחה צבעונית מקשטת את שרידי המוצבים הסוריים שנחים עתה ללא ניע בנוף. עד מלחמת ששת הימים עבר כאן לרגלי המדרון, קו הגבול. הסורים התמקמו על הרכס כדי לחלוש על השטח, לפגוע ולהטריד את תושבי האזור. המוצב הישראלי שהיה ממוקם דרומית לרכס זה, על גבעת סוסיתא, גם הוא נראה מכאן. המדרון הופך מתון יותר,ולעיתים זוכים לצפות כאן בעדרי הצבאים שרועים באין מפריע.

יורדים בשביל, ממשיכים דרומה, עד לרחבה מוצלת מעוטרת עצי רימון, זית ואקליפטוסים. שוקת מסיבית מסמנת את המעיין שמפכה בנחת וגזעי עץ רחבים מונחים על הארץ, וממש מזמינים את המטיילים לנוח מעט בפינת החמד. זוהי המושבה בני יהודה, או בשמה הערבי ביר א-שגום.

לתחילת הכתבה

קרן עין גב

בשלהי המאה התשע עשרה היה ניסיון של חבורה מצפת להתיישב כאן. היו אלה קבוצת יהודים שמאסו בכספי החלוקה, ובשנת 1888 כאשר לורנס אוליפנט סייע להם במציאת חלקת הקרקע, בנו כאן שש בקתות מקש וחומר וחלמו על יישוב יהודי חלוצי בגולן.הם קראו ליישובם בני יהודה. הם ניסו בעקשנות לבסס את ביתם החדש,אלא שלא היה בידם ידע בחקלאות. מנותקים ומותקפים על ידי מגפת החולירע הקטלנית, נאלצו בשנת 1920 לנטוש סופית את היישוב.

השביל ממשיך מערבה,יורדים לכיוון הגבעה הלבנה שבולטת ממול, זוהי קרן עין גב. השביל שמוליך אל פסגת הקרן תלול וסלעי, וכשמעפילים אל הפסגה, הנוף עוצר הנשימה, הולך ונפרש בהדרגה. שאר סלעי האזור נשחקו בבלייה רבת דורות, ואילו קרן עין גב עודנה ניצבת בגאון, בזכות מרכיב בזלתי שנמצא בתוכה.

גולשים בזהירות מהקרן, במדרון הלבן והרך,לעבר שדות ירוקים ורחבים שממלאים את העין. ממשיכים ישר, ובפיצול - ימינה. מכאן הדרך קצרה אל רחבת אחסון התבואה של קיבוץ עין גב, בה ממתין הרכב.

לתחילת הכתבה

הדפס|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

פרטים חשובים???

השב  · 

זה מסלול עם מים??

השב  · 

מדהים ביותר

השב  · 

פרטים חשובים

השב  · 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לאסיה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

    כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
    או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

    כדי להשלים את התהליך אנא:

    או התחבר\הירשם לאתר
    ×