תאילנד-כדאי לדעת לפני שנוסעים

בתאילנד תוכלו למצוא חופים טרופיים, מקדשים , שווקים אקזוטיים, ג`ונגלים, חיי כפר ועוד. אם חשקתם לטייל בתאילנד בלבד או רק לעבור בה בדרך ליעד נוסף - כאן יימצא המידע המבוקש.

צוות למטייל ברשת
תמונה ראשית עבור: תאילנד-כדאי לדעת לפני שנוסעים - תמונת קאבר

בכתבה זו:

לפני שמתחילים...

תאילנד היא אחת מהמדינות הפופולריות ביותר בקרב התרמילאים באסיה - המזרח הרחוק כיעד ביניים המהווה מעבר בין איזורים שונים על פני הגלובוס וכן כיעד אטרקטיבי בפני עצמו. זוהי ארץ שמתאימה כמעט לכל סגנון טיול, ולמטיילים בכל גיל. 

המידע שלפניכם נאסף ונכתב על ידי תרמילאים לשעבר. השתדלנו לספק מידע שיהיה גם מעשי, וגם חוויתי, אולם, יכולים להיות מקרים בהם תגיעו לעיר אשר המלצנו עלייה בחום ותמצאו אותה כרועשת מדי, או לחילופין כמשעממת עד מאוד. כאן בא מקומן של התגובות, מהמטיילים לשעבר ומאלו שבדרך. אם יש לכם שאלות שלא נענו גם לאחר הקריאה, אנא שילחו לנו, נשמח לענות לכם ולעדכן באתר את המידע הנוסף. אותו דבר לגבי התרמילאים לשעבר: חשובה לנו חוות דעתכם והערותיכם השונות.
להערות והארות: contact@lametayel.co.il

ובנימה אישית:
הנציגות הישראלית מאוד מורגשת בתאילנד. בהרבה מהמקומות, לא תרגישו מנותקים. שלטים רבים בעברית המציעים לכם את העיסקה הכי טובה ועוד ועוד. ומאידך, שמם הרע של הישראלים מהדהד בתאילנד למרחוק. יותר ויותר בעלי גסט האוס לא מוכנים להלין ישראלים, והרבה מוכרים יסרבו למכור לכם לאחר שיזהו שאתם ישראלים. והכל בגלל חוצפת הישראליות, שעליה כבר נאמר כל כך הרבה. אז אולי זו הזדמנות להעלות את הנושא פעם נוספת, אמנם התמקחות היא חלק מהעניין, והישראלים הם לא פראיירים, אך אל תשכחו, אתם האורחים. נהגו בכבוד כלפי המארחים שלכם, אל תקימו מהומות, אל תזלזלו במינהגים מקומיים, ובקיצור, היו בני אדם. 

לתחילת הכתבה

גבולות ומעברי גבול

תאילנד גובלת בקמבודיה, לאוס, בורמה ומלזיה. מכיוון שהכניסה לישראלים למלזיה אסורה נתמקד בשלושת המדינות האחרות.

לאוס:
המעבר הראשי ללאוס הוא ה-Friendship Bridge ליד ויאנטיין. מבנגקוק יוצאים אוטובוסים, אוטובוסי תיירים ורכבות מדי ערב, ומגיעות מוקדם בבוקר אל Nong Khai שבצד התאילנדי של הגבול.
מעברי גבול נוספים: בצפון - מעבר - Chiang Kong-Huay Xai (אליה מגיעים מצ`אנג ראי בתאילנד, ניתן לשלב עם טיול לצפון תאילנד). בדרום - מעבר Chong Mek, כשעה מ-Pakse שבדרום לאוס. מעברים חדשים כנראה נפתחו ב-Mukdahan שליד Savannakhet וב-Nakhon Phanom ליד Tha Kek.
בורמה:
מותר לעבור אל בורמה רק לכמה שעות. בשביל טיול של ממש בבורמה חייבים טיסה.
בורמה ליום אחד: מעיירה MAE SAI (מה סאי) הנמצאת בנקודה הצפונית ביותר בתאילנד. ניתן לעבור אך ורק לעיירה הבורמזית הסמוכה (צמודה למעבר הגבול) ללא שום יכולת לצאת מהעיירה. בדר`כ עושים זאת כאשר רוצים להאריך את הויזה בתאילנד.
נוהל המעבר: באם אתם רוצים זו לחדש את הויזה לתאילנד, אתם צריכים להגיע (אופנוע-מונית או טנדר מאיזור הגשר) אל משטרת ההגירה לזרים. כאן תקבלו אישור יציאה מתאילנד. חוזרים לגשר ועוברים ישירות על הגשר למינאמר (בורמה). בצד הבורמזי, דלת שנייה, מוסרים את הדרכון+ 5 דולר ארה`ב. בחזרה לתאילנד תקבלו בחזרה את הדרכון, ובצד התאי, בבודקה הראשונה בצד שמאל- ששייכת למשטרת ההגירה - מוסרים את הדרכון בליווי טופס ITM שתקבלו, והדרכון יוחזר לכם עם חותמת שהייה לחודש נוסף. כשחוזרים מבורמה לתאילנד שמים לב לשלט מעניין במיוחד בכניסה: "באם אתה מעוניין לחזור חי לארצך - תדאג שלא יהיה איתך ועימך סמים !" על החתום: משטרת תאילנד- היחידה ללוחמה בסמים.
קמבודיה:
אוטובוסים יוצאים מבנגקוק אל שני מעברי הגבול היבשתיים שבקמבודיה- פנון פן וסיאם ריפ.  

לתחילת הכתבה

ויזה

ויזה ל-30 יום ניתנת חינם בשדה התעופה או במעברי הגבול בכניסה למדינה. במידה והמטייל רוצה לשהות בתאילנד מעל 30 יום או שאין ברשותו כרטיס המורה על תאריך עזיבה של תאילנד, עליו לרכוש ויזה באופן הבא. ויזה זו עולה 65 ש"ח, חובה לממש אותה בטווח של שלושה חדשים מיום הוצאתה, וניתן באמצעותה לשהות בתאילנד עד חדשיים. ניתן להאריך אותה לחודש נוסף בתאילנד (בשד"ת או במעברי הגבול יפנו אתכם אל משרד ההגירה הרלוונטי בו עושים זאת). את הויזה מבקשים בשגרירות תאילנד בישראל (ראו פרטים להתקשרות בהמשך). יש להצטייד בדרכון המטייל, עותק מצולם של הדרכון, המטייל לא חייב להגיע בעצמו. השגרירות פתוחה לבקשות ויזה בימים ב-ו, משעה 9:00 עד 12:00. הויזה מוכנה למחרת הבקשה להוצאתה (כמובן שאם מבקשים ביום שישי היא מוכנה ביום שני).
כן, זה נכון- אם פג תוקף הויזה שלכם, לא תהיה לכם ברירה אלא לצאת מהמדינה ולחזור אליה לצורך הארכת התוקף לחודש נוסף, לפחות זה לא עולה כסף). (ראו הרחבה בסעיף על מעברי גבול- בורמה). 

לתחילת הכתבה

נציגויות דפלומטיות ויהודיות

שגרירות ישראל בתאילנד:
שגרירות ישראל שבבנגקוק נמצאת בכתובת:
כתובת: Ocen Tower 25th Floor, 75 Sukumvit Soi 19 Bangkok 10110 Thiland
טלפון: 6622049200/1/2
פקס: 6622049255
דואר אלקטרוני: bangkok@israel.org

שגרירות תאילנד בישראל:
כתובת: שדרות שאול המלך 21 תל אביב
טלפון: 036958980
פקס: 036958991- 035244277

בתי חב"ד
בתי חב"ד קיימים בבנגקוק ובצ`אנג מאי וגם בכמה איים.

לתחילת הכתבה

כסף ומטבע

המטבע התאילנדי הוא הבאט. כל באט מתחלק ל-100 סאטאנג. יש מטבעות בערכים של 25 ו- 50 סאטאנג, וכמו כן מטבעות בערכים של 1, 5 ו-10 באט. השטרות מצויים בערכים של 10, 20, 50, 100, 500, ו-1000 באט. לשמחתכם, המספרים על השטרות מופיעים בצורתם המקובלת במערב ובנוסף ככל שערך השטר גבוה יותר, כך גדול יותר שטחו.
להמרת מטבע לחצו כאן

קצת השראה לטיולים שלך

כמה כסף לקחת ? תאילנד היא מדינה זולה, עלות המחייה בתאילנד נעה בין 500 ל- 700 דולרים אמריקאיים לחודש..
מזומנים: העיקרון פשוט, אין ביטוח, ובמידה ויגנבו את כספכם (סיטואציה לא נדירה), הוא לא יוחזר ולכן רצוי להימנע מלהחזיק כמויות גדולות, של מזומנים.
המחאות הנוסעים של ויזה תומס קוק ואמריקאן אקספרס מוכרות ומקובלות, ניתן להמיר את ההמחאות למזומן בבנקים או בסוכנויות קטנות. מומלץ לקחת שטרות של סכומים קטנים ולהחליף כל פעם 50-100 דולר.
כרטיסי אשראי: לא בכל מקום תאילנד ישנם כספומטים. ניתן להוציא כסף בבנק עצמו, באמצעות פקיד הבנק. אולם, מכיוון שלא בכל מקום מכירים בכרטיסי האשראי, זה אומר שתצטרכו בכל פעם למשוך סכום גדול, וכל העניין נהייה מסורבל ולא בטוח. את כרטיס האשראי כדאי לקחת בכל מקרה, למקרים של חריגה מהתקציב, טיסות לא מתוכננות ועוד.  

לתחילת הכתבה

עונות

באופן כללי העונה המומלצת לטיול בתאילנד מתחילה בחודש נובמבר ונמשכת עד פברואר אז הטמפרטורות סבירות וכמות הגשמים כמעט ואפסית. החל ממרץ מתחילה העונה החמה שנמשכת עד יולי ואחריה מתחילה העונה הגשומה עד אוקטובר. עם כל זאת ניתן לטייל בתאילנד במשך כל ימות השנה. 

לתחילת הכתבה

בריאות, שפה ותקשורת

יש להתייעץ ברופא ולקבל חיסונים לפני הנסיעה: לפורום בריאות
 
בתאילנד אין בעיה להסתדר, רוב התאילנדים שמתעסקים עם תיירות דוברים אנגלית ברמה מספקת כנ``ל לגבי השלטים והכתובות. מה גם שלישראלים יש פרוטקציה ובשל כמות התיירים הגדולה מישראל רוב התאילנדים דוברים גם את שפת הקודש.

הקידומת הבינלאומית של תאילנד היא 66, והקידומת של בנגקוק היא 2. הדואר האלקטרוני תופס תאוצה גם בתאילנד, ממש כמו בכל המזרח הרחוק. כיום בבנגקוק ובצ`אנג מאי ניתן למצוא הרבה מאד בתי קפה המאפשרים גישה לאינטרנט ובכמה מהמקומות יש כבר פונטים עבריים מה שנותן את האפשרות להקליד בכיף את המכתב לסבתא בשפת הקודש.

דואר: ניתן לקבל דואר בסניף הדואר המרכזי, אולם הכי נוח לבקש לשלוח לבית חב``ד בבנגקוק (ראו פרוט בפרק בנגקוק). 

לתחילת הכתבה

תחבורה למרחקים ארוכים

רכבת: הרכבת בתאילנד היא יעילה נקייה ונוחה עם חמישה קווים עיקריים ליעדים המרכזיים המדינה. הנסיעה בה היא יותר בטוחה אולם עליכם לקחת בחשבון כי היא גם לוקחת יותר זמן. הרבה מהתרמילאים נוהגים לנסוע במחלקה השנייה עם סליפר. סליפר הם אותם קרונות שינה שנפתחים בלילה ובמשך היום נסגרים על מנת שיהיה ניתן לשבת (למעט הסליפר התחתון שהוא בעצם הספסל התחתון).
אוטובוסים מאורגנים: כמו בכל מקום גם כאן בתאילנד הרבה מהנסיעות הארוכות ליעדים הפופולארים (איים, צפון) נעשות בנסיעות לילה באוטובוס. אל הנסיעה נרשמים דרך סוכנויות הנסיעות הפזורות בכל מקום כמעט. 

לתחילת הכתבה

אוכל

בתאילנד תוכלו למצוא הכל. הכי מומלץ לאכול בדוכני הרחוב. פירות ירקות ובשר מוקפצים על האש, או אולי תעדיפו בננות מטוגנות בפאנקייקים, או בגרסתם התאילנדית- לוטי. בנוסף תוכלו למצוא במסעדות רבות אוכל סובב עולם, אם זה אורז מוקפץ על שלל סוגיו או אוכל ישראלי של אמא. ולסיום, תוכלו למצוא הרבה מרשתות המזון המהיר המוכרות כמו פיצה האט (עם אננס) מקדולנדס ועוד. 

לתחילת הכתבה

אזורי טיול עיקריים

בנגקוק וסביבתה:
בנגקוק לא כדאי לטעות היא עיר מאוד מודרנית ותוססית. בנגקוק על מקדשיה, שווקיה וארמון המלך, השוק הצף בדמנואן דואק, קאנצ`אנאבורי, נאקון פאתום ועוד אשר יפורטו בהמשך.

צפון תאילנד:
צ`אנג-מאי וסביבתה ,אזור שמאפשר יציאה לטרקים הכוללים ביקור בשבטים (ביניהם שבט ארוכי הצוואר), רכיבה על פילים, רפטינג, השכרת ג`יפ ויציאה לסיבוב פאי או סיבובים אחרים כדוגמתו (צ`יאנג-ראי,מא-סאי וכו`), משולש הזהב, מקדש דוי סוטפ ,סיור מפעלים, שוק הלילה.

דרום תאילנד:
נסיעת לילה לסוראט-תאני והפלגה לקו-סאמוי ו/או קו-פאנגאן (FULL MOON PARTY) או טיסה ישירה מבנגקוק לקו-סאמוי. ניתן וכדאי לשלב גם נסיעה ושייט לקו-פי-פי ולאוהבי הצלילות קו-טאו. מומלץ להקדיש לכך את סיום הטיול ולחזור לבנגקוק לקניות אחרונות ולהתארגנות לחזרה הביתה.

לתחילת הכתבה 

הדפס|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

חבילה מתאילנד

השב  · 

שאלה

השב  · 

שימו לב!!

השב  · 

כל מי שצריך עזרה וכל שאלה על תאילד

השב  · 

שאלה חשובה

השב  · 

ויזה לתאילנד + מזג אויר

השב  · 

הערה קטנה

השב  · 

עזרה

השב  · 

זמן בתאילנד...

השב  · 

תאריך נסיעה

השב  · 

פול מון

השב  · 

כמה עולה חודש בממוצע בתאילנד?

השב  · 

היי נדב!

השב  · 

ויזה לתאילנד

השב  · 

to vered

השב  · 

תאילנד ואז הודו?

השב  · 

אופנוע

השב  · 

שאלה- ספטמבר בתיאלנד?

השב  · 

לסיוון

השב  · 

מזה THB

השב  · 

10 ימים

השב  · 

ירח דבש!!

השב  · 

הערה חשובה לכל הגברים שנוסעים לתאילנד

השב  · 

לשלי!

השב  · 

צריכה ייעוץ

השב  · 

קופיפי

השב  · 

אזהרהחשובה למטיילים לתאילנד

השב  · 

עדכון בנושא ויזה

השב  · 

i miss bangkok.....2 mach

השב  · 

ilike this plce

השב  · 

מתי זה נכתב? - אין תאריך!

השב  · 

תודה רבה!

השב  · 

כל הכבוד על המידע שלכם

השב  · 

נהגי מוניות רמאים -תגובה

השב  · 

אין כמו ההמלצות של החברי שהיו שם

השב  · 

מגניב!!!!

השב  · 

אתם אחלה!!!!

השב  · 

תומר אני אוהבת אותך

השב  · 

זהירות - נהגי טקסי גנבים

השב  · 

לפני שנוסעים כדאי לדעת על בית חב``ד בנגקוק!!

השב  · 

שכחתם לציין איך מגיעים מבנגקוק לצפון (צ`ינג מאי)

השב  · 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לתאילנד

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×