אביניון ואורנג`

אורנג` עם מבנים נפלאים מימי שלטונה של האימפריה הרומית, ואביניון שבה בולט ארמון האפיפיורים משלהי ימי הביניים גורמות להרגיש מהיכן הרוח הפרובנסלית צמחה ועלתה מימים ימימה
תמי בר סלע - צוות למטייל ברשת
|
מפה
תמונה ראשית עבור: אביניון ואורנג`
© Depositphotos/Encrier

אורנג'

אטרקציות מרכזיות
אורנג` Orange
שכנה בראשית ימיה על הדרך שמחברת בין ארל לליון, ומשום כך הפכה למרכזית וחשובה בעיני הרומים. היא יוצאת דופן במורשתה ההסטורית העשירה שניבטת מכל עבר . מרגע שנכנסים אל העיר מיד רואים את כל השרידים של המבנים הרומיים, והתחושה היא פשוט אימפריאלית, עם שער הניצחון החגיגי שחולש על הכל. האמפיתיאטרון נחשב לאחד מפלאי השרידים שנותרו באירופה כולה, ויש עוד הרבה מה לראות בנבכי הסמטאות של העיר העתיקה. סמטאות ציוריות, חזיתות נושנות של מבנים מלאי הדר, כיכרות שצל עצים מוסיף לחינניותן, ולמרות שזו עיר בהגדרתה, האווירה היא פרובנסלית כפרית. הכיף הגדול באורנג` הוא לשוטט ללא מטרה בסמטאות היפות, להנות ממאכלי המסעדות, לעצור ולצלם את הבתים, ופשוט לספוג את השלוה. מי שחסרה לו מעט המולה, קצת אקשן, ישים פעמיו אל השוק, שנערך כל יום בעונת הקיץ. מי שמעונין גם ללמוד דבר או שניים על המקום המרתק הזה, יוכל לעשות זאת באמצעות המוזיאון העירוני - Musée d`Orange, שמציג את אורחות החיים העתיקים שרווחו כאן. המוזיאון נמצא בכיכר Place des Frères-Mounet , והוא פתוח למבקרים בימים שני עד שישי משעה 9:00 עד 19:00, בימי ראשון הוא סגור בהפסקת הצהריים משעה 12:00 עד 14:00.

פרטים נוספים ניתן לקבל ממשרדי התיירות בעיר
Office de Tourisme
כתובת: 5 Cours Aristide Briand
טלפון: 33490347088
פקס: 33490349962
סניף זה פתוח כל יום, מלבד ימי ראשון וחגים, משעה 9:00 עד 17:00, בימי שישי ושבת עד 18:00.
סניף נוסף שפתוח בין החודשים אפריל עד ספטמבר בלבד, נמצא ב-
כתובת: Place des Frères Mounet

לטיול באתרים הרומיים באורנג`-
התיאטרון הרומי- התיאטרון מתוארך למאה הראשונה, תקופת אוגוסטוס קיסר. אחד היפים באירופה בזכות קיר הבמה השמור להפליא. עדיין משמש כמקום לאירועים ומופעים.

 • כתובת: Place du Theatre
 • טלפון: 0490511760
 • שעות פתיחה: מהשעה 09:00 עד 12:00, 13:30 עד 17:00 , 1.4 עד 30.9 משעה 09:00 עד 18:30
  כניסה בתשלום רק לתצפית פנימית.

שער הניצחון-השער בעל שלוש הקשתות נבנה בשנת 20 ועליו סצינות מלחמה מתקופת יוליוס קיסר מקושטות בפרחים ופירות, הסצינות של טיבריוס קיסר נוספו מאוחר יותר. כתובת: Av. De l`Arc de Triomphe

לתחילת הכתבה

אביניון

רקע והיסטוריה על אביניון
בשנת 1305 קלמנט החמישי העביר את המושב הקדוש של האפיפיור מרומא לאביניון ומרגע זה כבר לא נותר ספק שעיר זו תכנס לאלתר לדפי ההיסטוריה העולמית. תשעה אפיפיורים זכו לנהל את עניניני הדת מאביניון כשלאחר החזרת המושב לרומא, נותרו לכהן במקום נציגי האפיפיור, עד לאיחודה עם צרפת בספטמבר 1791. בפברואר 1797 ויתרו האפיפיורים על זכויותיהם באביניון בהסכם טולנטינו. במשך מאות שנים שימשה העיר גם כמרכז אמנותי חשוב כשהיא מארחת מדי שנה בין יולי לאוגוסט את פסטיבל הדרמה המפורסם. היום, העיר המשומרת הזאת מלאה בבניינים מקושטים, כנסיות עתיקות, קפלות ומנזרים, שהופכים אותה לאתר היסטורי מעניין לביקור. מרכז העיר מגודר בחומה שנבנתה על ידי אחד מתשעת האפיפיורים שביססו את עצמם בעיר במאה ה-14 והכניסה לעיר אווירה איטלקית מקסימה. במקור היא נבנתה עם שבעה שערים כששניים נוספים התווספו לאחר מכן.

place d`Horloge ניצבת במרכז העיר כשהיא מלאה בבתי קפה ובדוכני שוק על רקע ה-Palais des Papes המשקף אל האופי האלים של חיי הדת במאה ה-14 כשהוא נראה יותר כמו ארמון של רודן מאשר כמשכנם של שליחי האלוהים. הארמון שהינו אחת הדוגמאות הטובות ביותר לארכיטקטורה הצבאית מהמאה ה-14, נראה כאילו לא הייתה בבנייתו אף התחשבות באספקטים האומנותיים וקו המחשבה שהוביל את הבנייה התמקד בשיקולי ביטחון בלבד.

ניתן לבקר ב- Consistoire היכן ששליטים ושגרירים התקבלו, ובקפלות Chapelle St-Jean ו- Chapelle St-Martial שעוצבו על ידי האמן Matteo Giovan , מסיינה שבאיטליה, בהוראתו של קלמנט ה- VI. שעות פתיחה: מדי יום בחודשים אפריל עד אוקטובר בין 09:00 עד 19:00/21:00, בחודשים נובמבר עד מרץ בין השעות 09:00 עד 17:45,הכניסה כרוכה בתשלום.

ארמון Palais des Popes, זהו מבצר השולט על הנוף וההיסטוריה של העיר אביניון. ברחבה הגדולה שלפני הארמון ישנם בתי קפה, מסעדות ובה נערך כל שנה פסטיבל אביניון. הארמון נבנה במשך שלושים שנה, בעת שלטון שלושה אפיפיורים. המבנה פשוט, עצום בממדיו , מאיים ונראה כמבצר צבאי. עם זאת, פנים הארמון עשיר בציורי קיר ויצירות אמנות איטלקיות. על מנת לסבר את האוזן- 118 פרות, 1023 כבשים, 60 חזירים, 7428 עופות, 1195 אווזים היוו רק חלק קטן מארוחות הענק שנערכו בארמון, ונערמו על קרוב למאה אלף כלים בו זמנית.

החלק הצפוני של הארמון הוא פרי עבודתו של בנדיקט ה-XII שהיות ואף אפיפיור לא אהב את הרעיון של לגור בארמון של קודמו, הרס את כל החלקים שג`ון ה- XXII בנה. את חזית הבניין והמבנה התחתון באגף הדרומי, כמו גם את הגנים במזרח יצר קלמנט ה- VIבעוד שאת האגף המזרחי וה- Tour des Angesהוסיף אורבן ה- V. באף אחד מהבניינים האלו לא ניתן למצוא קו מנחה משותף לכולם. בתוך הארמון ניתן למצוא רמזים מעטים לעושר של האפיפיורות אך די בגודלו של המבנה בכדי להצביע על כך.

 • כתובת: Place du Palais
 • טלפון: 90275073/74
 • פקס: 90853082
 • תחבורה: אוטובוס עד לתחנת הדואר.
 • שעות פתיחה: אפריל עד אוקטובר 09:00 עד 19:00, יולי עד 20:00, אוגוסט וספטמבר עד 20:00. נובמבר עד מרץ 09:30 עד 18:00. ישנם סיורים מודרכים בתשלום. כמו כן ישנה אפשרות לשכור קלטת הדרכה עצמית.
 • דואר אלקטרוני: rmg@palais-des-popes.com

קתדרלת Notre-Dame-des-Doms שצפונית לארמון הייתה פעם מבנה רומנסקי זוהר אך עברה שינוי מסיבי בפנים לעיצוב בארוקי מובהק. מאחורי נמצא גן קטן ומקסים בשם Rocher des Doms המספק נוף מקסים על הנהר, ועל המישורים עם עצי הזית והתות והאזוריים ההרריים שבסביבה.
לאורך נהר הרוהן נמצא הגשר המפורסם Pont d`Avignon שקישר בין פרובנס ללנגדוק. המאמצים לתחזק אותו ננטשו במאה ה-17, כ-350 שנים לאחר בנייתו, כך שכיום רק 4 מתוך 22 הקשתות המקוריות נותרו. שעות פתיחה: מדי יום בחודשים אפריל עד ספטמבר מ-09:00 עד 18:30, בחודשים אוקטובר עד מרץ מ-09:00 עד 13:00 ומ-14:00 עד 17:00,הכניסה כרוכה בתשלום.

ניתן לקנות כרטיס משולב לגשר ול-Musée en Images, המספק סקירה על ההיסטוריה של העיר. שעות פתיחה: מדי יום בחודשים אפריל עד ספטמבר מ-09:00 עד 19:00 ומאוקטובר עד מרץ בשעות 10:00 עד 17:00. אל הגן צמוד ה-Petit Palais שהיה בעבר ביתם של הקרדינלים והארכיבישופים. כיום ניתן למצוא במקום אוסף מרהיב של אמנים איטלקיים מהאסכולות של ונציה, פירנצה וסיינה כמו בוטיצ`לי למשל.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לפרובאנס

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×