אטרקציות לילדים בגרמניה

טיול ברחבי בגרמניה מספק שפע של פעילויות לילדים, החל מפארקי שעשועים וכלה במוזיאונים מרתקים, שיעוררו את דמיונם של הקטנים. לפניכם מדריך לאטרקציות ברחבי גרמניה, לשילוב במסגרת טיול בה או באיזור ולמתן תשומת לב לצעירים שבחבורה.
יונית אבני
|
תמונה ראשית עבור: אטרקציות לילדים בגרמניה

יתרונותיה של גרמניה

לחלקנו יש קושי מצפוני רגשי לבלות בגרמניה את החופשה אבל למי שכן מעוניין, היא ארץ נוחה מאד לטיולים משפחתיים:

  • טווח טיסה קצר יחסית והיצע גדול של טיסות במחירים נוחים.
  • רכב להשכרה באיכות מצוינת ועלות נמוכה.
  • מערכת כבישים (אוטובאן) מעולה ומהירה וכבישים מהירים ללא תשלום אגרה.
  • עלות לינה בבתים פרטיים, חוות, צימרים וכפרי נופש זולה משכנותיה.
  • אין ספור אפשרויות ואתרים לטיול משפחתי, החל מפארקי שעשועים וכלה במסלולי טיול טבע ביערות ואגמים, מוזיאונים המתאימים לילדים ופעילות אקטיבית.

רק צריך להביא בחשבון שגרמניה היא מדינה ענקית וכדאי למקד את הטיול בחבל או שניים בה, ולא לנסות לבלוע את כולה. אפילו המכשפה של עמי ותמי (או הנזל וגרטל בגרמנית) יכולה להיחנק מכל כך הרבה אתרים בבת אחת. היות וטיולי משפחה רבים מתבססים על ביקור בפארקי שעשועים, הרי חלקם של אלו לא יפקד גם כאן, אבל אסור לשכוח כי לגרמניה אתרי טבע, ואטרקציות רבות אחרות. אז אם מתגברים על הקושי ההיסטורי, גרמניה מצוינת לטיול משפחתי נינוח וזול יחסית.

לתחילת הכתבה

פארקי שעשועים בדרום גרמניה

דרום גרמניה- בווריה, באדן ויטנברג: נחיתה מומלצת –מינכן, שוויץ או פרנקפורט. פארק השעשועים הראשון בגרמניה Tripdrill park ליד Heilbronn. הוקם ב- 1929 ופעיל עד היום. ארצות הברית נתנה את הדחיפה להתפתחות פארקי השעשועים בעולם כולו וגרמניה עומדת יפה מאד בקצב זה. כ- 15 פארקי ענק מושכים כרבע מיליון מבקרים מדי שנה. המפורסם בהם הוא אירופה פארק (Europa Park) שניתן להשוותו בקלות לדיסנילנד פריז.

המתקנים במרבית הפארקים דומים. החל ברכבות הרים מהמפחידות ביותר שיש באירופה ועד מתקני אימה מתהפכים ומסתובבים ומהפכי מעיים. סימולאטורים שלא זזים בהם מהכיסאות אבל נקשרים אליהם (וזה סימן למתקן מפחיד כאשר קושרים אותנו בהצלבה או כשיש שלט "לא לנשים בהריון וחולי לב" ) ואחרי שנקשרים השמיים הם הגבול -"שטים", "מעופפים", "צוללים" והכול רק ב"כאילו" אבל עם תחושה אמיתית לחלוטין. מתקני השעשועים יכולים להיות יבשים או רטובים למחצה (כל מיני סירות, אוניות ומגלשות שנרטבים בהן בהפתעה, לא צריך בגד ים אבל מעיל גשם יהיה נחמד). בכל הפארקים יש אזורים ומתקנים המיועדים לילדים צעירים יותר. ברוב הפארקים יש רכבת קטנה המאפשרת לקצר טווח הליכה אם קצרי הרגליים עייפים ולהתרשם מהפארק כולו. מומלץ לבלות עליה בשעה הראשונה לשהות בפארק וככה לתכנן נכון יותר את זמנכם בו. בכל הפארקים יש גם פעילות בידור בשעות מוגדרות. זו יכולה להיות פעילות מוזיקלית, תיאטרון בובות, מופע חיות, מצעדים או סתם סרטים ב- 4D.

הפארקים הם "מסחטת כסף". בחלקם מתקנים נוספים שאינם נכללים בתשלום הכניסה, ארוחות מהירות במגוון רב של אפשרויות וחנויות צעצועים ובכל זאת, מרבית המשפחות משתדלות לשלב לפחות פארק שעשועים אחד במסלול הטיול . שואלים אותי –האם חובה שיהיה פארק שעשועים במסלול משפחתי? התשובה היא –חובה לא, רצוי כן. למה לא ליהנות כולם ביחד באופן שהילדים אוהבים מאד (והמבוגרים מסתגלים)? לפניכם כמה מהפארקים הטובים של גרמניה –סביב הביקור בהם ניתן לבנות מסלולי טיול הולמים:

פארק אירופה- Europa Park
פארק השעשועים הגדול ביותר בגרמניה, נמצא בדרום היער השחור ליד העיר Freiburg. הפארק גדול וניתן לבלות בו יומיים, אם כי ניתן גם להסתפק ביום אחד, תלוי בעונת השנה, בגילאי הילדים והסבלנות שלכם. הפארק עשיר בתרבויות שונות – החל מהמראה לחלל בחללית מיר ב"רוסיה" או שיט ונפילה מגובה רב במתקן פוסידון ב"יוון" ומגלשות הרים ב"אוסטריה". הפארק בנוי סביב נושא מדינות שונות באירופה - בהתאם לשמו. הלינה אפשרית בפארק עצמו, בעיירה הסמוכה Rust או בעיירות אחרות בדרום - מרכז היער השחור. אפשר לשלב מסלול של טיול בן שבוע ביער השחור, או שבוע ביער השחור עם צירופים מאלזאס בצרפת או צפון שוויץ, או עמק הריין והמוזל בגרמניה. אתר אינטרנט: www.europa-park.de 

לגו לנד - Legoland
נחיתה מומלצת במינכן. הלינה אפשרית במלונות הסמוכים לפארק בעיירה Günzburg או בעיירות קרובות ועד מינכן. הפארק, שנפתח ב-2002 בדומה לאחיו בוינדזדור ליד לונדון ובדנמרק מורכב מאתרי מיניאטורות הבנויים מלגו וכן מתקני שעשועים, כולל "בית ספר לנהיגה" שמסיימי המסלול בו מקבלים תעודת נהג זהיר. במקום גם חנות מאד מפתה של מוצרי לגו. אפשר לשלב מסלול של טיולים בבווריה, בעיקר באזור מינכן, אבל גם "דרך האגדות" או אזור מוזל, הריין או היער השחור יכולים להשתלב. אפשרות נוספת אחרי/לפני ביקור בפארק לגו לנד היא טיול בדרום נפת באדן ויטנברג (אזור אגם קונסנץ ושולי שוויץ הצפון מזרחיים). אתר אינטרנט: www.lego.com.

לתחילת הכתבה

פארקי שעשועים במערב גרמניה

פנטסי לנד- Phantasialand
נחיתה מומלצת בדיסלדורף/קלן, בריסל, אמסטרדם או פרנקפורט. לינה אפשרית בפארק עצמו במלון או בויאגם אינדיאני, בעיירה Brühl, הסמוכה, או בעיר קלן הקרובה. גם פה הפארק הפופולארי מורכב משש "מדינות" שונות החל מצ`יינה טאון, מקסיקו, ברלין הישנה ועד מדינות דמיוניות כמו ארץ המסתורין או מדינת הפנטזיה. בפארק עשרות מתקנים, חלקם מיועדים למתבגרים תוססים כמו מרכז החלל, מעוף הנץ, וחלקם יותר מתאימים למשפחות עם ילדים רכים. ניתן לשלב את הביקור בפנטסי לנד עם טיולים באזור קלן, אזור מוזל, אזור לוקסמבורג, נפת וואלוניה בבלגיה ודרום מזרח הולנד. אתר אינטרנט: www.phantasialand.de .

פארק שפילנד – spieleland
נחיתה מומלצת בשוויץ או מינכן. הפארק ממוקם לא רחוק מאגם קונסנץ, ולמעשה מורכב משני פארקים. האחד הוא Minimundus - פארק של דגמים מיניאטוריים וסמוך לו פארק של חברת הצעצועים והפזלים של רוונסנבורג. מתקנים נהדרים לצעירים, פאזלים ענקיים, משחקי זיכרון ועוד מתקנים שלא מביישים שום פארק. הפארק מספק בילוי של כמה שעות טובות. ניתן לשלב את הביקור בפארק בטיול באזור אגם קונסנץ, בעיקר על צדדיו השונים (אוסטריה, שוויץ, גרמניה). אופציה נוספת להרחבה לאוסטריה או ליער השחור. אתר אינטרנט: www.spieleland.com.

פארק האחים וורנר ברוס - Warner Brothers Movie Park
נחיתה מומלצת באמסטרדם, בריסל, פרנקפורט במרחקים דומים או בקלן/דיסלדורף - קרוב יותר. הלינה אפשרית ליד הפארק. הפארק הוא חלק מרשת הפארקים "סיקס פלגס" והוא עוסק בנושא הקולנוע. לא זאת בלבד אלא שבנוסף למתקנים הרגילים, פוגשים את דמויות הסרטים המצויירים בהם באגס באני והלוני טונס. למרות הרושם שמדובר בפארק לקטנים עם דמויות מצוירות, הפארק הוא אקטיבי מאד ומתאים למתבגרים אמיצים. ניתן לשלב את הביקור בפארק עם טיולים באזור קלן, אזור מוזל, אזור לוקסמבורג, נפת וואלוניה בבלגיה ודרום מזרח הולנדאתר אינטרנט: www.moviepark.de.

לתחילת הכתבה

פארקי שעשועים בצפון גרמניה

הנסה פארק - Hansa Park
נחיתה מומלצת בהמבורג, ברלין. לחופי הים הבלטי, לא רחוק מהעיר Lübeck בצפון גרמניה נמצא אחד הפארקים היותר מוצלחים וגדולים של גרמניה. בפארק כ- 130 מתקנים, חלקם מבוססים על פעילות מים, אבל יש לא מעט רכבות הרים (מהסוג היותר אימתני) והרבה מתקנים למתבגרים כמו צניחה מהירה ונדנדות ענק. הפארק מחולק לנושאים גיאוגרפים כמו כפר מקסיקני וכפר אינדיאנים. ניתן לשלב את הפארק עם טיולים היוצאים מגרמניה לדנמרק או עם מסלולי טיול בצפון מערב גרמניה. אתר אינטרנט: www.hansapark.de .

היידה פארק - Heide Park
בלב אזור Soltau לא רחוק מ - Lüneburg (באמצע הדרך המבורג - הנובר) תוכלו למצוא את קולוסיאו - רכבת ההרים העשויה מעץ הגדולה ביותר בעולם (!). זהו פארק עם מתקנים למתבגרים, אבל גם משפחתי ומתאים לצעירים. ניתן לשלב את הפארק עם טיולים באזור סקסוניה תחתית, צפון גרמניה, מסלול של דרך האגדות של האחים גרים ומסלול של דרך הרי ההרץ. אתר אינטרנט: www.heide-park.de.

לתחילת הכתבה

פארקים נוספים וקולנוע

יש עוד פארקים רבים ואיכותיים בגרמניה, בכל נפה וחבל יש כמה פארקי שעשועים. הבולטים והידועים בהם:

  • בלנטיס פארק (Belantis Vergnügungspark) בקרבת לייפציג
  • הולידי פארק (Holiday Park) באזור מוזל - ריין
  • פורט פאן (Fort Fun) בין קסל לדורטמונט
  • טאונוס (Taunus Wonderland) באזור מוזל - ריין
  • ארלבינספארק (Erlebnispark Tripsdrill) בקרבת שטוטגרט ורבים אחרים. 

טיול בגרמניה אינו רק בילוי בפארקים ואפשר לשלב אין ספור אטרקציות אחרות לילדים במסלול הטיול: כשאומרים לילדים "קולנוע" ישר נוצצות העיניים מהקסם של המרקע הגדול. בגרמניה נמצאים כמה אתרים המבוססים על תעשיית הקולנוע. הראשון שכבר הוזכר למעלה הוא פארק האחים ברוס וורנר, אבל גם שני אולפני קולנוע הפכו לפארקים לכל דבר. האחד הוא פארק אולפני הסרטים הבווארים הצמוד למינכן, והשני הוא פארק הקולנוע הצמוד לברלין, כל אחד מהם יספק לכם בילוי של שעות רבות ועד יום מלא בהשתתפות בפעלולי הקולנוע.

לתחילת הכתבה

מוזיאונים לילדים

כאשר אומרים לילדים "היום נלך למוזיאון" מצפים לתגובות "שוב מוזיאון?" "אולי נעשה משהו של כיף?" אבל גרמניה שופעת גם מוזיאונים של בילוי וכיף מותאמים ומתאימים לילדים ומגבלת השפה אינה מפריעה כשצריך ללחוץ על כפתורים נעים. בין המוזיאונים הרבים תמצאו מוזיאונים פתוחים המתעדים את אורח החיים בחבלים שונים בגרמניה ומקצועות שפסו מהעולם (כמו טווית כותנה או הכנת שעוני קוקייה) ובהם פעילויות רבות לילדים בעיקר בסופי שבוע וחופשות, מוזיאוני תחבורה, החל ממוזיאון מרצדס בנץ בשטוטגרט וכלה ב"עיר המכוניות" שנמצאת בין ברלין להנובר (מחצית הדרך בערך). מוזיאוני תחבורה אחרים הם מוזיאון תעופה, מוזיאון זפלין בו מבקרים בדגם אמיתי של מטוס זפלין ואפשר גם להמריא איתו אל על. בנוסף תמצאו גם מוזיאוני מדע, החל ממוזיאון המדע של מינכן שהוא עיר מדע מרתקת, וכלה במוזיאון הטכנולוגי של ברלין  וגם מוזיאוני חשמל ומוזיאוני טבע ופוחלצים. 

וכאשר רוצים קצת ירוק וחיות למה לא להיכנס לגני החיות המעולים שיש בגרמניה (גני החיות של הנובר, המבורג, לייפציג)? פארקי חיות לפי נושאים כמו פארקי ציפורים או דינוזאורים (טוב, אלו חיות מתות כבר) ואקווריומים. אם במים עסקינן – אין ספור פארקי מים מקורים ופתוחים, עם מגלשות גבוהות וחורים שחורים. מגלשות הרים הן אופציה אחרת לבילוי משפחתי - בדרך כלל ממוקמות באתרים המשמשים לסקי בחורף וליד רכבלים לטיול יערות בקיץ. יש האומרים כי מי שמתחיל לגלוש בהן הופך להיות "מכור" ומחפש בכל טיול את האפשרות לגלוש במגלשת הרים. אפשרות נוספת לילדים אקטיביים הם פארקי הרפתקאות בהם מקבלים ציוד בטיחות (קסדה, נעליים) ומטפסים על גשרי חבלים כמו קופים מיומנים - פעילות נהדרת לחצי יום של בילוי משפחתי.

וכל האמור לעיל הוא רק חלק ממה שגרמניה מציעה למשפחות המטיילות בה, ניתן לטייל בגרמניה או בשילוב של גרמניה עם מדינות שכנות (צרפת, הולנד, שוויץ, אוסטריה, דנמרק). למען הסר ספק - אינני ממליצה על טיול משפחתי בו המשפחה מטיילת מאטרקציה אחת לאחרת, אלא על טיול בו משלבים בתוך מסלולי הטיול אחד או יותר מהאתרים המתאימים למשפחות. 

נכתב וצולם על ידי יונית אבני, מחברת הספרים "הולנד למשפחות - על צבעונים, טחנות רוח, גבינות וכל היופי הזה" ו-"צרפת זה לא רק פריז- טיולי משפחות" ומנהלת פורום אירופה ופורום טיולי משפחות באתר למטייל. אתם מוזמנים לבקר באתר האינטרנט שלה.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×