אטרקציות מרכזיות באגם קונסטנץ

אגם Constance ה-Bodensee, מהווה מקום פופולארי לנופש ולספורט מים ובנוסף מהווה פתרון נהדר עבור המטיילים בארץ ללא מוצא לים.
צוות למטייל ברשת
|
מפה
תמונה ראשית עבור: אטרקציות מרכזיות באגם קונסטנץ

מידע כללי

גרמניה, שוויץ ואוסטריה חולקות ביניהן את אגם Constance ה- Bodensee. היקף האגם: 273 ק"מ, הצד הדרומי (72 ק"מ) שייך לשוויץ, הצד המזרחי (28 ק"מ) שייך לאוסטריה, והשארית, הצד המערבי והצפוני (173 ק"מ) שייך לגרמניה. אגם Constance מהווה מקום פופולארי לנופש ולספורט מים ומהווה גם פתרון נהדר עבור המטיילים בארץ ללא מוצא לים. אזור האגם הופך להיות עמוס בחודשים יולי ואוגוסט - אז קשה להשיג חדר ללילה והנהגים יתאכזבו לגלות שרוב הדרכים פקוקות. התחבורה הציבורית היא מאוד יעילה ומהווה אלטרנטיבה טובה לרכב הפרטי.

החודשים הטובים ביותר לבקר באזור האגם הם החודשים אפריל ומאי, בעונה זאת העצים מלבלבים ומלאים בפירות ולכן בעלי מראה מלבב. הקיץ הוא די לח אבל לפחות האגם הוא חמים מספיק על מנת לשחות (בין 20 ל-23 מעלות). עונת הסתיו, הלא היא עונת בציר הגפנים היא גם כן תקופה מצויינת לטייל באזור. בחורף לעומת זאת ממש לא כדאי להגיע, אז שורר ערפל כבד.

מסלול אופנים פופולרי מקיף את אגם Constance, לאורך קו גדות המים בין הכרמים באזור. המסלול מסומן בצורה טובה, אולם כדאי להצטייד במפה Rund um den Bodensee. במפה יש מסלולי טיול ברגל ובאופניים, וניתן להשיג אותה הלשכות התיירות.

התניידות:
כמעט בכל הערים שנמצאות לאורך האגם יש תחנת רכבת. אוטובוסים מספקים את הקישור היבשתי הטוב ביותר. עוד דרך פופולרית להגיע ממקום למקום הן המעבורות. (07531281398) שבחודשים מרץ ועד תחילת חודש נובמבר מגיעות מספר פעמים ביום לכל הערים הגדולות שעל שפת האגם.

לתחילת הכתבה

אטרקציות מרכזיות בקונסטנץ

העיר Konstanz שגובלת עם שוויץ, היא המרכז התרבותי והכלכלי של אגם Constance. העיר העתיקה הציורית של Konstanz נשמרה ולא ניזוקה במהלך מלחמת העולם הראשונה. כיום Konstanz היא עיר מאוד ליברלית, עם תעשייה קטנה. אחד מתוך שבעה אזרחים הוא סטודנט באוניברסיטה המקומית. בעיר נוהגים לכנות את הסטודנטים בשם Seehas (ארנבת ים). הנוכחות של הסטודנטים הצעירים מורגשת בחיי הלילה (הפאבים), ובסצינת המסעדות.

הנמל ושטח העיר הקרוב למים: על מנת להגיע אל הנמל- קחו את המעבר מתחת למסילת הרכבת - צפונית ללשכת התיירות. קוביית האבן האפורה המרשימה היא ה-Konzilgebaude (בניין המועצה משנת 1388), ששימש כאסם וכמחסן סחורות, לפני שקיבל את הכבוד להיות המקום בו האפיפיור מרטין ה-5 נבחר. כיום משמש כאולם קונצרטים.
אם תדוושו מסביב לאגם, לא תוכלו שלא לראות את ה-Imperia, שעומדת בכניסה לנמל. הפסל הושלם בשנת 1993 על ידי האמן המודרני פטר לנק. הפסל הוא פסל של אישה שלבושה בקושי. על פי האגדה, Imperia היתה זונה והפכה לבת אלמוות ברומן של Honre de Balzac.

כמה צעדים מה-Imperia ומגיעים למונומנט הצפלין. שנבנה על מנת לחלוק כבוד לממציא ספינת האוויר, הרוזן Ferdinand von Zeppelin. המבנה ששימש בעבר כמנזר דומיניקני- כאשר נכנסים ועוברים את הלובי ניתן לראות ציורי קיר מרשימים מהמאה ה-19 שמתארים את ההיסטוריה של Konstanz.

Munster: הMunster בו נהגה מועצת Konstanz לקיים את ישיבותייה, יושב במרכזה של כיכר מורמת ומסמל את הנקודה הגבוהה ביותר בעיר העתיקה. זהו מקרה מובהק של כנסיה שעברה את כל הסגנונות הארכיטקטונים החל מהמאה ה-9 שהתחיל עם כנסיה קרולינגית, לאחר מכן הסיגנון הרומנסקי, ובהמשך השפעות של הסיגנון הגותי. הרנסאנס שהביא לכנסייה את אורגן העוגב ואילו המזבח הגבוה ששיך לסגנון הבארוקי. המאה ה-19 העניקה לכנסיה את הגגות המחודדים. המנזר חופן בחובו מספר אוצרות, המיוחד מכולם הוא ה- Schnegg (התרגום- חילזון) - מערכת מדרגות (באגף הצפוני של הכנסיה) שעולות בסילסול ומקושטות בצורה מאוד יפה.

החלק העתיק של העיר- Niederburg:
המקום שהיווה מקום התיישבות רומאית, ומאוחר יותר הפך לרובע האמנים ובעלי המלאכה. עדיין יש אווירת ימי ביניימית, חנויות אנטיקות נחמדות. החלק העתיק של העיר הוא שובה לב עם הסימטאות והרחובות הפתלתלים. כאן תוכלו למצוא מספר ברים בהם תוכלו לשתות את יינות האזור המשובחים.

ברחוב Bruckengasse מספר 15, נמצא ב-Kloster Zoffingen, מנזר לנזירות שנוסד בשנת 1257 ועדיין נמצא בבעלותן של נזירות דומיניקניות. ברחוב Rheinsteig שהוא מקביל לנהר עומד ה- Rheintorturm, מגדל הגנה שהחלק העליון שלו מכוסה ב- חתיכות עצים והגג עצמו הוא גג רעפים נטוי. כ-200 מטר מערבה נמצא ה- Pulverturm עם קירות עבים שמתנשאים לגובה של 2 מטר.

 • עוד מבנה שנמצא בסביבה הוא ה-Domprobstei מבנה בארוקי בצבע אדום, שנהג להיות בית מגוריו של ראש הקתדרלה.
 • Munster Unserer Lieben Frau- המנזר של גברתנו: בניין האמנות הרומנסקית המרשים ביותר בעיר. במשך השנים הבניין, הורחב שופץ והוספו לו מאפיינים גותים.
 • בניין המועצה: נבנה בסגנון הרנסאנס מפירנצה. הבניין הוא מרשים עם ציורי הקיר המדהימים שלו שמקשטים את חזיתו ואת החצר הפנימית שלו (שם נערכים קונצרטים בקיץ).
 • המזרקה של פטר לנק: עם אפקטים המים המיוחדים שלו ועם למעלה משלושים דמויות קומיות שמלגלגות על השיגעון של החברה המודרנית למכוניות.
 • Kaiser brunnen מזרקת הקיסרים: המזרקה שממוקמת ברחבת השוק נבנתה על ידי פרופ` Gernot Rumpf. המזרקה מציגה את המנהיגים של הקיסרות הגרמנית, החל מאוטו הראשון, דרך מקסמיליאן הראשון בתור אנשים שחיו לצד האגם. מה שמיוחד לגבי המזרקה הזאת הוא שהמבקר הופך להיות חלק מהקומפוזיציה של המזרקה.

פעילויות:
 Personenschiffahrt Wilfried Giess - מציע טיולי שייט של 45 דקות מהנמל. כל יום בקיץ, בין השעות 10:30 עד 17:30. מי שרוצה לפדל לבד- ניתן להשכיר סירות פדלים ב- Gondelhafen. בחודשים אפריל עד ספטמבר, כל יום שלישי ראשון ושלישי החל מהשעה 19:00 מתקיימות טעימות יין (בתשלום) שמתקיימות ב-Spitalkellerei- רחוב Bruckengasse 16.

לתחילת הכתבה

מוזיאונים וגלריות

 • המוזיאון הארכיאולוגי Archaologisches Landwsmuseum: המוזיאון נמצא במה שהיה בעבר מנזר והוא בעל שלוש קומות מלאות בחפצי אמנות אזוריים.
  טלפון: 0753198040
  כתובת: Benedikitinerplatz 5
 • המוזיאון של אגם Constance למדעי החיים: המבקרים יכולים ללמוד על הגאולוגיה, הזואולוגיה והאקולוגיה של אזור האגם.
 • מוזיאון Rosengarten: מציג פרטי אמנות מאזור אגם Constance. המבקר יכול לראות אמנות מתקופת ימי הבינים ועד לתקופת הבארוק. ניצן ללמוד על החיים בתקופות אלו (תקופת הבורגנים). בנוסף ישנם פריטי אמנות מהמאה ה-19.
 • מוזיאון Rosgartenmuseum: מה שהיה בעבר בניין הגילדה של הקצבים הוא כיום מוזיאון. המקום נוסד בשנת 1871 וכיום מוקדש לאמנות והיסטוריה אזורית. המוזיאון אמור להפתח מחדש לאחר שיפוץ רציני באמצע שנת 2002.
  כתובת: Rosgartenstrasse 5.
 • מוזיאון חיי הים: תושבי Konstanz גאים במיוחד באטרקציה התיירותית החדשה שלהם שהיא מרכז אינטראקטיבי מולטימדיה לחקר חיי הים. מהקרחונים אל הים הצפוני ואל מעמקי הים האטלנטי. המרכז גם מארח את המוזיאון לתולדות בע"ח של Bodensee.
  כתובת: Hafenstrasse 9
  טלפון: 075311282727

לתחילת הכתבה

מידע למטיילים

התמצאות ואינפורמציה:
Konstanz מחולקת לשניים על ידי נהר הריין, שזורם דרך תעלה שמחברת בין Obersee ו-Untersee משם הוא ממשיך במסלולו מערבה. בגדה הדרומית של נהר הריין נמצאת בעיר העתיקה, היכן שרוב האתרים נמצאים. בעוד שהרובע המודרני נמצא בגדה הצפונית של נהר הריין. ל-Konstanz יש תחנת רכבת שמקשרת בין גרמניה לשוויץ, התחנה נמצאת בכיכר Bahnhofplatz, בקצה המזרחי של העיר העתיקה סמוך לנמל.

לשכת התיירות של Konstanz:
כתובת: רחוב Bahnhofsplatz 13- כ150 מטר ימינה כאשר יוצאים מתחנת הרכבת.
טלפון:07531133030
אם אתם נשארים לישון ליותר מלילה בעיר- אתם אמורים לקבל במלון או באכסניה את ה- Gastekarte, שמזכה אתכם בנסיעות בלתי מוגבלות באוטובוס הציבורי ובעוד שפע של הנחות כמו למשל, באי של Mainau.
בין אפריל ליולי יש מס יומי.
בקיץ, לשכות התיירות מוכרות את כרטיס Konstanzer 2 Tages שהוא יכול לשמש אתכם במגוון רחב של סירות בעיר, דמי כניסה לאי של Mainau, וסיור מודרך בעיר.

תחבורה:

 • רכבת: Konstanz מקושרת לפרנקפורט על ידי רכבות ה-IR וה-ICE שיוצאות בכל שעתיים. Konstanz נמצאת גם בנקודה הדרומית ביותר על מסלול הרכבת הנופית Schwarzwaldbahn שיוצאת כל שעה ל- Offenburg דרך היער השחור. להגיע אל הערים בחוף הצפוני של אגם Constance- הערים Salem, Friedrichshafen, Lindau צריך להחליף רכבת ב-Singen שם אתם גם יכולים לתפוס את רכבת Gauben שיוצאת כל שעה אל שטוטגארט.
 • אוטובוס: אוטובוס אקספרס מספר 7394 נוסע באמצע השבוע אל Meersburg ו-Friedrichshafen. אוטובוס מספר 7372 נוסע אל האי Reichenau ויוצא מחוץ לתחנת הרכבת השוויצרית.
 • מכוניות: ניתן להגיע אל Konstanz דרך כביש B33 שמתחבר עם כביש A81.
 • שיט דרך האגם: בין החודשים מרץ ותחילת נובמבר Weisse Flotte מציע מספר שייט יומי בין Konstanz ו-Bregenz (אוסטריה) במזרח אגם Constance. הסירות עוצרות ב-Meersburg, Friedrichshafen, Lindau, והערים הקטנות יותר. הדרך הטובה ביותר להגיע אל החוף הצפוני היא מעבורת המכוניות ל-Meersburg.

לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על טיול ביער השחור? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

סגור
×