איסטון שבמעלה גמלא

מהישוב המטופח מעלה גמלא, שברמת הגולן, נשקף נוף מרהיב של הכנרת. בתי הישוב יושבים בלב גינות מרהיבות, חלקם צופים אל האגם חלקם צופים אל נוף הרמה. בקצה מעלה גמלא נמצאת חוות סוסים טיפולית, שילדים מכל חלקי הצפון מגיעים אליה. זוהי חווה מטופחת יפהפייה, שבה יש סוסים גזעיים עטורי פרסים. את החווה מנהלים בני הזוג איסטון שעלו לרמה היישר מלונדון העליזה של שנות השבעים.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: איסטון שבמעלה גמלא
Depositphotos/Palolilo ©

החווה היפה, הסוסים, מיקומה המצויין מעל הכינרת ובעיקר מזגם הנעים של בני הזוג איסטון, גרמו להרבה אנשים מהסביבה לבוא לרכב וגם סתם לשבת עם בני הזוג, וכך החלה מסורת של אירוח, שהפכה לאט לאט לפאב ובחודשים האחרונים למסעדת בשרים בניצוחו של השף גוסטבו, שהוא דרום אמריקאי גזעי חבר קיבוץ גשור.

ישבנו סביב לשולחנות בתוך מבנה העץ המשקיף למאנז` ולכינרת, הסוסים הסתובבו בחופשיות ממש לידינו ודבר ראשון הזמנו בירה תוצרת בית, שמיסטר ג`יימס איסטון מכין בעצמו במבשלה שהקים בביתו וששמעה יצא למרחוק והיא ידועה במרחבי הרמה בשם "הבירה של ג`יימס". אני מתה על בירה וזו הייתה בירה בהחלט מצויינת שמחירה 20 שקל לפיינט.

הרוח ששברה את החמסין, הסוסים, הכנרת ובעיקר הריחות המשגעים שעלו מהגריל פיתו אותנו להתחיל להזמין. דבר ראשון הגיע סלט ענק וכל מיני מנות פתיחים ותוספות של תפוחי אדמה שכלולים במחיר המנה העיקרית. מולנו הזמינו מנה של גריל לשניים שמספיקה לארבע . אני הזמנתי סטייק טלה שהיה עשוי כמו שצריך רך ונימוח. הוא הזמין "ניו יורק סטייק" במשקל של חצי ק"ג. הבשר היה נהדר, מיושן כמו שצריך והוא מגיע טרי טרי מרמת הגולן.

ישבנו ב"איסטון" עד שכמעט גירשו אותנו. המקום הופך בשעת לילה מאוחרת לפאב ואז אפשר לבוא לכאן רק בשביל לשמוע מוזיקה ולשתות. המוזיקה נהדרת. הגענו לקראת השקיעה ואז שמענו "אולדיז" של ה"ביטלס" ושל ה"דורס" ולהקת "קרים" ו"דיפ פרפל". מאוחר יותר המוזיקה התחלפה בהתאם לשעות והתמזגה נהדר עם האווירה, הבירה של ג`ימס, הסוסים והאנשים של רמת הגולן.

איסטון- מעלה גמלא רמת הגולן

טלפון: 058741461, 052-2612323
.

יעדי הכתבה

סגור
0
×