איסקנדר - מסעדה תורכית על גדות הירדן

כשכולם נסעו בסוכות לתורכיה אנחנו נסענו לטיול בגליל ובכל זאת הסתננה תורכיה לטיולנו. אחרי שטבלנו בכנרת, רכבנו על סוסים בורד הגליל, טיילנו בסמטאות הציוריות של ראש פינה, גלשנו באומגה בצוק מנרה ועשינו ראפטינג בנהר הירדן, היינו רעבים אש והנה על גדות הירדן, באזור הראפטינג ליד קיבוץ גדות, ראינו מבנה עץ מרשים ויפהפה בן שתי קומות.
צוות למטייל ברשת
|
מפה
תמונה ראשית עבור: איסקנדר - מסעדה תורכית על גדות הירדן
Depositphotos/Palolilo ©

בקומה הראשונה אולם גדול מוקף מרפסת הצופה אל הירדן והגולן ובקומה השניה אולם פתוח עם נוף פנורמי לכל האזור. זוהי המסעדה התורכית "איסקאנדר", שבחזיתה תנור טאבון גדול ושני אופים שהובאו מתורכיה מכינים בו מעדני טאבון תורכיים כיד המלך.

ישבנו על גדות הירדן ולשולחננו הגיעו בזה אחר זה סלטים שונים, שמכין במטבח השף הישראלי ויחד אתם הגיע הלחמג`ון שאני מתה עליו. זאת מן פיתה תפוחה חמה, היישר מהטאבון ועוד מני מאפה בצורת פיצות, מלאים בכל טוב העולם והארץ - בשר וחצילים וירקות שונים. הכל היה טעים בטרוף, ממש כמו במסעדה ההיא באנטליה שערן בורוכוב, הבעלים של חברת "מדראפט"- המתמחה בטיולים לתורכיה - שהוא גם בעל הראפטינג והמסעדה על גדות הירדן לקח אותנו פעם אליה בטיול ראפטינג לקופרלו שעשינו אתו.

אחרי מנות הפתיחה התחילו להגיע המנות העקריות קבאב תורכי מלווה בטחינה, שפודי פרגית, שפודי פילה מלווים בתפוחי אדמה ברוזמרין ובסלט פטוש. אבל אני כמו נדבקתי ללחמג`ון ולא יכולתי להפסיק. לקינוח הגיעה גלידת תמרים תורכית וסורבה שמכינים בעין כמונים. המנות ענקיות ומנה אחת מספיקה לשניים.

אם אוכלים ארוחה מלאה המחיר לא זול בסביבות 100-120 שקל לאיש. לעומת זאת המאזה עם הסלטים המאפים הלחמג`ון שמשביע בטרוף וטעים להפליא עולה זיל הזול. מומלץ!

"איסקנדר"- מסעדה תורכית על גדות הירדן.

ראפטינג נהר הירדן, גדות
טלפון: 04-6935544
 

יעדי הכתבה

סגור
0
×