הבית של ספיה ומוחמד בעין חוד

הארוחה בביתם של ספיה ומוחמד אבו אל הייג`ה בעין חוד היא חוייה בלתי נשכחת. קודם כל הנוף הנשקף מהחלונות ומהגינה שבקומה הראשונה הוא אחד היפים ביותר בישראל: הים התיכון ומשני עבריו הרי הכרמל כאילו בא מישהו ובצע את הכרמל באמצע והכניס דרכו את הים. ובזמן השקיעה הלב מחסיר פעימה. שנית הכנסת האורחים המדהימה של ספיה ומוחמד, נדיבותם הבלתי רגילה, והשפע שהם מרעיפים על אורחיהם.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: הבית של ספיה ומוחמד בעין חוד
Depositphotos/Palolilo ©

ארוחה בעין חוד

אין דרך אחרת לתאר את האירוח של ספיה ומוחמד אלא כ"יד המלך". תמורת 75 שקלים לאדם תקבלו כאן לא רק הכנסת אורחים אלא גם מאכלים ערביים אוטנטיים שלא תמצאו באף מסעדה והם יוגשו לכם עד שתגידו די. כי אם לא תגידו די לא תפסיקו לאכול.ספיה ומוחמד וילדיהם הם תושבי עין חוד, כפר ערבי שתושביו הם תושבי עין הוד המקוריים, אלא שבניגוד לאחרים הם לא ברחו ב-1948, אלא עלו טיפה למעלה על ההר והתמקמו בו. בבתים ובסמטאות שלהם הוקם כפר האמנים עין הוד שמרסל ינקו הצליח להציל בדקה התשעים מהריסה. למרות זאת הם שומרים על יחסי שכנות טובים עם עין הוד ומדי יום שישי כשמתקיים השוק המסורתי בלב כפר האמנים הם נוהגים למכור בו ירקות שהם מגדלים, גבינות שהם מגבנים ושמן זית שהם מייצרים.

למרות שחלפו כבר 56 שנים מאז התמקמו תושבי עין חוד על הגבעה שמהעבר האחד שלה רואים את הים ומהעבר השני את יערות הכרמל (כולל המלון המפורסם), מדינת ישראל לא הכירה בכפר ולא חיברה אותו מעולם לזרם החשמל או הביוב. רק בשנה האחרונה חלה התקדמות עצומה הכפר זכה סוף סוף להכרה וכעת מחכים רק שיחברו אותו לחשמל.

משפחת אבו אל הייג`ה היא משפחה מקסימה. ספיה היפהפייה אם המשפחה היא הבשלנית הראשית ולידה עוזרות במטבח הבנות כשמוחמד אחראי על הלוגיסטיקה ובנו עומר מתפקד כמלצר.

לתחילת הכתבה
 

בצל שקיעה

הגענו בשעת שקיעה ישבנו ליד החלון הגדול וצפינו בשמש האדומה נעלמת בים מיד השקו אותנו במיץ טבעי טרי של אוכמניות. אחר כך התחילו להגיע בקצב מסחרר סוגים שונים של סלטים שמעולם לא אכלתי חלקם עשויים מירק שלוקט בשדה, חלקם מירקות שגדלים בשדות הכפר חלקם בלתי מזוהים בטעמים שונים ומשונים בעירוב של שקדים ובוטנים ומה לא. אחרי הסלטים הגיע מרק ואחריו התחילו להגיע מנות של בשרים, קדירת כבש, עוף בטאבון, מקלובה, קציצות כבש ועוד ועוד מאכלים שהם תערובת של מאכלים פלסטיניים ולבנוניים ועד שלא התחננו שדי מספיק אנחנו לא יכולים יותר! המנות לא הפסיקו לזרום.

בשביל המנות האחרונות כמקובל אצל הערבים עברנו לשולחן נקי ואת השולחן גדשו פירות העונה: מלון אבטיח סברס ותאנה וגם קפה חזק וטוב ובאקלאווה. בין 80 ל-100 ש"ח. מומלץ באהבה!

הבית של ספיה ומוחמד אבו אל הייג`ה
עין חוד- יערות הכרמל (במעלה עין הוד)
טלפון: 04-8397350, 064606343
חובה להזמין מקומות מראש (ליום שבת שבוע מראש)!
שעות פעילות המסעדה: כל השבוע מהשעה 13:30 עד 20:00.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
0
×