הכרות עם אתריה של ליון

מוזיאונים גדולים ומבנים מיוחדים מוסיפים עניין לביקור בליון, העיר השלישית בגודלה בצרפת. לפניכם הכרות קצרה עם האתרים הבולטים בעיר.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: הכרות עם אתריה של ליון
© Depositphotos/Encrier

ליון (Lyon), העיר השלישית בגודלה בצרפת, היא מרכז מסחרי מבוסס עם תושבים בורגניים למדי אבל עם הרבה קסם ואותנטיות שבאה לידי ביטוי בעיקר בגסטרונומיה המפותחת שלה. כמות השפים המקומיים שזכו להכרה בינלאומית היא מכובדת במיוחד ומצטרפת לשורה ארוכה של מסעדות מצוינות הממלאות את העיר כולה. place Carnot, כיכר ירוקה הנמצאת ממול ל-Gare de Perrache מקושרת על ידי מדרחוב rue Victor-Hugo ל-place Bellecour העצומה.Musée Historique des Tissus נמצא על rue de la Charité ומכיל אוסף מדהים של אריגים החל ממצרים העתיקה ועד למאה העשרים. שעות פתיחה: שלישי עד ראשון מ-10:00 עד 17:30 הכניסה כרוכה בתשלום.

ה-quartier Mercière שבקצה quai St-Antoine הוא המרכז המסחרי הישן של העיר בסביבתו ניתן למצוא בתים מן המאה ה-16 והמאה ה-17 המתפרשים לאורך rue Mercière. הישר משם נמצאת מזרקה מהמאה ה-19 הניצבת בפתחו של בית העירייה הענק שב- place des Terreaux. בצדה הדרומי של הכיכר נמצא אחד מארבעת האגפים של ה-Musée des Beaux-Arts של ליאון. המוזיאון מכיל אוסף יצירות גדול של אומנים בעלי שם כמו רובנס, אל גרקו, טינטורטו וכיוצא בזה. שעות פתיחה: רביעי עד ראשון בין 10:30 עד 18:00. הכניסה כרוכה בתשלום.

עבודות בנות זמננו ניתן למצוא ב-Musée d`Art Contemporain הנמצא במרחק של כ-3 קילומטרים צפונית למרכז העיר ב-81 Cité Internationale, quai Charles-de-Gaulle שעות פתיחה: רביעי עד שבת מ-12:00 עד 19:00. הכניסה כרוכה בתשלום.לא הרחק מכאן נמצא רובע אורגי המשי La Croix-Rousse כשמי שמעוניין לראות את מלאכת האריגה בפעולה מוזמן להגיע אל La Maison des Canuts שב-10-12 rue d`Ivry שעות פתיחה: שני עד שבת 08:30 עד 12:00 ומ-14:00 עד 18:30 הכניסה כרוכה בתשלום. כדאי להגיע אל Vieux Lyon שמעבר לנהר הסאון שם הרחובות יוצרים מחזה מקסים של בנייני רנסאנס המספק אווירה מתאימה למי שמחפש מקום ליהנות בו מארוחת ערב.

Musée Historique de Lyon שב-place du Petit-Collège מכיל אוסף מעניין של קרמיקות נווריות בעוד ש-Musée de la Marionnette שממוקם בקומה הראשונה של אותה אחוזה מכיל אוסף מקסים של מריונטות מקומיות מהמאה ה-18. שני המוזיאונים נפתחים מדי יום מ-10:45 עד 18:00, למעט ימי שלישי אז המוזיאונים סגורים. הכניסה כרוכה בתשלום. Cathédrale St-Jean נמצאת בקצה Rue St-Jean מבנה הרוס למדי שנבנה בין המאה ה-12 עד ל-15 ובה ויטראז`ים מקסימים במצב מצוין מהמאה ה-13. מאחורי הקתדרלה נמצאת תחנת רכבל ממנה ניתן להעפיל אל קבוצה של שרידים רומיים הנמצאים ב-rue de l`Antiquaille המכילים שני תיאטראות ומוזיאון תת-קרקעי המתאר את החיים בליאון מהתקופה הפרה-היסטורית ועד לשנה ה-7 אחרי הספירה.

ניתן גם לבקר בעיר ב-Musée de la Civilization Gallo-Romain הנמצא ב-17 rue Cléberg הנמצא במרחק הליכה קצר מבזיליקת נוטר-דם העשירה בשיש צבעוני ומוזאיקות. המוזיאון פתוח בימים רביעי עד ראשון מ-09:30 עד 12:00 ומ-14:00 עד 18:00. הכניסה כרוכה בתשלום. מאחורי הבזיליקה נמצא בלוודיר ממנו ניתן להשקיף על העיר והנהרות שסביב לה. אוהבי ההיסטוריה ימצאו עניין גם ב-Centre d`Histoire de la Résistance et de la Déportation שם מגולל את סיפורה האמיץ של המחתרת הצרפתית במלחמת העולם השניה ומשמש גם כאתר הנצחה ליהודי העיר שנשלחו למחנות ההשמדה. שעות פתיחה: רביעי עד ראשון מ-09:00 עד 17:30.הכניסה כרוכה בתשלום.

יעדי הכתבה

סגור
×