הרקולס - בנו של מלך האלים

החלטתם לנסוע כולם יחד ליוון ובמהרה גיליתם שלילדים, ממש כמו לכם, יוון היא קודם כל סיפורי מיתולוגיה אגדיים שמציתים את הדמיון. בין אם בחרתם לטייל בהר האולימפוס ובין אם באקרופוליס באתונה דמות אחת תמיד תרתק את הילדים הסקרנים, הרקולס. חצי אל - חצי אדם וכל כולו סופרמן עתיק יומין, האדם החזק בעולם.

גיל שטרן - מערכת אתר למטייל
תמונה ראשית עבור: הרקולס - בנו של מלך האלים - תמונת קאבר
© אליעז רז

בסיפורי המיתולוגיה היוונית תוכלו להפליג שעות. כולם וודאי ירתקו את הילדים. אך סיפור אחד בולט מעל כולם, סיפורו של הרקולס, מין סופרמן מיתולוגי, שהיה החזק באדם. אל למחצה, בנו של זאוס מלך האלים ואלקוני בת האדם. אשתו של זאוס, האלה הרה, הייתה ידועה כאשה נקמנית ונוטרת טינה ואת רב מזימותיה רקמה כנגד זאוס.

אחת האגדות הראשונות מתארת את חדר הילדים בו ישן הרקולס התינוק בעריסתו. הרה שלחה אל המיטה זוג נחשים אך הרקולס הקטן הרג אותם במו ידיו וניצל.

זאוס דאג לשלומו של ילדו האהוב ופחד שהרה תמשיך ותנסה לפגוע בו. לכן החליט לשלוח את הילד לגדול בחברת בני האדם. זאוס מצא להרקולס משפחה אומנת על פני כדור הארץ ושמר עליו מרחוק.

הרקולס חווה ילדות מאושרת, מלאת חום ואהבה, אך לארץ הוא לא התאים, הילד היה פשוט גדול וחזק יותר מכל ילד או מבוגר אחר שהכיר. יום אחד, אביו המאמץ קרא לו לשיחה וגילה לו את האמת, "ילדי, אתה חצי אדם, חצי אל".

תחילה, לא הבין הרקולס במה מדובר, אך האב המשיך והסביר לו כי הוא ילד שונה ומיוחד, "לא לחינם אתה הילד הכי חזק, לא לחינם אתה כל כך גדול". אט אט הבין הרקולס שמקומו לצד אביו זאוס, שעליו לחזור ולחיות עם האלים.

הרקולס פנה לאוראקל מדלפי, שתעזור לו ותנחה אותו בדרכו אל האלים. האורקל הפנתה אותו לאוריסתיאוס, אשר נתן לו 12 משימות שונות ומשונות. כל משימה טמנה בחובה הרפתקאה אחרת, בכל משימה הקושי גבר. הרקולס היה צריך לגייס את כל חוכמתו, כוחו ואומץ ליבו, כדי להביס בזה אחר זה את האוייבים שעמדו בדרכו. פעם היה זה שור לבן ומאיים, בפעם אחרת הייתה זאת מפלצת ים. קרב אחד ניהל עם ציפורים מפחידות במיוחד וקרב אחר עם כלב בעל שלושה ראשים.

האמת היא, שאוריסתיאוס רק פחד שיום אחד הרקולס יגנוב ממנו את כתר המלכות ויהפוך בעצמו למלך מיקנה. הוא חבר להרה ויחד הם צפו בהלם, מופתעים בכל פעם מחדש כשהרקולס שב מנצח ממשימותיו.

בסיום המשימה ה - 12 קיימה האוראקל מדלפי את הבטחתה והעניקהה להרקולס חיי נצח. כך, זכה הרקולס לגלות את כוחו האמיתי, לצלוח הרפתקאות מסעירות, למצוא חברים חדשים, לנצח כמה יצורים רעים באמת, כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר ולשוב לזרועות אביו זאוס.

עוד על טיול עם ילדים ביוון:

הדפסה|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה להר אולימפוס

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×