זרקור על אקוודור

אקוודור היא מדינה קטנה יחסית למדינות דרום אמריקה האחרות, אך היא טומנת בחובה אוצרות טבע ונופים שובי עין, לכן הפכה יעד פופולרי לטיולי תרמילאים. תושביה של אקוודור מסבירי פנים, שקטים ואדיבים.

גם מבחינה בטיחותית אקוודור, היא אחת המדינות הנעימות ביותר- מקרי שוד או גניבות נדירים למדי, ובטח אינם מתקרבים למצב הבעייתי הקיים למשל בברזיל. קו המשווה חוצה את אקוודור (ומכאן שמה-Equator) והיא למעשה נחלקת לרצועת חוף ארוכה, בה מתקיימת מסורת חקלאית המקיימת כמעט מחצית מאוכלוסיית אוקוודור

מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: זרקור על אקוודור
© איתי אמוזה

על המדינה

אקוודור היא מדינה קטנה יחסית למדינות דרום אמריקה האחרות, אך היא טומנת בחובה אוצרות טבע ונופים שובי עין, לכן הפכה יעד פופולרי לטיולי תרמילאים. תושביה מסבירי פנים, שקטים ואדיבים. גם מבחינה בטיחותית היא אחת המדינות הנעימות ביותר- מקרי שוד או גניבות נדירים למדי, ובטח אינם מתקרבים למצב הבעייתי הקיים למשל בברזיל. קו המשווה חוצה את המדינה (ומכאן שמה- Equator ) והיא למעשה נחלקת לרצועת חוף ארוכה, בה מתקיימת מסורת חקלאית המקיימת כמעט מחצית מאוכלוסיית המדינה, מאזור אגן האמזונס הטרופי והלח ולרכס האנדים ההררי.

האוכלוסיה מונה 12 מיליון איש, ומורכבת משליש אינדיאני, שליש של בני תערובת ושליש של לאומים שונים אחרים. השפה העיקרית היא ספרדית, אבל חלק מהאינדיאנים עדיין מדברים בשפתם המקורית.
אקוודור, המדינה הקטנה, נמצאת בצפון מערב דרום אמריקה וממנה יוצאים לאיי הגאלאפגוס המפורסמים. היא גובלת עם פרו, קולומביה והאוקינוס השקט.

אקלימה של אקוודור מאופין בשתי עונות עיקריות- גשומה וחמימה (ינואר עד אפריל) ויבשה. בהרים יורד הרבה פחות גשם,ובעמק המרכזי של המדינה כמעט תמיד נעים ואביבי. חלק גדול מההיסטוריה של אקוודור לוטה בערפל. ידוע כי היו כאן מתישבים מהעת העתיקה, ומאמצע המאה החמש עשרה על שלטון האינקה. בשנת 1532 השתנו פני הדברים עם הכיבוש הספרדי. חיי האינדיאניים השתנו מאוד, אך מאבקם לחירות נשא פרי רק ב-1822, בראשותו של סימון בוליבאר. מאז קיבלה את עצמאותה, נאבקת אקוודור על זהותה. אי יציבות פוליטית ומעשי טרור על רקע זה מאפינים את מאה השנים האחרונות. פרו השכנה פלשה ב-1941, וכבשה חלקים מאזור האמזונס. רק ב-1998 הוסכם על שתי השכנות הגבול כפי שהוא. ראשי המדינה בשנים האחרונות מנסים לייצב את המדינה, לטובת כלכלתה ועתידה.

לתחילת הכתבה

מוקדי משיכה למטיילים

עיר הבירה קיטו Quito נמצאת לרגליהם של הרי הגעש pichinca ,Ruca ו-Guaga. בעיר נשתמר הרבה מאופי המושבה הספרדית כמו בכנסייה הראשית, ב-Plaza Indeperndcia ,Municipal Palace ,Archbishop`s Palace וארמון הממשלה.

מטיילים רבים בוחרים לספוג מהתרבות המקומית וגם ללמוד ספרדית באחד מהמוני בתי הספר המיוחדים לתיירים על מנת לדבר בשפת המקומיים. בקיטו ישנם בתי מלון מדרגות שונות, בתי קזינו, שווקים ומרכזי קניות גדולים. מערכת הכבישים בעיר ובמדינה מצוינים והתחבורה הציבורית נוחה למדי.

מצפון לקיטו נמצאת העיירה אוטובלו Otovalo המפורסמת בעיקר בשל השוק הגדול המתקיים כל שבת. כל סופשבוע אפשר לראות שיירות אוטובוסים בכניסה לעיירה הפורקים תיירים מכל העולם. המחירים סבירים בהחלט, אך למי מהמטיילים שממשיך דרומה ביבשת מומלץ להמתין לפרו ובוליביה ששם המחירים יותר זולים. עוד בסביבת העיירה, הר געש לא פעיל שבמרכז הלוע ישנו אגם (מומלץ לשכור מדריך ולא לטפס לבד).

העיר גואיאקוויל Guayaquil היא הגדולה ביותר במדינה ולמעשה המרכז מסחרי והעסקי. מטיילים רבים עוברים בעיר בדרכם צפונה או דרומה. משדה התעופה בעיר ניתן לצאת לאיי הגאלאפגוס.

העיר טנה Tena, היא המרכזית באזור ומציעה למטיילים טיולי בני מספר ימים ביערות הגשם. חשוב לצאת לטיולים מסודרים בהדרכת מדריכים ולא להיכנס לג`ונגל לבד! כבר קרה שמטיילים אבדו ביערות וגורלם לא נודע. בדרך כלל הסיורים המודרכים משתכנים בלוג` בלב היער וממנו יוצאים ללמוד על חיות הבר והצמחייה העבותה.

באנוס Banos, הוא אתר יפיפה של מעיינות מים חמים וקרים ומטיילים רבים עוצרים לנוח בעיירה. אפשר לצאת לטיולי סוסים באזור, לשכור אופנוע, מסעות רפטינג או סתם להירגע.

יוצאים לטיול תרמילאים באקוודור? כל המידע החשוב לטיול שלכם באתר "עפתי" >>

לתחילת הכתבה
 

יעדי הכתבה

סגור
×