חדשות התיירות – 14/04/2011

חדשות התיירות בעולם: לקראת חג הפסח המטה ללוחמה בטרור מפרסם אזהרת מסע למדינות בחופי הים התיכון ובמזרח הרחוק. חברת ישראייר חונכת קו טיסות חדש לניס, בצרפת ותפעיל שתי טיסות שבועיות סדירות. חברת לופטהנזה תפעיל טיסה יומית בקו פרנקפורט-מיאמי לנוחות הנוסעים מישראל.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות – 14/04/2011

לקראת פסח: אזהרת מסע למדינות הים התיכון ולמזרח הרחוק

המטה ללוחמה בטרור הודיע על אזהרת מסע למדינות בחופי הים התיכון ובמזרח הרחוק, בין היתר למדינות טורקיהמצריםלוב ויוון, עם דגש על כרתים. זאת, בנוסף לאזהרת המסע החריפה שפורסמה על סיני. האזהרה נובעת מהחשש לניסיון חטיפת ישראלים וכי בכוונת גורמי טרור לבצע פיגועים נגד גורמים ישראלים ויהודים בחו"ל, בייחוד באזורים הללו. תמונת המצב המעודכנת של כל אזהרות המסע בארץ ובחו"ל, כפי שפרסם המטה ללוחמה בטרור: סיני, טורקיה, ירדן, מצרים, מרוקונסיכויות המפרץגיאורגיהארמניהקניה וניגריה

לתחילת הכתבה

קו תעופה חדש לניס. צילום: Hugues Lagarde

ישראייר: השקת קו תעופה חדש לניס, צרפת

חברת התעופה ישראייר חונכת קו טיסות חדש לניס בצרפת. החברה תפעיל שתי טיסות שבועיות סדירות מנתב"ג לניס וממנה, בימים שני ורביעי בשעות הבוקר, עד התאריך 26 באוקטובר 2011. סמנכ"ל השיווק של ישראייר, דורי שושן: "ניס הופכת לפופולארית יותר משנה לשנה. השנה, הביקוש ליעד התחיל כבר בינואר - כשלושה חודשים לפני פתיחת הקו. ביקושים כאלה לא זכורים לנו משנים קודמות". להערכתו, יבלו השנה בניס כ-20 אלף ישראלים, גידול של כ-10% לעומת השנה החולפת. מחיר כרטיס הטיסה הלוך ושוב מתחיל ב-429 דולר. בנוסף, חברת ישראייר הצטיידה במטוסי נוסעים חדשים, לראשונה מתוצרת אירופה מדגמי איירבוס A-320 ו-ATR-72. 

לתחילת הכתבה

לנוסעים לארה"ב: לופטהנזה תפעיל טיסה יומית בקו פרנקפורט-מיאמי

החל מה-10 ביוני 2011 חברת התעופה לופטהנזה תפעיל את מטוס ה-A380, בטיסותיה היומיות בקו בין פרנקפורט למיאמי. קרסטן צאנג, מנכ"ל לופטהנזה ישראל: "אנו שמחים להגדיל את היצע המושבים ליעדים הפופולאריים בקרב נוסעים מישראל ליעדים מרכזיים בארה"ב - ניו יורקסן פרנסיסקו ומיאמי. לנוחות הנוסעים מישראל עומדות טיסות קישור ל-22 יעדים בצפון אמריקה ובחזרה לישראל". לופטהנזה תהיה חברת התעופה הראשונה, אשר תפעיל למיאמי טיסות במטוס הדגל החדיש של איירבוס מדגם A-380, הכולל שלוש מחלקות שירות משודרגות ומתקדמות: ראשונה עם שמונה מושבים, עסקים עם 98 מושבים ותיירים עם 420 מושבים. כמו כן, קבוצת לופטהנזה מציעה גם טיסה יומית מציריך למיאמי, בטיסות של סוויס, המופעלות במטוסים מדגם איירבוס A-340. 

לתחילת הכתבה

KLM: תפעיל מטוס חדיש מדגם בואינג 777-200 בקו ת"א-אמסטרדם

חברת התעופה ההולנדית KLM הודיעה כי החל מ-21 באפריל תפעיל מטוס בואינג מדגם 777-200 בטיסותיה בקו ת"א-אמסטרדם. המטוס החדיש יספק אזורי ישיבה מרווחים, מושבים מתכווננים בהטייה של עד 116 מעלות, מסכי וידאו אישיים ומגוון שירותים, כגון: שליחת הודעות SMS ודואר אלקטרוני במהלך הטיסה. כמו כן, מספר המושבים במטוס יגדל ב-40%, לעומת מטוס הבואינג 737 הפועל כיום בקו זה. נראה כי הגדלת הקיבולת של החברה תחריף את התחרות בקו, בו פועלות כיום גם חברת אל על, ארקיע (במתכונת לואו-קוסט) וחברות שכר נוספות.

לתחילת הכתבה

צפוי גידול של כ-8% במספר הטיסות הסדירות. צילום: גיל שטרן

גידול של 8% צפוי במספר הטיסות הסדירות לישראל וממנה בעונת הקיץ

מנתוני רשות התעופה האזרחית נראה כי צפוי גידול של כ-8% במספר הטיסות הסדירות לישראל וממנה, בקיץ הקרוב. מספר הטיסות הסדירות של חברות התעופה הזרות לנתב"ג צפוי להגיע ל-413 טיסות שבועיות, גידול של כ-9% בהשוואה לקיץ אשתקד. נראה כי אחד הגורמים העיקריים לגידול הצפוי הוא הוספת תדירויות בתוכנית הטיסות של חלק מחברות התעופה. בנוסף, צירוף שתי חברות שלא הפעילו טיסות סדירות: "קימבר סטרלינג", חברה דנית, שתפעיל ארבע טיסות שבועיות בקו קופנהגן-ת"א וחברת "אייר מדיטראנה" הצרפתית, שתפעיל בין טיסה שבועית אחת לשתי טיסות שבועיות, בקו פריז-ת"א.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לאירופה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×