חדשות התיירות - 17/02/2011

חדשות התיירות בעולם: חברת ישראייר רכשה שני מטוסים חדשים, מדגם ATR. חברת התעופה אייר סיני חידשה את הטיסות בקו ישראל-מצרים. בשנת 2014 מספר הנוסעים בעולם יעמוד על 3.3 מיליארד.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 17/02/2011
© אלעד איפרגן

אייר סיני מחדשת את הטיסות לישראל

חברת התעופה אייר סיני חידשה את טיסותיה ממצרים לישראל וממנה. כאמור, בשבועיים האחרונים אייר סיני ביטלה את כל טיסותיה בקו ישראל-מצרים, בשל תנועת נוסעים דלה. בנוסף, תנועת הנוסעים במסוף טאבה חזרה לפעול.

מנהל אגף בכיר להסברה ויחסים בינלאומיים במשרד התחבורה, אבנר עובדיה, הסביר: "ביטול טיסותיה של אייר סיני נבע כתוצאה מהמצב השורר בימים אלה במצרים. חידוש הטיסות של החברה התבצע כאשר המצב איפשר זאת".

לתחילת הכתבה

חוזרים לסיני. צילום: דן אמיר

ישראייר רכשה שני מטוסי ATR חדשים

חברת ישראייר רכשה שני מטוסי ATR-72-500, בעלות כוללת של 35 מיליון דולר. המטוסים יחליפו שני מטוסי ATR חכורים מאותו דגם. המטוסים החדשים, יכנסו לפעולה כבר באביב הקרוב וישמשו לטיסות לאילת וליעדים נוספים בים התיכון, כגון: קפריסין, כרתים, איי יוון ועוד.

המטוסים מדגם ATR-72-500, בעלי 72 מושבים ויוצרו בחברת ATR בטולוז, צרפת. עד כה יוצרו למעלה מ-500 מטוסים מדגם זה, הפועלים ב-160 חברות תעופה, ביותר מ-90 מדינות. טווח הטיסה המקסימאלי של המטוסים הינו 1,400 ק"מ. חברת ישראייר רכשה בחודשים האחרונים שני מטוסי איירבוס חדשים, מדגם 320, המבצעים טיסות ליעדים בינלאומיים והפכה לחברה הישראלית עם צי המטוסים החדיש ביותר.

לתחילת הכתבה

נמל התעופה הטוב בעולם - אינצ'און בסיאול

נמל התעופה אינצ'און, בעיר סיאול, בדרום קוריאה, זכה במקום הראשון בסקר שביעות הרצון לשנת 2010, שערך ארגון נמלי התעופה בעולם, ACI. הסקר נערך בקרב מעל 300 אלף נשאלים, ב-153 נמלי תעופה ברחבי העולם. נמל התעופה הבינלאומי של דובאי, זכה בתואר נמל התעופה הטוב ביותר ואף המשתפר ביותר, במזרח התיכון. נתב"ג איבד את מקומו הראשון, כנמל הטוב במזרח התיכון, לאחר שלוש שנים שדורג כך.

איגוד נמלי התעופה העולמי מעניק את פרסי ההצטיינות השנתיים, בהתאם לפרמטרים שונים כגון: דיוק, איכות השירותים, מהירות תפעולית ועוד. במקום השני והשלישי בסקר דורגו נמל התעופה צ'נגאי, בסינגפור ונמל התעופה של הונג קונג. נמל התעופה של מלטה זכה כנמל התעופה הטוב ביותר באירופה, נמל התעופה בקייפטאון כטוב ביותר באפריקה, במרכז אמריקה נמל התעופה של העיר קנקון ונמל התעופה של אינדיאנפוליס זכה כטוב ביותר בצפון אמריקה. נמל התעופה בישראל דורג במקום השלישי במזרח התיכון.

לתחילת הכתבה

דרום קוריאה. צילום: יצחק גרתי

שנת 2014 - 3.3 מיליארד נוסעים

ארגון חברות התעופה הבינלאומי, יאט"א, חוזה כי בשנת 2014 מספר הנוסעים בעולם יעמוד על 3.3 מיליארד. מדובר ב-800 מיליון יותר משנת 2009. עיקר הפעילות מתרחשת בסין, בעוד ש-45% מהממריאים ממנה, ינועו למדינות אסיה והפסיפיק.

ארצות הברית, ככל הנראה, תמשיך להוביל בתחום טיסות הפנים, עם 671 מיליון נוסעים. בתחום הבינלאומי, תנועת הנוסעים תסתכם ב-215 מיליון נוסעים. המובילים בתחום טיסות הפנים ארציות בשנת 2014 יהיו ארה"ב וסין יחד עם הודו, ברזיל ויפן, כך על פי יאט"א. מבחינת היוצאים לחו"ל, ארה"ב, בריטניה, גרמניה וצרפת יהיו ספקיות התיירים הגדולות ביותר, עם כמעט 700 מיליון נוסעים, בעוד שלוש שנים.

לתחילת הכתבה

הוזלת עלויות הטיסה באיזי ג'ט

חברת התעופה איזי ג'ט הכריזה על שימוש בננו-טכנולוגיה, טכנולוגיה חדישה, המפחיתה את צריכת הדלק במטוסים. אי לכך תתבצע הוזלה במחירי כרטיסי הטיסה בחברה. איזי ג'ט מבצעת טיסות מבריטניה ומשוויץ לישראל. 

הטכנולוגיה החדשנית היא למעשה שימוש בציפוי אולטרה דק, פולימר הנדבק לשכבת הצבע ומפחית הצטברות לכלוך או שאריות פסולת, בכנפיים ובמשטחים אחרים של המטוס. בעקבות כך, נוצר צמצום בחיכוך עם האוויר, המפחית את תצרוכת הדלק במטוס. היצרנים מעריכים כי הפחתת צריכת הדלק תעמוד על 1%-2%.

לדברי מנכ"לית איזי ג'ט, קרולין מקול: "היעילות היא בדי.אן.איי של החברה. אנו שואפים תמיד למצוא דרכים להפחתת השימוש בדלק במטוסינו. אם נמצא דרכים להפחית את צריכת הדלק, נוכל להציע לנוסעים מחירים נמוכים יותר ושימוש במטוסים פחות מזהמים".

 לתחילת הכתבה 

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לסיאול

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×