חדשות התיירות - 20/01/2011

חדשות התיירות בעולם: סקר חדש של מכון הסקרים גיאוקרטוגרפיה מצא כי רק 3% מהישראלים מתכננים לנפוש בטורקיה בשנת 2011. לופטנזה הודיעה על התייקרות כרטיסי הטיסה. ג'יימס ריצ'רדסון תפעיל חנויות פטורות ממכס במעברי הגבול היבשתיים.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 20/01/2011
© איתמר ברק

לופטנזה תייקר את מחירי כרטיסי הטיסה

חברת התעופה הגרמנית "לופטנזה" הודיעה כי בעקבות עליית מחירי הדלק יתייקרו מחירי כרטיסי הטיסה החל מ- 25 בינואר 2011. מדובר בסכום של 2 עד 10 דולר לקטע טיסה. יחד עם זאת, לופטהנזה תאפשר לנוסעים אשר כרטיסיהם הונפקו עד התאריך 25 בינואר ליהנות מגובה היטל הדלק הנוכחי. על פי הודעת החברה בטיסות בין תל אביב לפרנקפורט, מינכן ויעדים באירופה היטל הדלק יסתכם ב- 34 דולר לכל כיוון. בטיסות מתל אביב ליעדים בצפון אמריקה או הודו יסתכם ההיטל ב- 139 דולר לכל כיוון. בטיסות מתל אביב לאסיה, מערב ודרום אפריקה או דרום אמריקה יסתכם ההיטל ב- 149 דולר לכל כיוון. אל על הודיעה לאחרונה על עליית תעריפי הדלק בשיעור 5% ובנוסף, חברות התעופה האמריקניות הודיעו גם הן על מהלך דומה.

לתחילת הכתבה

כבר לא לטורקיה. צילום: איתמר ברק

רק 3% מתכננים נופש בטורקיה

מסקר שנערך לאחרונה על ידי מכון הסקרים גיאוקרטוגרפיה עולה כי רק 3% מהישראלים מתכננים לנפוש בטורקיה בשנת 2011. הסקר נערך לקראת יריד התיירות הבינלאומי של ישראל IMTM שיתקיים בתאריכים 8-9 בפברואר, בגני התערוכה בתל אביב.

בשנת 2010 כ- 10% מהישראלים הצהירו שבכוונתם לנפוש בטורקיה, מדובר בירידה של 65%. כמו כן, מהסקר עלה כי ישנה ירידה של 45% בקרב הישראלים המתכוונים לנפוש בשנת 2011 בסיני, ירידה של 29% בקרב הישראלים המתכוונים לנפוש במזרח הרחוק, ירידה של 26% בקרב הישראלים המתכוונים לנפוש ביוון, קפריסין והאיים, ואף ירידה של 9% בקרב הישראלים המתכוונים לנפוש באמריקה.

בנוסף, הסקר בדק היכן הישראלים מתכננים לנפוש בשנת 2011 ונמצא כי 67% מתכוונים לבלות בצפון הארץ. טבריה ואילת צוינו גם בשיעורים גבוהים יחסית על ידי כמחצית מהישראלים כיעדי נופש. אזור ים המלח צוין כיעד לנופש על ידי 47% מהישראלים. תל - אביב היא היעד הכי פחות פופולארי לנופש, רק 16% מהישראלים שמתכוונים לנפוש בארץ ציינו כי בכוונתם לנפוש בה.

במהלך השנה הנוכחית 65% מהישראלים מתכוונים לנפוש בארץ או בחו"ל. השיעור היחסי של המתכוונים לנפוש בארץ דומה לשיעור המתכוונים לנפוש בחו"ל. מדובר על 22% בארץ, לעומת 24% בחו"ל. כרבע מהישראלים ציינו כי אינם מתכוונים לנפוש כלל במהלך שנת 2011.

לתחילת הכתבה

ג'יימס ריצ'רדסון תפעיל חנויות דיוטי פרי במעברי הגבול עם ירדן ומצרים

חברת ג'יימס ריצ'רדסון תפעיל חנויות פטורות ממכס במעברי הגבול היבשתיים של ישראל עם ירדן ומצרים, לאחר שזכתה במכרז רשות שדות התעופה. בשמונה השנים האחרונות הופעלו על ידי החברה שתי חנויות דיוטי פרי במעבר הגבול בטאבה למצרים וסיני, ובמעבר הגבול נהר הירדן.

בהמשך מתוכננים להיפתח חנויות פטורות ממכס במעבר הגבול רבין בערבה, ובמעבר הגבול אלנבי מול ירדן. מנכ"ל חברת ג'יימס ריצ'רדסון, אבי בן חור: "בשנים האחרונות חל גידול משמעותי במספר העוברים במעברי הגבול בין ישראל למצרים ולירדן, בעיקר עקב השיפור במצב הביטחוני והרגיעה בגבולות וכן הגידול הניכר במספר התיירים. החנויות הקיימות ישופצו מחדש והחנות בטאבה תורחב באופן משמעותי עם הקמת מסוף חדש במעבר. אני צופה פוטנציאל גידול רב בשנים הבאות וכלל שהרגיעה הביטחונית תימשך".

לתחילת הכתבה

בקרוב במעברי הגבול. צילום: איתמר ברק

חברת CSA מבטלת את עמלת סוכן 

חברת התעופה הצ'כית CSA תבטל את עמלת סוכן בשיעור 7% החל מחודש אפריל 2011. על פי הודעת החברה מהלך זה נעשה בהתאם למדיניות הגלובאלית, ובהמשך למהלכים שננקטו בשוק הישראלי על ידי חברות תעופה מובילות אחרות. אי לכך הוחלט לשנות את המתכונת הנוכחית של תשלום העמלה לסוכני הנסיעות. מנכ"ל חברת התעופה הצ'כית בישראל מארק פלשיל: "הוכח שסוכני הנסיעות כבר קיבלו הסדר זה כמתאים ומשביע רצון ויישמו אותו בהצלחה". בהודעה לסוכני הנסיעות בישראל הסבירה החברה כי: "סוכני הנסיעות יוכלו לחייב ישירות את לקוחותיהם בדמי טיפול ושירות, לפי שיקול דעתם ובהתאם למדיניותם העסקית".

החברה הצ'כית תמשיך בתמריצים אשר יתגמלו את סוכני הנסיעות בביצועי המכירות. החברה מפעילה טיסה יומית בקו פראג – תל אביב. בשנת 2010 הטיסה CSA בקו זה כ- 149 אלף נוסעים - ירידה של כ- 2% לעומת שנת 2009. תנועת הנוסעים הכללית בקו הסתכמה ב- 243 אלף נוסעים.


לתחילת הכתבה

שנת השיא בכניסות מבקרים לארץ

שנת 2010 היא שנת שיא בכניסות תיירים לישראל ויציאות ישראלים לחו"ל. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פירסמה כי בשנת 2010 נרשמו 3.45 מיליון כניסות תיירים לישראל. זוהי עלייה של 26% בהשוואה לשנת 2009, ו- 14% עלייה בהשוואה לשנת 2008.

כמו כן, מספר הכניסות של המבקרים דרך הים הוא פי שניים בשנת 2010 לעומת שנת 2009, ואף פי 3 בהשוואה לשנת 2008. כ- 4.3 מיליון יציאות לחו"ל נרשמו בשנת שעברה, שיא של למעלה מ- 6% בהשוואה לשנה לפניה. כרבע מסך היציאות לחו"ל (1.2 מיליון) התקיימו בחודשי הקיץ, יולי ואוגוסט.
  
לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לאירופה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×