חדשות התיירות - 27/01/2011

חדשות התיירות בעולם: הסכם תעופה חדש בין ישראל לאיחוד האירופי. אתרי צלילה בתאילנד נסגרו בשל פגיעה באלמוגים למשך 14 חודשים. חשש משיבושים באל-על בשל סירוב הטייסים לעבור מבחן באנגלית.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 27/01/2011
Depositphotos/Photogearch ©

הסכם תעופה חדש בין ישראל לאיחוד האירופי

השיחות בין ישראל לאיחוד האירופי מתחדשות, לאחר שלוש דחיות ובאיחור של כחצי שנה מהמועד המתוכנן. ההסכם החדש יחליף את הסכמי התעופה הדו צדדיים, בין ישראל לכל אחת ממדינות אירופה בנפרד.

הצעד הראשון בדרך לגיבוש ההסכם התבצע כבר בשנת 2008, לאחר ששר התחבורה דאז, שאול מופז ונציב האיחוד לענייני תחבורה חתמו על הסכם, לפיו חברות אירופיות יוכלו לטוס מיעדים שלא במדינת האם שלהן, לישראל וממנה. החברות הישראליות יוכלו להגדיל את מספר הטיסות לאותם יעדים וההסכם החדש למעשה נועד לפתוח את השמים לתחרות מלאה.

לתחילת הכתבה

חברת התעופה בריסל איירליינס תחדש טיסות בקו ישראל-מרוקו

החל מחודש אפריל, חברת התעופה בריסל איירליינס תחדש את טיסותיה בקו ישראל-מרוקו. מחיר כרטיס טיסה יעלה החל מ-509 דולר הלוך ושוב, כולל מסים. הטיסות מנתב"ג יתבצעו דרך בריסל למארקש ואגדיר.

כאמור, לפני כשנתייים הפסיקה החברה את טיסותיה למרוקו והפעילה הסכם "קוד שרינג", עם חברת התעופה רויאל אייר מרוקו. מנכ"ל בריסל איירליינס בישראל, רובי הרשקוביץ, אמר כי בניגוד לחברות התעופה האחרות אשר טסות מאירופה לקזבלנקה, תטוס החברה לשני יעדים אחרים במרוקו - מארקש ואגדיר וכן לפארו בדרום פורטוגל. לדבריו, הוחלט לחדש את הטיסות עם חברת התעופה הבלגית בריסל, כחלק משיתוף הפעולה עם מועדון הים התיכון (קלאב מד).

לתחילת הכתבה

אתר צלילה. צילום: andreas bjärlestam - פליקר


אתרי צלילה בתאילנד נסגרו בשל פגיעה באלמוגים

תאילנד סגרה 18 אתרי צלילה בחופי ים אנדמן בגלל פגיעה והרס שוניות האלמוגים. נראה כי עקב התחממות הים וריבוי התיירים, האתרים סובלים מהפגיעה החמורה ביותר מזה עשור. בין האתרים שנסגרו הם באיים קופיפי וצ'או מאי. האתרים נסגרו לתקופה של 14 חודשים.

מנהל הפארקים הלאומיים בתאילנד, סונאן ארונופאראט, אמר כי הסיבה להרס הוא חום המים באזור, שעלה בארבע מעלות מעל לממוצע הרב-שנתי. מנגד, מומחים ימיים העריכו כי להרס אחראית תנועת התיירים הבלתי מבוקרת, שחלקם דורכים על השוניות, חוצים אותן בסירות ומזהמים את המים בפסולת.

לתחילת הכתבה

סירוב טייסי אל-על לעבור בחינה באנגלית עלול לשבש את טיסות החברה

חברת אל-על הודיעה כי ישנו חשש לקיום הטיסות הבינלאומיות של החברה החל מ-5 במרץ, אם עד אז טייסי החברה לא יסכימו לעבור את הבחינות באנגלית. סירובם לעבור מבחן באנגלית, בהתאם לדרישות רשות התעופה האזרחית ובהתאם להנחיות ארגון התעופה הבינלאומי, כתנאי לתקופת רישיון הטיס והמשך פעילותם כטייסים בינלאומיים, עלול להשבית את טיסות החברה.

בחברת אל על דיווחו אתמול (26.01) בחשש כי: "לאור האמור, היה ועד למועד הנזכר לעיל, לא יעברו טייסי החברה את המבחן באנגלית או לא יידחה המועד, עלולה להיפגע אפשרות קיום טיסות בינלאומיות של החברה, בשל העדר טייסים בעלי רישיונות מתאימים'".

לתחילת הכתבה

שיבושי טיסות? צילום: איתמר ברק

ביהמ"ש העליון דחה את הערעור נגד בריטיש איירווייס

ביהמ"ש העליון דחה את הערעור שהגישו סוכני הנסיעות נגד בריטיש איירווייס, בנוגע לביטול עמלת הבסיס. בחודש פברואר 2010 בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את התביעה שהגישה התאחדות סוכני הנסיעות, בגין החלטת בריטיש איירווייס לבטל את עמלת הבסיס.

מעריכים כי החלטת ביהמ"ש העליון עשויה להוביל חברות תעופה נוספות לבטל את עמלת הבסיס, מאחר שאי פסיקה נגד בריטיש, סוויס ולופטנזה בתקופה הקרובה, תעודד אותן שלא להמתין להחלטת ביהמ"ש. מנהל סוויס, אבנר גורדון, אמר לאחר החלטת ביהמ"ש העליון כי אין זה ישפיע על התיק המתנהל נגד לופטהנזה וסוויס. "אנו ממתינים להחלטה בתיק שלנו".
 
לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לאירופה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×