חדשות התיירות - 5/05/2011

חדשות התיירות בעולם: החל מהחודש הבא טיסה שבועית ישירה משטוקהולם לתל אביב. חברת אל על מוסיפה תשעה יעדים נבחרים נוספים ברוסיה. חידוש פעילות חברת סאן דור מוטל בספק. הגברת הכוננות בנתב"ג ומעברי הגבול היבשתיים בישראל, בעקבות חיסול בן לאדן.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 5/05/2011

טיסות ישירות סדירות משבדיה לישראל

חברת התעופה הנורבגית, Norwegian, תפעיל טיסה שבועית ישירה משטוקהולם לתל אביב החל מהחודש הבא. הקו יפעל בין התאריכים 26 ביוני ועד 23 באוקטובר, זאת לראשונה מזה עשור. בשנים האחרונות טיסה ישירה משבדיה לישראל הייתה כרוכה בהחלפת טיסה בבירה אירופית או בטיסת שכר, כך שההגעה לישראל ארכה שעות רבות. עתה עם הפעלת הטיסה החדשה, תארך הטיסה לישראל רק כ-4.5 שעות. נראה כי משרד התיירות צופה גידול של 25% בתיירות הנכנסת מפינלנד, נורבגיה, דנמרק כבר בשנה הקרובה. קווי התעופה הסדירים בין ישראל למדינות סקנדינביה הופסקו בעשור האחרון עקב ירידה משמעותית בביקוש ליעדים הללו, בעקבות אירועי האינתיפאדה. כיום קיימות שלוש טיסות שבועיות סדירות מדנמרק, צ'רטר עונתי מנורבגיה ושבדיה לת"א, מפינלנד שני צ'רטרים לת"א ולאילת וכן צ'רטר עונתי מאסטוניה לאילת.

לתחילת הכתבה

טיסה שבועית ישירה משטוקהולם לתל אביב. צילום: עמית פלד

אל על: הוספת 9 יעדים נוספים ברוסיה

חברת אל על וחברת התעופה הרוסית Siberia Airlines חתמו על הרחבת הסכם הקוד שייר, במסגרתו יוצעו ללקוחות אל על טיסות בקוד אל על, לתשעה יעדים נבחרים נוספים ברוסיה וללקוחות Siberia Airlines, בקוד Siberia Airlines מאותם יעדים לנתב"ג. היעדים הנוספים הם: ניז'ני נובגורוד, קאזאן, סוצ'י, פרם, אומסק, צ'ליאבינסק, סמרה, קראסנויארסק ורוסטוב. מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי: "הרחבת הסכם הקוד שייר של אל על עם Siberia Airlines ישפר את המוצר, ייצור מגוון רחב יותר של אפשרויות ויאפשר לנוסעי אל על, לטוס ליעדים נבחרים ברוסיה, בשעות נוחות ובגמישות מקסימאלית".

לתחילת הכתבה

סאן דור: חידוש פעילות החברה מוטל בספק

חברת סאן דור, חברת הבת של אל על, ככל הנראה תפסיק לפעול כחברת תעופה. לאחרונה נשלל רישיונה של סאן דור לאחר שלא עמדה בתנאי פעילותה כחברת תעופה. יחד עם זאת, השבוע הסתיים ההסדר בין חברת אל על לחברות ארקיע וישראייר לגבי הטסת נוסעי סאן דור, אשר רכשו כרטיסי טיסה בשבתות וחגים. הנוסעים טסו במטוסי אל על שנשאו את קוד הטיסה של ארקיע וישראייר. הקמה מחדש של סאן דור כחברת תעופה כרוכה בהליך הכולל חידוש רישיון והצטיידות בשני מטוסים לפחות. בנוסף, עליה לגייס ולהכשיר צוותי אוויר וקרקע חדשים או להגיע להסדר עם טייסים ודיילים של אל על שיסכימו לעבוד רק בסאן דור. חברת אל על: "החברה פועלת למציאת פתרון שיאפשר המשך פעילות של סאן דור. קיימות כמה חלופות שטרם הוכרע לגביהן".

לתחילת הכתבה

הגברת הכוננות בנתב"ג בעקבות חיסול בן לאדן

רשות שדות התעופה הגבירה את רמת הכוננות בנמלי האוויר ומעברי הגבול היבשתיים בישראל, זאת בעקבות חיסולו של אוסמה בן לאדן השבוע. בנוסף, ערנות האבטחה של התעופה האזרחית של חברות ישראליות בחו"ל עלתה אף היא. מלבד נתב"ג, גם במסופי הגבול היבשתיים מול מצרים וירדן קיימת כוננות. תשומת לב רבה ניתנת למטוסים ולדלפקי נוסעים של חברות התעופה אל על, ארקיע וישראייר בחו"ל.

לתחילת הכתבה

הוספת 9 יעדים נוספים ברוסיה. צילום: גיל שטרן

אסון הטבע ביפן: השפעה של 1% על התעופה

ארגון יאט"א (ארגון חברות התעופה הבינלאומי) מצא כי רעידת האדמה ביפן הובילה לירידה של 1% בתנועת הנוסעים העולמית, במהלך חודש מרץ. נתוני יאט"א מראים כי את המכה הגדולה ביותר ספגו חברות התעופה האסייתיות, אשר רשמו ירידה של 2% במספר הנוסעים, לעומת חודש מרץ אשתקד. מנגד, חברות התעופה היפניות רשמו צניחה של 22% בתנועה. ארגון יאט"א צופה כי השפעת האסון ביפן תמשיך לרחף על חברות התעופה גם ברבעון השני של השנה. דאגה נוספת היא התייקרות הדלק עד למחיר של 120 דולר לחבית. ארגון יאט"א: "אי הוודאות בנוגע למחירי הדלק היא גדולה. אנשי העסקים אמנם ממשיכים לטוס, אך נוסעי הפנאי מושפעים במידה רבה יותר, אנו רואים זאת בנתוני הגידול של חודש מרץ שנפגעו לעומת פברואר".
 
לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לשטוקהולם

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד כרטיסים לאטרקציות לחסוך את התור
ולבלות יותר
ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×