טיול משפחתי - טיפים לטיסה עם פעוטות

טיסה עם תינוקות עשוייה לגרום למתח בקרב הורים טריים, אך עם היערכות מוקדמת, שכוללת ציוד מיוחד והכרת ההטבות המגיעות לנוסעים על ילדים, זו יכולה אף להיות חוויה!
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: טיול משפחתי - טיפים לטיסה עם פעוטות
Depositphotos/Jovanning ©

בשדה התעופה

אם אתם טסים לבד עם ילדכם, יתכן שתוכלו להשיג אישור לליווי של בן הזוג או גורם אחר לסיוע בהגעה אל שער הטיסה. האישור אינו כולל עלייה למטוס. מומלץ לברר בחברת התעופה עימה אתם טסים מהי המדיניות בנוגע לכך, חלק מהחברות מפעילות צוות מיוחד שנועד לסייע במקרים כאלה. בכל מקרה, מומלץ לבצע בבית "תרגול על יבש", כדי לראות איך אתם מתמודדים לבד עם המצב.

לתחילת הכתבה

צילום: איתמר ברק

בידוק בטחוני

קיימים הבדלים בתהליך הבידוק הבטחוני למשפחות בשדות התעופה השונים. בחלקם מקפידים מאוד ובאחרים פחות. בכל מקרה, מומלץ להגיע לשדה התעופה מוקדם כדי להמנע מעיכובים בתהליך הבידוק. אם התינוק נמצא במנשא, יתכן ותיאלצו לשאת אותו בידיים, עגלה בדרך כלל צריך לרוקן ולהעביר דרך השיקוף, כך גם לגבי בוסטרים. מומלץ לארוז חפצים בשקי פלסטיק שקופים כדי למנוע מצב בו אנשי הבטחון יחטטו בהם וכך יזהמו חפצים סטריליים כמו מוצצים ופטמות בקבוקים.

לתחילת הכתבה

עלייה למטוס

בקצה השרוול תתבקשו להפקיד את העגלה בידי צוות המטוס ובסוף הטיסה תקבלו אותה שוב באותה נקודה. מומלץ לקפל את העגלה כדי למנוע נזק. מכיוון שעגלות נחשבות לפריט שביר, חברות התעופה לא יפצו נוסעים על עגלות שנשברו. עגלות מסוג טיולון אפשר להעלות למטוס, לקפל ולאכסן בתאי האכסון שמעל למושבים.

חברות תעופה אמריקניות רבות לא מאפשרות עוד למשפחות עם ילדים קטנים לעלות למטוס ראשונים וכיום העלייה למטוס משותפת לכלל הנוסעים, למעט הנוסעים במחלקה ראשונה ובמחלקת עסקים, שעולים ראשונים. חברות אחרות מאפשרות למשפחות לעלות אחרי הנוסעים במחלקת העסקים ולפני שאר הנוסעים. מומלץ ליצור קשר עם חברת התעופה ולברר זאת מבעוד מועד. חברי "הנוסע המתמיד" יכולים אף הם ליהנות מאפשרות העלייה מוקדמת למטוס. מומלץ לדאוג לכסא נפרד לילד, הדבר בטוח יותר ונוח לשניכם, בפרט בטיסות ארוכות. חברות רבות מציעות כרטיסי טיסה לילדים מתחת לגיל שנתיים בחצי מחיר.

לתחילת הכתבה

באוויר

אחד הגורמים המרכזיים לחוסר הנוחות של ילדים במהלך טיסה הוא השינוי בלחץ האוויר בתא הנוסעים בזמן ההמראה והנחיתה. לחץ זה מורגש באוזניים ומסב כאבים, בפרט בתינוקות עם גודש באף. התכוננו לכך עם בקבוק או גורם מרגיע אחר שיקל את הלחץ. תינוקות מתחת לגיל שישה חודשים נוטים לישון בטיסות. אם תינוקכם התעורר במהלך הטיסה, טיילו עימו במעבר במטוס בעזרת העגלה, אל תשכחו צעצועים כדי להעסיק אותם ונשכנים לתינוקות המצמחים שינים. השתמשו בשקיות ההקאה כדי ליצור בובות יד בן-רגע שישעשעו את ילדכם.

כשמגיעה שעת ההנקה, השתמשו בכמה שמיכות מגולגלות של המטוס או בשמיכות תינוק ביתיות ככרית. לשם פרטיות מקסימלית, מומלץ להזמין לשם כך מושב ליד החלון. אם אתם נעזרים בבקבובים, מומלץ להשתמש בפורמולות לשימוש חד פעמי או להכין מראש את הכמות הרצוייה. כמו כן, מומלץ להביא צידנית קטנה לשמירת אוכל או תרופות. כדי לחמם חלב אם, מומלץ להביא עמכם קערה, לבקש מים חמים מהדיילת ולחמם את הבקבוק. ברבים מהמטוסים קיימים משטחי החתלה בתאי השירותים, יש לשאול את הדיילת היכן הם נמצאים. אל תשכחו לקחת מספיק שקיות ניילון לחיתולים המלוכלכים. אפשר להחליף חיתולים לתינוק קטן במושב עצמו, תוך, כמובן, התחשבות בנוסעים היושבים בסמוך.

הדבר החשוב ביותר לגבי נסיעה עם תינוקות הוא להירגע, החוויה תהיה הרבה יותר קלה ממה שאתם חושבים!

לתחילת הכתבה

הכתבה נבחרה ותורגמה על ידי מערכת אתר למטייל מהאתר: www.travelforkids.com/main.htm

רוצים לקרוא עוד על טיול עם ילדים? הכתבות הבאות עשויות לענין אתכם:

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לאוסטרליה ואוקיאניה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×