טיול של משפחות חד הוריות - עצות לטיול מוצלח

טיול של משפחות חד הוריות נשמע כמו משימה בלתי אפשרית, אך בעזרת כמה דגשים לפני שיוצאים לדרך, מבינים שהדבר אפשרי בהחלט. מעט מחקר עצמאי, תכנון נבון של המסלול ומעורבות של הילדים יבטיחו חופשה מהנה לכל המשתתפים.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: טיול של משפחות חד הוריות - עצות לטיול מוצלח
Depositphotos/Jovanning ©

לפני שיוצאים לדרך

מחשבה מעמיקה על הצרכים שלכם ושל ילדיכם, כמו גם על יעדי הטיול, מקומות הלינה והשירותים תשתלם לכם ברגע שהחופשה תתחיל. מומלץ להבהיר לסוכן הנסיעות את הדרישות שלכם. סוכן נסיעות טוב יבדוק הצעות מיוחדות המתאימות למשפחות חד-הוריות. יחד עם זאת, אל תטילו את כל האחריות על סוכן הנסיעות ובצעו מחקר משלכם.

לתחילת הכתבה

נצלו היטב את הזמן

אם או אב חד-הוריים צריכים לזכור, כי מדובר בחופשה שלהם, ממש כפי שמדובר בחופשה של ילדיהם ולתכנן אותה בהתאם לכך. כלל אצבע טוב הוא לתכנן את החופשה כך, שבשליש מהזמן תכלול דברים מהנים עבור כולם, בשליש הנוסף תכלול דברים מהנים עבור הילדים ובשליש האחרון דברים מהנים עבורם, שכוללים זמן איכות עצמי. דבר כזה אפשר להשיג רק בתכנון מראש.

ראשית, חשבו על יעדים שיאפשרו לכם את זמן האיכות העצמי הזה. למשל, אם אתם רוצים לעשות סקי, חשבו על יעדים שיש בהם בתי ספר לסקי לילדים ומלונות בהם פועלות מועדוניות מיוחדות לילדים. כמו כן, בחרו מקומות לינה שמציעים שירותי השגחה על ילדים ומועדוניות או לפחות מתקנים המתאימים לילדים בוגרים, שיכולים להעסיק את עצמם. מומלץ גם לבדוק מהו סוג המטיילים שנוהג להגיע ליעדים האלה, כדי להמנע ממצב בו תהיו מוקפים בזוגות צעירים, למשל.

מציאת פרטנר מבוגר לחופשה היא דרך טובה להקל מעט מכובד האחריות המוטל על מי שממלא את תפקיד המבוגר האחראי היחיד. צרפו חבר שגם הוא הורה יחיד. כך יהיו לילדיכם חברים למשחק, לכם תהיה חברה בוגרת והזדמנות לבייביסיטר, שיאפשר לכם לצאת להפסקות. כך גם תוכלו לחלוק את עלותו של בייביסיטר מטעם המלון. מי שמוכן לחלוק חדר עם שותף, יוכל גם כך לחסוך כסף. הצעה נוספת, שעשוייה להשמע מוגזמת אך כדאי לקחת אותה בחשבון, היא להציע לבייביסיטר הקבוע של הילדים להצטרף לטיול. העלות הנוספת עשוייה להתגלות כשוות זהב כאשר תמצאו את הזמן לעצמכם במהלך הנסיעה.

אבא ואני. צילום: הילה פלמנבאום גונןתכנון מדוקדק של הפעילויות בימי החופשה נשמע אולי כמעשה אובססיבי, אך הדבר יסייע לכם מאוד, ובפרט אם תשתפו את הילדים בתהליך התכנון. למשפחות חד הוריות אין את היכולת שיש למשפחות, בהן יש שני הורים, אשר יכולים להתפצל, כאשר מגיעים ליעד מסויים וילד אחד מעדיף מוזיאון והשני מעדיף טיול בחוף. הפתרון - כתבו מסלול טיול לפני היציאה לדרך והוא יחסוך לכם הרבה ויכוחים בשעה שתגיעו ליעד. שלבו במסלול גם דברים שיאפשרו לכם לנוח, כמו פיקניק בפארק או ארוחה במסעדה.

גם לאחר ההגעה, הקפידו על מעורבות של הילדים, הם יהנו מהאתגר והדבר גם יפחית מעט מהלחץ עליכם. תנו לילדים את מפת הרכבת התחתית ואפשרו להם להבין את דרך ההתניידות, תנו להם לקנות את כרטיסי הרכבת ולהוביל במוזיאונים ובטירות. זהו גם שיעור חשוב עבורם.

לתחילת הכתבה

נצלו היטב את הכסף שלכם

משפחות חד-הוריות רבות חוששים מתוספת התשלום הכרוכה בחופשה של מבוגר יחיד. עובדה נכונה היא שבודדים משלמים בדרך כלל יותר בתעשיית הטיולים. יש לכך מספר סיבות - סוכני נסיעות הם סיטונאים והם מעוניינים בלקוחות שמתאימים לחבילות הנופש המוכנות מראש, אותן קל הרבה יותר להזמין. כמו כן, מלונות רבים מחשבים את הרווח שלהם פר חדר ולא פר אדם ולכן יגבו תשלום על החדר בהתאם לשוויו ובלי קשר אם הכיל אדם אחד או שניים. הספקים מעניקים הנחה על נוכחות ילדים לאור הרווח שהם משיגים מנוכחות של שני הורים. הורה אחד אינו מספיק כדי "לכסות" על כך.

יחד עם זאת, עולם "תוספת התשלום ליחיד" הוא נזיל והתמחור בעולם התיירות מורכב ומגוון ולמעשה אינו צריך להטריד אתכם. הדבר נכון במיוחד בכל הנוגע למשפחות חד-הוריות ולא למי שנוסע לחופשה לבד. למשל, חבילת נופש מסויימת מתומחרת ב-2000 דולר ליחיד ובחצי מחיר לילדים, בהתבססות על נוכחות שני מבוגרים. כך, משפחה עם שני הורים ושני ילדים תשלם 6000 דולר והורה יחיד עם שני ילדים ישלם 5000 דולר, כאשר אחד הילדים נחשב כמובגר.

כיום, אפשר לראות גם הצעות מיוחדות המתאימות למשפחות חד-הוריות, צריך לשים לב אליהן כי לעיתים מדובר בנסיון למלא חדרים בעונות השפל. בדיקה מעמיקה עשוייה לגלות שהמחיר כלל אינו מיוחד ושהזמנת החופשה במחיר מלא משתלמת יותר. למשל, אין צורך לשהות במלון דיסני אם אתם מגיעים לאורלנדו, גם אם הם מציעים מבצע להורה בודד. בעיר עצמה יש שפע של מוטלים זולים ומלונות שיהיו זולים הרבה יותר, גם במחיר מלא. קרוזים למשל הם דיל טוב למשפחות חד הוריות, שכן הארוחות והבידור לילדים כלולים במחיר.

חופשות שבהן אין למספר המבוגרים השפעה על המחיר כוללות נסיעות ברכב או בקרוואן, חופשות קמפינג ולינה במלונות שגובים תשלום על חדר ולא על מספר הנפשות הישנות בו. חופשות קמפינג הן גם הזדמנות טובה לאפשר לילדיכם לתקשר עם ילדים אחרים, דבר שיעניק לכם קצת זמן פנוי בחברת הורים אחרים. כדאי לשקול גם שהייה אצל חברים או קרובים, שיוכלו לשמור על הילדים ללילה או שניים ולאפשר לכם לצאת לבלות.

לתחילת הכתבה

אמא ואני. צילום: הילה פלמנבאום גונן

שיקולים נוספים

הכינו מראש את המסמכים הדרושים לטיול. אם אינכם בעלי החזקה על הילד, עליכם להמציא אישור נוטריוני המאשר את הוצאת הילד מחוץ לגבולות המדינה. הדבר נבדק במכס וברבות מחברות התעופה והשייט. גם אם אתם בעלי החזקה, הכינו מראש את הניירת. יתכן שתזדקקו לטופס ובו אישור של ההורה השני, כמו גם תעודות לידה של הילדים, אישור של טופסי גירושין או חזקה ואישורי בית משפט. הדרישות משתנות ממדינה למדינה ויש לבדוק זאת מראש.

יש לדאוג לביטוח לפני הנסיעה וגם לשם כך יש לעשות סקר שוק, שכן חלק מהחברות מציעות חבילות ביטוח המתאימות למשפחות חד-הוריות.

בכל יעד אליו אתם מגיעים, חשוב לשאול על חבילות תחבורה מיוחדות למשפחות, שכן לרוב הן חלות גם על משפחות "מסורתיות" וגם על משפחות חד-הוריות. למשל, רכבות אמטראק בארה"ב מאפשרות למשפחות בהן יש עד שני ילדים לנסוע בחצי מחיר, גם אם הם בליווי של מבוגר אחד בלבד.

ולבסוף, אל תארזו הרבה, אתם תהיו אלה שיסחבו הכל, אלא אם כן ילדיכם בוגרים מספיק ויכולים לעזור. נסו להכניס את הכל למזוודה אחת בלבד, כדי להשאיר את שאר הידיים פנויות לטיפול בתינוקות, עגלות, בקבוקים, דרכונים וכרטיסים.

לתחילת הכתבה

הכתבה נבחרה ותורגמה על ידי מערכת אתר למטייל מהאתר: www.holidayswithkids.com.au

רוצים לקרוא עוד על טיול עם ילדים? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לאוסטרליה ואוקיאניה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×