טרינידד - שמורת טופה דה קליינטס וסנטה קלרה

טרינידד הינה אחת הערים העתיקות והמיוחדות של קובה. קצב החיים בעיר איטי וזה מה שכל כך מיוחד בה. שיטוט רגלי בסמטאות העיר העתיקה, התבוננות בבתים הצבועים בשלל צבעים ובדמויות המאכלסות אותם לא מותירים אף תייר אדיש לעיר המפורסמת גם בחיי לילה סוערים.
מערכת אתר למטייל
|
מפה
תמונה ראשית עבור: טרינידד - שמורת טופה דה  קליינטס  וסנטה קלרה
© עידו ויסמן

הקדמה

טרינידד Trinidad הינה אחת הערים העתיקות והמיוחדות של קובה. הקצבה מיוחדת של אונסק"ו הביאה לעיר הקולניאלית תנופה של שיפוץ והפכה אותה לאחת הערים שאסור לפספס אותן בביקור בקובה. טרינידד עצמה הנה עיר די קטנה והמרכז הקולוניאלי העתיק שלה סגור ברובו לתנועת רכב וכולו מוקדש לתיירות. בטרינידד העיקרון המנחה הוא האיטיות. עליכם להוריד מהלך, ולעשות את הכל לאט. הסתובבו (לאט) בסמטאות העיר העתיקה, התבוננו בבתים הצבועים בשלל צבעים ובדמויות המאכלסות אותם. לקראת ערב צאו (לאט) והסתובבו שוב באותן סמטאות וראו את תהליך השינוי שעבר עליהן, המוזיקה שמתחילה להישמע והאנשים היוצאים לבלות בחוץ או על החלונות הענקיים של הבתים.

לתחילת הכתבה

אטרקציות

Museo Historico Municipal- המוזיאון היסטורי העירוני שפתוח מידי יום (חוץ מיום שבת) משעה 09:00 עד 17:00. במוזיאון תצוגה נחמדה. אפשר לטפס לגג המגדל לתצפית יפיפייה על העיר. בצמוד למוזיאון מתקיים מידי יום גם שוק ובו תוכלו למצוא את כל אותן מזכרות הנמכרות בקובה. המחירים סבירים מאוד ובדרך כלל זולים ממקומות אחרים.

במרכז העיר העתיקה ממוקמת כיכר מאיור Plaza Mayor כשמסביבה מספר מוזיאונים קטנים ואם הזמן עומד לרשותכם, תנו הצצה קלה. כמו כן בכיכר תוכלו להתמכר למוזיקה במועדונים השונים. 5 דקות מהכיכר ברחוב Maceo 403 נמצא בית החרושת לטבק. מומלץ. (שימו לב לפרסומות הדבוקות לקירות בחדר בו עובדים הפועלים...). מערבית לכיכר מיור במרחק הליכה לא רב נמצאת כנסיית סנטה אנה Iglesia De Santa Ana.

אזור חוף הים Playa Ancon. אוטובוסים ומוניות מקומיות הן אמצעי נוח להגיע לחוף הים המרוחק במעט מהעיר העתיקה. באזור הפלייה ממוקמים כל בתי המלון הגדולים של העיר. בימים חמים ניתן לצלול באחד החופים המקסימים שבמקום. ניתן גם לקחת סירה ולצאת לחצי יום שנורקלינג באזור (כ25 דולר כולל ציוד שנורקלינג וארוחה קלה) . מומלץ .

מטרינדד אנחנו יוצאים בכביש הנוסע לכיוון סינפאגוס Cienguegos ולאחר מספר קילומטרים מהיציאה מהעיר תראו שלט עם פניה ימינה לכיוון טופס דה קליינטס Topes De Collantes. אזור המומלץ מאוד לטיול של יום אחד לפחות(!!) או בעודכם גרים בטרינידד או בדרככם לכיוון סנטה קלרה. טופה נמצאת על ההרים שמעל טרינידד. הרים גבוהים מאוד עם ג`ונגל רציני והרבה מסלולי טרקים רגליים. מפה והכוונה לטרקים + הרשמה לטרקים מאורגנים (3 דולר לאדם) ניתן לקבל במרכז התיירות Carpeta Central שנמצא בכיכר ממש לפני בית המלון/בית ההבראה הגדול שבמרכז העיירה לפני שהכביש שמגיע מטרינידד ופונה ימינה. בימים חמים מזג האוויר בטפה נעים וטיול בין עצי הג`ונגל הפראי, מעיינות המים ופרחים הענקיים הינו חוויה אדירה. חובה להצטייד בנעלי הליכה טובות .

לאחר שסיימנו את טיולנו בטרינידד ובטופה נעלה על הכביש לכיוון Manicaragua כשיעדנו סנטה קלרה. הכביש האמור הינו אחד הכבישים המדהימים ביופיים שראיתי מעודי! הדרך עוברת בין הרים, בצידי הדרך רואים חקלאים המעבדים את אדמתם, עדרי פרות וקאובויס וכמובן נוף עוצר נשימה . ח ו ב ה !!!. הדרך לא טובה במיוחד ומחייבת יציאה לדרך עם טנק דלק מלא ונהיגה זהירה.
אותה הדרך לאחר Manicaragua ו- Potrerillo מובילה אתכם לסנטה קלרה -המקום בה התחילה המהפכה של פידל קסטרו לתפוס עוצמה...

לסנטה קלרה Santa Clara כדאי להקדיש חצי יום והביקור בעיר מתרכז בשני אתרים: מרכז העיר ומוזלאום צ`ה גווארה- גיבורה האגדי והמת לחלוטין של המהפכה. בעיר זאת בשנת 1958 היה קרב גדול בין כוחות המהפכה המונהגים ע"י ד"ר ארנסטו צ`ה גווארה לבין כוחות הרודן בטיסטה. כשהקרב התפתח הוא סחף את כל האי עד לעלייתו של פידל קסטרו לשילטון.

במרכז העיר מומלץ לטייל בכיכר פארק וידל Parque Vidal שכל הבניינים שמסביבו עברו שיפוץ מאסיבי וכל חיי העיר מתרכזים סביבו. אל תחמיצו ביקור בארמון הפרובינציה, מוזיאון האומנויות הדקורטיביות, בניין הספרייה וקאסה דה לה קולטורה כמו גם סיבוב קצר במדרחוב הסואן המקומי שנמצא ברחוב Independencia ממש מאחורי המוזאון לאומנות דקורטיביות.
בעודכם בפארק וידל מומלץ ללכת בהמשך מדרחוב Independencia מזרחה ולאחר שתחצו נחל על גשר תמצאו בצד ימין אנדרטה לזכר קרב גדול בין כוחות המהפכה וחיילי בטיסטה. Monumento A La Toma Del Tren Blindado. קרונות הרכבת שהיו במרכז הקרב שומרו ומהווים היום מוזיאון מעניין.

מוקד העניין השני שחובה לבקר בו הוא מוזיאון צ`ה גווארה Monumento Ernesto Che Guevara. שנמצא ביציאה מהעיר. במקום פסל מלא עוצמה שמתחתיו מוזיאון ובו תצוגה מרשימה של חפצים מחייו של צ`ה והמהפכה בכלל. חובת ביקור. שימו לב המקום נחשב מקום מקודש (שכן קבורים בו עצמות כל גדולי המהפכה) לכן אסור להרעיש במקום, אסור להכניס תיקים ובטח ושבטח- מצלמות. חיילים ושוטרים חמושים דואגים שכללים אלו ישמרו במדויק.

בתום הביקור מתחברים לאוטוסטרדה... בדרך המהירה להוואנה.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×