יומן מסע: שבועיים באירלנד (אפקיל 2014) - חלק שני

4.4.14
לאחר ארוחת בוקר ענקית ושווה יצאנו לדרכנו בכוחות מחודשים!
התחלנו את דרכנו בנסיעה להרוסס (Rosses) – אזור יפיפה שלאורכו פזורים יותר ממאה אגמים.
IMG_8439.JPG
האזור כולו משולט עם שלטים בשפה הגאלית. בד"כ יש גם אנגלית אך רואים כי זו השפה השולטת באזור...
עצרנו בעיירה בדרך (Glencolmecille) שהאנשים שם כנראה מאוד משועממים כי הם לא הפסיקו לדבר איתנו... היינו במרכז לטווית צמר והראנו לנו את התהליך כולו – היה מאוד נחמד ומשם המשכנו למפל הנמצא כמה קילומטרים מהעיירה. לא מצאתי איזכור למפל בספרים ולמרות זאת המפל הנסתר היה מרשים בגודלו ויפיפה כשמובילה אליו דרך צרה ונידחת. ליד המפל מצאנו פסל עץ שתחובים בו מטבעות כסף, מעין עץ משאלות.. שווה ביקור!

IMG_8482.JPG
אחרי המפל המשכנו לגולת הכותרת של אותו היום – צוקי Slieve League: אלו הצוקים הכי גבוהים באירופה והם אינם עולים כסף. המקום יחסית אינו מתויר משום מקומו כנראה – צפון מערב אירלנד, רחוק מכל מקום ישוב גדול...
הדרך לצוקים קצת מפחידה – הנסיעה עוברת בהרים גבוהים, בכביש צר ומפותל לעיתים ללא גדר מעבר לתהום.
IMG_8586.JPG
אבל הנוף, וואו, איזה נוף! בכניסה לצוקים ישנה חניה גדולה ושער סגור. לא קראנו את השלט משום מה וחנינו שם והתחלנו ללכת ברגל. אחרי חצי שעה של הליכה בעליה בכביש, ראינו מכוניות שעוברות והבאנו שאפשר בעצם להכנס עם האוטו אז תפסנו טרמפ חזרה למגרש חניה עם שני גרמנים. מסתבר שזה עולם קטן כי לאחר שיחה קצרה גילינו שהגרמנים התנדבו בארץ בשנות השבעים...
אז נסענו עם האוטו ממש עד לצוקים ושם נדהמנו מהמראה של האוקיינוס האטלנטי יחד עם הצוקים הגבוהים. ואין שם כלום חוץ מכבשים (שפשוט נמצאות בכל מקום באירלנד!) ודוכן גלידה שלא כ"כ קשור כי היה שם קר מאוד מהרוחות...
משם המשכנו לעיירה קילבגס בה הזמנו מראש מקום לינה. קצת התבאסתי שהזמנו שם מראש כי העיירה ממש קטנה ואם היינו ממשיכים עוד קצת היינו מגיעים לדוניגל שהיא עיירה יותר גדולה עם מקומות לצאת בערב וכו'. אבל לא נורא, הגענו, אכלנו ועשינו סיבוב בעיירה שהסתבר שהיא עיירת דייגים עם נמל גדול ופעיל. ריח חזק של דגים ברחובות מוסיף לאווירה...
IMG_8827.JPG 5.4.14
יום זה טמן בחובו הרבה נסיעה. ככה זה המרחקים בצפון מערב אירלנד וידענו מראש שיהיו גם ימים כאלה... פתחנו את היום בעיר דונגל הסמוכה שהיתה שוקקת חיים לעומת קיליבגס. ביקרנו בטירה המקומית והסתובבנו במרכז העיר. אי אפשר לפספס אותו: בתים צבעוניים נמוכים סביב כיכר מרכזית. יש שם הרבה חנויות מזכרות שבדיעבד אני יכולה לומר שהן היו זולות בהשוואה למקומות אחרים.
אחרי שיטוט בעיירה המשכנו לעיר סליגו. לעומת העיירות הקטנות בצפון, סליגו נראתה לנו פתאום עיר גדולה...
IMG_8053.JPG
לא מצאנו משהו מיוחד לעשות שם – הסתובבנו קצת במדרחוב ונהננו מנגני רחוב. אכלנו שם צהריים והמשכנו בדרכנו לווסטפורט.
ווסטפורט היא עיירה חמודה שידועה בזכות חיי הלילה השמחים שלה. באותו ערב התאכסנו במקום מאוד מומלץ (Knockranny Lodge) ויצאנו בערב לפאבים לשמוע מוזיקה אירית חיה. היו הרבה תיירים בווסטפורט והפאבים היו מלאים עם אווירה טובה.
IMG_8067.JPG
6.4.14
היום השישי שלנו לטיול התחיל בהרבה מצב טוב... פתחנו את היום בנסיעה לטירת Kalimor Abby היפיפיה הנמצאת על שפת אגם. לטעמי, זוהי הטירה הכי מרשימה מכל הטירות שהיינו בהן! הטירה נבנתה במאה ה-19 כמתנה מבעל לאשתו. לאחר שהאשה נפטרה הטירה נמכרה ואיכשהו התגלגלה להיות מנזר. היום היא משמשת כמוזיאון למבקרים. הטירה מרוהטת באופן מלא (אין הרבה כאלו באירלנד) ככה שכיף להסתובב בה ולדמיין את החיים שהיו בטירה פעם... בנוסף לטירה ישנו מוזילאום קטן וכנסיה ואף גנים יפים. הנוף ליד הטירה נראה כאילו הוא לקוח מתוך גלויה... הכניסה לא זולה (באזור ה-10 יורו לאדם) אך שווה כל סנט.
IMG_8099.JPG משם המשכנו ל-Clifden לעשות את ה-sky road. דרך השמיים היא מסלול טבעתי של 11 ק"מ עם נוף מרהיב של האוקיינוס שעוברת בנופים שוממים. טירת קליפדן נמצאת בקצה של דרך זו. הטירה נטושה וכדי להגיע אליה יש לעבור בשער אבן עתיק עם מגדלי שמירה שכיום משמשים כחצר האחורית של בית כלשהו. ישנו מסלול הליכה (קצת בוצי) של כ-20 דקות עד לטירה. שווה לבקר.
IMG_8181.JPG אחרי Clifden נסענו ללון בטירת אשפורד. משום שבכל זאת זה ירח הדבש שלנו, החלטנו להתפנק ולישון בטירה הכי יוקרתית באירלנד. אז כן, הטירה מרשימה מאוד בגודלה ובשטחה. לי זה הזכיר את הסרט הארי פוטר. נהננו להסתובב בטירה והשירות היה מטורף – עושים שם בשבילך הכל! ברמה שהמלצר בארוחת הבוקר הניח עלי את המפית... לנו זה גרם לאי נוחות קלה אבל מעבר לכך נהננו מאוד.
IMG_8212.JPG 7.4.14
במקור חשבנו לנסוע לרוזוויל ולקחת משם מעבורת לאיי אראן אך מאשפורד התקשרו בשבילנו (חלק מהשירות שלהם...) ובררו את השעות למעבורת והסתבר שלא נספיק להגיע אז החלטנו לזרום ושניקח את המעבורת למחרת מדולין.
כך שמהטירה נסענו ל-Doolin ובדרך עברנו בגולווי. גולווי היא עיר גדולה מאוד. שוטטנו במדרחוב במרכז העיר עד שהתחיל לרדת גשם ואז רצנו לאוטו והמשכנו בדרכנו.
קצת לפני דולין נכנסנו ל-Doolin cave. חשוב לשים לב: יש באותו אזור 2 מערות שונות. Doolin cave היא מערה יותר מומלצת ובה היינו. זוהי מערת נטיפים הנמצאת עמוק מאוד בתוך האדמה: כדי להגיע אליה צריך לרדת לעומק של חמש קומות (!) ובאולם המרכזי מחכה הפתעה: הנטיף השלישי הכי גדול בעולם! זה מראה פשוט מרשים גם אם אתם לא חובבי גאולוגיה...
משם המשכנו לדולין (כמה דקות נסיעה). זו אחת העיירות הכי פיצית שהיינו בה (כששאלנו איפה מרכז העיירה צחקו עלינו המקומיים...) ועם זאת דולין היתה המקום הכי שמח והכי מעניין שהיינו בו...
אחרי שמצאנו B&B נסענו לצוקי מוהר כדי לנצל את שעות האור האחרונות (מחשיך מאוחר באירלנד).
IMG_8347.JPG
הצוקים נמצאים 9 ק"מ מדולין ונחשבים למקום מאוד מתויר. הגענו אחרי שעות הסגירה (שש) כך שהשרותים של המקום היו סגורים אך גם לא גבו מאיתנו כסף על חניה. למרות שהיינו מצוידים בביגוד חם, קפאתי שם ברמה שלא הרגשתי כמה איברים... לא לוותר על כפפות! אבל היה כיף, וכמו כל אתר באירלנד גם צוקי מוהר היו מרשימים ויפים מאוד. ישנו מסלול קצר לתצפית על הצוקים וגם אפשר ללכת על הצוקים עצמם. בקיצור, מומלץ! ארוחת ערב אכלנו בפאב ששם היתה הופעה חיה של להקה אירית שעשתה שמח. שם גם פגשנו את הישראלים הראשונים בטיול הזה (לא היו כמעט) והיתה אווירה מעולה..

8.4.14
לאחר ארוחת בוקר מצוינת יצאנו לנמל של דולין (כלומר למזח הפצפון) על מנת לשוט לאיי אראן. יום לפני קנינו כרטיסים למעבורת (בעלות של 20 יורו לאדם) אך באותו בוקר התברר שהם לא יוצאים לאיים באותו יום! על כן המסקנה שלי היא שאם לא הגעתם בתקופת שיא (כי אז אולי לא יהיה מקום) תקנו כרטיסים רק באותו יום... בסוף הסתדרנו ויצאנו לאיים עם חברה אחרת (החזירו לנו את הכסף, אין צורך לדאוג). המעבורת יצאה ב-10:30 בבוקר בשייט שנמשך כחצי שעה. היו גלים ממש גבוהים כך שהספינה הטלטלה וגרמה לי ולאחרים לבחילות. האי עצמו, ממש אי בודד. אומנם גרים שם אנשים אך אין שם יותר מידי דברים לעשות. עשינו מסלול הליכה לשרידים של טירה שמשם אפשר להשקיף על כל האי. אפשר לשכור אופניים. נחנו קצת בחוף היפיפה והאטרקציה היתה למצוא את הדולפין במים שנכנס ויצא לסירוגין. השייט חזרה היה ב-14:00 בצהריים. כך שלקראת הסוף קצת השתעממנו. איי אראן זהו אתר לא חובה לדעתי אך נחמד אם יש לכם את הזמן.
IMG_9984.JPG חזרנו לדולין לארוחת צהריים בפאב ליד הנמל ונפרדנו בצער רב מהעיירה המקסימה.
מדולין נסענו לבונראטי. מצאנו מקום לישון – בונראטי וילה (ה- B&B הכי יפה שישנו בו בכל אירלנד!) והמשכנו לארוחה עם הופעה בטירת בונראטי בסגנון אירי מסורתי (חייבים להזמין מראש). האטרקציה הזו טיפה יקרה (35 יורו לאדם) אך נהננו מאוד ואני ממליצה עליה בחום: היתה אווירה מעולה, פגשנו אנשים מכל העולם. היה שמח וכיפי עם אלכוהול חופשי... באיזשהו שלב ביקשו מתנדבים שיעלו לבמה לרקוד ובעלי התנדב (כלומר אני נידבתי אותו) כך שהיה מאוד מצחיק...

IMG_0176.JPG 9.4.14
אחרי שינה מעולה וארוחת בוקר עוד יותר טובה (דבר שהפך להרגל באירלנד...) הלכנו לטייל בטירת בונראטי. הכניסה לאתר כוללת ביקור בכפר משוחזר מהמאה ה-19. הטירה עצמה ענקית ומרשימה. שווה ביקור למרות המחיר הגבוה.
משם נסענו לטבעת דינגל (Dingle ring). דינגל עצמה עיירה חביבה. כדאי לעצור ליד הנמל, באזור יש הרבה פאבים וחנויות. משם התחלנו את מסלול הטבעת. המסלול הוא בעצם כביש באורך של 48 ק"מ עם נוף יפה וכל מיני אתרים בדרך. חלק גדול מהשילוט הוא בגאלית בלבד. המקום הכי יפה שם (ובאירלנד בכלל!) היה מעבר קונור (Conor pass) – מצד אחד היו הרים ענקיים שטובלים בעננים עם מפלים טבעיים ומצד שני כל העמק והאוקיינוס נפרשים... חובה לעצור שם! IMG_8533.JPG

אתרים נוספים בטבעת, חלקם נמצא בשטח פרטי של המקומיים כך שאתה משלם סכום סמלי (2 יורו לאדם) כדי לבקר בהם. ביקרנו בבקתות מתקופת האבן ובנקודות תצפית נוספות. בטבעת נמצאת גם הנקודה המערבית ביותר באירלנד. אם יש זמן מומלץ לעשות את המסלול (עלייה על גבעה).
משם נסענו לטירת Ballyseede שנמצאת סמוך לטראלי ללינה נוספת בטירה. הטירה הזו אמנם היתה יותר קטנה מטירת אשפורד אך היתה מאוד יפה ומשפחתית. לטעמי היא מומלצת יותר ללינה (גם במחיר...). החדר שקיבלנו היה ענק עם מיטת אפיריון, ספה ואשנבי חלון עם כריות כך שאפשר לשבת עליהם ולצפות בנוף... הטירה מקושטת כולה ויש לה מעין חדרי אירוח גדולים (כמו לובי) עם ספות מפוארות וווילונות ענקיים. נהננו שם מאוד.

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של shiraberry?

הפוסט הבא ›
יומן מסע: שבועיים באירלנד (אפריל 2014) - חלק שלישי ואחרון!
יומן מסע: שבועיים באירלנד (אפריל 2014) - חלק שלישי ואחרון!
מתוך הבלוג של shiraberry
22-04-2014
קרא מאוחר יותר
‹ הפוסט הקודם
יומן מסע: שבועיים באירלנד (אפריל 2014) - חלק ראשון
יומן מסע: שבועיים באירלנד (אפריל 2014) - חלק ראשון
מתוך הבלוג של shiraberry
19-04-2014
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של shiraberry »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

סגור
×