יעד ראשון - הוואנה

הוואנה, בירת קובה, מציעה לתיירים המבקרים בה שילוב יוצא דופן של- אנרגיה, פאר שחלף, זמן שעמד מלכת, אזרחים מאירי פנים, מוזיקה וחיים תחת משטר שונה ושאינו מוכר, מכוניות שלמראן כל אספן מכוניות מזיל ריר, טיילת, מוזיאונים ומונומטים...
מערכת אתר למטייל
|
מפה
תמונה ראשית עבור: יעד ראשון - הוואנה
Thinkstock Imagebank ©

הקדמה

מרבית הישראלים מגיעים לקובה לתקופת טיול של שבעה-עשרה ימים. מסלול טיול מומלץ לתקופת זמן שכזו כולל את הוואנה- אחת הערים המדהימות בעולם (3-4 ימים), סינפאגוס (1-2 ימים), טרינדד וסביבתה (2-3 ימים) ואזור וינאלס המדהים, כולל פרובינצית פינר דל ריו (2-3 ימים). 

הוואנה (3-4 ימים)- אחת הערים המדהימות ביותר שטיילתי בהן. העיר הענקית אשר הייתה מרכז הבילוי של האמריקאים העשירים עד לשנות החמישים - מציעה לתיירים המבקרים בה בימים אלו שילוב יוצא דופן של- אנרגיה, פאר שחלף, זמן שעמד מלכת, אזרחים מאירי פנים, מוזיקה וחיים תחת משטר שונה ושאינו מוכר. העיר שנוסדה לפני כ-500 שנה ידעה תקופת פאר רצינית ב200 השנים האחרונות והכל הופסק באחת בשנת 1958 עם עליית קסטרו לשלטון, ניתוק היחסים והטלת החרם האמריקאי.

הוואנה מלאה עדויות מתקלפות של ימי הפאר. הבניינים והארכיטקטורה של מרכז העיר, שכונת מירמאר המדהימה והמכוניות, אותן מכוניות שלמראן כל אספן מכוניות מזיל ריר. כל סימני הפאר מתחילים לעבור שיפוץ אט אט עקב פעולות שימור מאסיביות המתאפשרות כתוצאה מהזרמת כספים של אונסק"ו לאחר שהוואנה הוכרזה כאתר לשימור.

לתחילת הכתבה

אתרים מומלצים

נתחיל את סיורנו בהוואנה העתיקה, בחוף הים בפארק Maceo בטיול לאורך טיילת המלקון Malecon ונפנה ימינה בשדרות Paseo De Marti המפוארות ונלך לאורכן לאט- עד שנגיע לפארק סנטרל Central בו מתקיימות תמיד התאספויות של אזרחים המתווכחים בקול..על מה תשאלו?- על כדורגל. שווה להעיף מבט אל כל הבתים מסביב לכיכר ובעיקר מלון Inglaterra- שריד של פאר עבר בו מומלץ מאוד לשבת בבית הקפה, להסתכל על הדקורציה ולחזור במנהרת הזמן. נמשיך עם עם השדרות ומימיננו נגלה את ה"קפיטוליו"- העתק מדוייק לקפיטול האמריקאי בארה"ב. אתר חובה לביקור. מאחורי הקפיטוליו ניתן לראות את אחד ממפעלי הטבק החשובים והעתיקים של הוואנה וכן להכנס לרובע הסיני.

אנו נחזור לפארק סנטרל. בצידו הצפוני של הפארק נמצא מלון גולדן טיוליפ. בצידו האחר שדרות מרטי בהם הלכנו ומצדו השני רחוב Agramonte שהליכה לאורכו לכיוון הים תחשוף אתכם לבניינים יפים נוספים ותביא אתכם למוזיאון לאומניות יפות, מוזיאון המהפכה (ארמונו של הרודן בטיסטה שקדם לקסטרו) ועוד. בסוף הרחוב מגיעים לכיכר ה- 13 במרץ, כשממול הים. פנייה ימינה מובילה לתוך הרובע העתיק של הוואנה- כאן עליכם להסתובב ולהסתובב, להסתכל על האנשים, על הבניינים, לשתות קפה קטן או קוקטייל רווי רום באחד מבתי הקפה, להקשיב למוזיקה ולהשתלב ולהמשיך להסתובב. סיבוב לילי בעיר העתיקה מגלה מקומות חדשים ואטרקציות חדשות ולכן מומלץ בכל פה. נקודות ציון חשובות ברובע העתיק הם: רחוב Obispo המרכזי, הקתדרלה וכל הרחובות והכיכרות שבינהם ובין הטיילת. סה"כ זהו אזור מתוחם ולא גדול.

בתום הסיור ברובע העתיק, אפשר להמשיך לכיוון הטיילת. בהמשך רחוב המלקון, על שפת הים נמצא מלון נשיונאל Nacional מהמפוארים בעולם אשר היווה מקום המגורים למלכים, שליטים וצמרת המאפיה האמריקאית בשנות ה-50 (מלון הבית של אל קפונה). במלון מתקיימת מידי ערב הופעת קברט מומלצת. אם ממשיכים לאורך החוף ממלון נשיונאל לאורך רחוב המלקון מערבה מגיעים לאחר כחצי קילומטר לשוק המזכרות הגדול של הוואנה הפעיל מידי יום בשעות הבוקר והצהרים. את סביבות אחר הצהריים כדאי לנצל לביקור בנקודה מעניינת נוספת בעיר, קרי באזור מיראמאר Miramar בו מומלץ להסתובב בין הוילות המפוארות והשדרות המפוארות.

בערב כדאי מאוד לנסוע באוטובוס החוצה את התעלה לאזור "מבצר קרלוס" Fortaleza De San Carlos De La Cabana. מידי ערב בדיוק בשעה 21:00 נשמעת יריית תותח בשמי הוואנה. מקורה של הירייה ממבצר שנמצא מעברו השני של מפרץ הנמל. המבצר מהווה נקודת תצפית נהדרת על העיר וביקור במבצר בשעות הערב מהווה את אחד משיאי הביקור בהוואנה. המבצר מפואר ענק ומשומר להפליא. בין כתליו מוזיאון מיוחד המוקדש לצ`ה גווארה, חנויות, מוזיקה ומסעדות. לקראת ערב כל אורות הוואנה נדלקים ורגע השיא מגיע כששורת חיילים במדי המאה הקודמת יוצאת במצעד לכיוון התותח כדי לירות בדיוק בזמן.

כל האוטובוסים החוצים את ה-Tunnel שמתחת למפרץ הנמל מגיעים למבצר. יורדים בתחנה הראשונה מיד אחר היציאה מהתעלה ופונים ימינה למבצר. נסיעה עם מונית מהעיר העתיקה עולה- 3$, או באמצעות הרכב הפרטי. (חניה במבצר עולה 1$). מומלץ.

לתחילת הכתבה 

יעדי הכתבה

סגור
×