הכוכב הבא: היעדים הכי שווים לטיול כוכב עם המשפחה

בכל שנה בוחרות מאות משפחות לבלות את חופשת הקיץ בחו"ל והרבה מהן יוצאות לטיול כוכב ליעד משפחתי. מהם אם כן היעדים הכי שווים לטיול כוכב? לאיזה גיל הם מיועדים וכיצד לבחור את היעד המתאים? הנה הכתבה שתעשה לכם סדר!
יעל כפיר - מערכת אתר למטייל ושלומית יפת-ביאליק
|
תמונה ראשית עבור: הכוכב הבא: היעדים הכי שווים לטיול כוכב עם המשפחה
Club Med ©

הכוכב שלך קרוב מתמיד

כפי שמצטייר משמו, טיול כוכב הוא נקודה מרכזית שמשמשת ללינה וממנה יוצאים לטיולים יומיים לאתרים ועיירות בסביבה. טיול שני כוכבים - הכוונה לטיול שמורכב משתי נקודות מרכזיות של לינה, שסביבן נעשות נסיעות יומיות. מבנה הכוכב הוא סוג חופשה אידיאלי למשפחות, שכן, מדובר בטיול שמאפשר הגעה למקומות שונים במרחק נסיעה קצר ומבלי הצורך לעבור במקומות לינה שונים. לרוב, טיול כוכב הוא טיול של כשבוע, שבמהלכו אין צורך לעבור ממקום למקום, כי הבסיס הוא נקודת הלינה עצמה.

ברוב המקרים, טיול כוכב מצריך שימוש ברכב שכור, שאיתו עוברים מאטרקציה לאטרקציה, אלא אם כן אתם ממוקמים בעיר ואז התנועה נעשית בתחבורה ציבורית. עליכם לתכנן את המסלול מראש, בייחוד את ענייני הלינה, החשובים למהלך הטיול וכן את המקומות שבהם חשוב לכם לבקר. חשוב להתאים את הטיול לאופי המשפחה: מיטיבי לכת, חובבי מוזיאונים ושופינג, אוהבי פארקי מים ועוד.

מתי לנסוע: אפריל עד סוף ספטמבר היא עונת תיירות הקיץ כמעט בכל היעדים, שעליהם נרחיב בהמשך. לפני אפריל ואחרי ספטמבר יש סיכוי למזג אוויר בעייתי או שעות פתיחה לא נוחות. חודש יוני הוא הזמן האידיאלי ליציאה לטיול כזה מכל הבחינות.

בגלל המחיר ובעקבות הפיות - היער השחור

אזור היער השחור בגרמניה הפך בשנים האחרונות ליעד פופולארי מאוד בקרב משפחות, בייחוד בגלל כמות האטרקציות המשפחתיות והאפשרות לטייל בשפע של אתרים, פארקי שעשועים, אתרי טבע, אגמים, מפלים וכפרים במחירים מאוד נוחים. היער השחור הוא אזור ירוק, מלא באזורי הליכה עם עצים עבותים, שבין ענפיהם ממתיקים סודות וסיפורים, שיחברו אתכם לעולם האגדות והפיות.

היכן להתמקד וכיצד לחלק את הטיול: בטיול ליער השחור ניתן לשלב גיחה לדרך היין ואלזס וכן גיחה לשוויץ, למפלי הריין ולאגם קונסטנץ. אם אתם מטיילים רק ביער השחור מומלץ לטייל באזור כשבוע ולהתמקד בלינה באזור אגם טיטיזה. אם אתם מעוניינים בטיול של כשבועיים - חלקו זאת לשני כוכבים - כוכב נוסף מתרכז באלזס ואגם קונסטנץ או במרכז היער השחור ואזור דרך היין, שהוא הצד הצרפתי.

 • למי מיועד: היער השחור מתאים לטיול עם כל הגילים, גם האטרקציות כאן מתאימות לשלל גילים.
 • היכן לנים: הלינה נעשית בדירות נופש מאובזרות או מלונות קטנים משפחתיים. לרוב אין כאן מקומות לינה יוקרתיים ומפוארים, אלא מקומות המספקים תנאים נוחים ללינה משפחתית, כולל מטבח וחצר. מומלץ לבחור במקומות לינה, שמכבדים את הכרטיס האדום ועל ידי כך מבטלים את הצורך ברכישת הכרטיס השחור. הכרטיס האדום מאפשר למצוא מקום לינה, שיתכן ויהיה יקר יותר, אך יש כאן חיסכון באטרקציות הכלולות. אופי הלינה הוא אצל אנשים פרטיים, שהסבו חלקים מהם ללינה ואירוח ולכן יש כאן קשר ישיר יותר עם המארחים.
 • אטרקציות מרכזיות: פארק אירופה, מגלשות טודנאו, פארקי חבלים, פארקי מים, מפלי טריברג, שבילי הליכה, שייט באגמים שונים, מוזיאוני שעוני קוקיה.
 • טיפ מיוחד: גם עבור משפחה שאינה מטיבת לכם, מומלץ שלא לוותר על טיולים רגליים, במיוחד כיוון ששבילי ההליכה באזור מותאמים לילדים וקלים לטיול.
 • עלויות: גרמניה נחשבת לזולה מאוד ביחד לשכנותיה.

בגלל הכנסת האורחים וטחנות הרוח - הולנד

הולנד היא מדינה מאוד מסודרת, קל מאוד להתמצא באטרקציות השונות ובמסלולי הטיול המגוונים בה. הקלות מתאפשרת גם הודות לכך, שרוב הטיולים מרוכזים ליד כפרי נופש, מה שחוסך הרבה התלבטות בנוגע למקומות לינה וכדומה, אך יוצר פחות אינטראקציה עם מקומיים ופחות אפשרות לגיוון במחיר.

היכן להתמקד וכיצד לחלק את הטיול: מומלץ להתמקד במרכז הולנד, באזור בין ארנהם לאוטרכט או בלב הירוק, בין אמסטרדם, אוטרכט והאג. אופי טיול הכוכב בהולנד מתמקד בלינה בכפר נופש או בדירות מאובזרות, למשך שבוע עד 10 ימים (בין כוכב לשניים).

 • למי מיועד: הולנד מתאימה לטיול עם כל הגילים.
 • היכן לנים: רוב הלינה המשפחתית בהולנד נעשית בכפרי נופש. היתרון העיקרי בכפרים אלו, הוא בכך שהטיול מוצע כחבילה מובנית, שכוללת טיסה ושהייה של שבוע, ללא צורך לבחור מקום ולנהל מספר תאריכים. הלינה כאן מספקת את כל התנאים הבסיסיים, הרצויים ואף מעבר לכך, כמו מועדון משחקים ובריכת שחיה.
 • אטרקציות מרכזיות: לונה פארק, אפטלינג לקטנים, וואלבי לגדולים, מדורדאם, טיולי אופניים, חיטהורן - כפר הדייגים, גני חיות, שייט תעלות, מוזיאונים פתוחים.
 • טיפ מיוחד: שכרו אופניים וצאו לטיול לא מתוכנן באזור. תוכלו לקבל מפות מלשכת התיירות המקומית ולצאת לדרך, להכיר את המקומיים ואת האזור בעצמכם ולא על פי גל מטיילים קודמים.
 • עלויות: הולנד היא בין היעדים היקרים לטיול כוכב משפחתי.

בגלל המחיר והטבע הפראי - סלובניה

אופי טיול הכוכב בסלובניה מתמקד בהרבה נופים ואתרי טבע, מצודות עתיקות וכפרים מקומיים. הטיול במדינה מאוד קל ונוח ומיועד למי שמעוניין לבלות זמן איכותי בטבע. המקומיים הם דוברי אנגלית טובה ומאוד חביבים ומכניסי אורחים.

היכן להתמקד וכיצד לחלק את הטיול: מומלץ לטייל כשבוע בסלובניה, מה שמצריך נקודת כוכב אחת. אם תרצו לטייל 10 ימים ומעלה - מומלץ לשלב עם שמורת פליטוויצה בקרואטיה. טיול של שבועיים מאפשר כוכב של שבוע בסלובניה ועוד כוכב בפליטוויצה (קרואטיה) וחצי האי איסטריה.

שבוע הטיול בסלובניה יכול להתמקד באגם בלד, שמתאים ל-3 ימי טיול ומעלה ולכן, ניתן לצרף אליהם טיול במערות (אזור פוסטוינה). אופציה נוספת היא שילוב של חבל קרינתיה באוסטריה, זו כבר הזדמנות לבקר באזור נוסף, שיתכן ולא תהיו בו בעתיד.

 • למי מיועד: סלובניה מתאימה לילדים מעל גיל חמש או תינוקות על גבי מנשאים עד גיל שנתיים. כיוון שיש מסלולי הליכה משפחתיים נהדרים, כדאי לחכות לגיל שבו הילדים יכולים ללכת בכוחות עצמם.
 • היכן לנים: אירוח משפחתי בבתי תושבים מאפשר אירוח במחירים זולים יותר מאשר מלונות. יש לחשוב מה מתאים לכם, כי האירוח המקומי מתאפיין בבתים קטנים ופשוטים בסגנון של פעם, עם הרבה מפיות תחרה וכדומה.
 • אטרקציות מרכזיות: טיולים רגליים, אגם בלד, אגם בוהיני, ראפטינג, מערות הנטיפים, ביקור בלובליאנה, פארקי מים, טיולי טבע, מגלשות הרים, פארקי חבלים.
 • טיפ מיוחד: נסו לטעום את האוכל המקומי, דווקא המנות עם השמות המוזרים הן הטובות יותר. המטבח הסלובני הושפע מהרבה מאוד אזורים במהלך השנים. ועוד משהו שחשוב לדעת: סלובניה היא מדינה נוחה לנהיגה.
 • עלויות: סלובניה היא מהמדינות הזולות יותר לטיולי כוכב משפחתיים.

בגלל הגלידה והיופי מכל עבר - איטליה

איטליה היא אחד היעדים האהובים על משפחות ואחד המטויילים ביותר, בייחוד בצפון המדינה. אגם גרדה הוא אזור יפהפה, עשיר בנופים, אתרים ואטרקציות. הטיול מתובל בעיירות יפות, אוכל מקומי, נופים מדהימים ואווירה איטלקית.

היכן להתמקד וכיצד לחלק את הטיול: אם הטיול שלכם הוא בן שבוע בלבד, התמקדו באזור אגם גרדה. אם תרצו להוסיף לטיול את הדולומיטים, מומלץ להוסיף עוד שלושה לילות ולאגם מז'ורה מומלץ להוסיף עוד שלושה ימים. שבועיים מתחלקים בשלושה כוכבים: גרדה, מג'ורה ודולומיטים. אפשרות נוספת היא לשלב את ונציה ליום יומיים אם לנים באזור או כגיחה יומית מגרדה.

 • למי מיועד: הטיול בצפון איטליה מתאים לכל הגילים ויש להתאים את האטרקציות בהתאם.
 • היכן לנים: באיטליה יש כפרי נופש, אפשרות לאירוח בחוות חקלאיות (אגריטוריזמו), צימרים B&B ומלונות עם מבחר עצום בייחוד באזור גרדה.
 • אטרקציות מרכזיות: אגם גרדה, גרדלנד, עיר הסרטים, ארוחת אבירים, פארק חבלים, עיירות יפות כמו ורונה, עם אופציה לשופינג ותרבות אורבנית. אפשרות להצפין לאגם טנו, שמאפשר מפגש עם הרים וטבע.
 • טיפ מיוחד: הכינו שיחון! באיטליה התושבים אינם מדברים אנגלית ולכן צריך סבלנות רבה. ודרך אגב, הרבה מהמסעדות והסופרמרקטים נסגרים מוקדם – לכן מומלץ לאכול לפני או להיערך מראש.
 • עלויות: טיול כוכב לאיטליה נחשב לאחד הטיולים היקרים יותר למשפחות. הלינה בגרדה יקרה יותר מאשר אזורים פחות קרובים לאגם. ניתן ללון בעמק Mincio למשל, שם יש חוות חקלאיות זולות יותר, במרחק של 20 דקות נסיעה מגרדה ומדובר באזור מאוד יפה והרבה פחות עמוס ומתוייר.

בגלל המחיר והנופים הקסומים - אוסטריה

טיול כוכב באוסטריה יחשוף אתכם בעיקר לטבע ונופים ואתרי הטבע השונים מתאפיינים בהרבה ארגון וסדר. תמצאו בה מגוון רחב ועצום של בתי הארחה וחוות חקלאיות וביחס לשאר מדינות אירופה והמחירים בהחלט זולים. ההמלצה שלנו היא: תמיד העדיפו ללון מחוץ לערים הגדולות. ואיך אפשר לא להזכיר את השניצל? המאכל הלאומי של אוסטריה...

היכן להתמקד וכיצד לחלק את הטיול: שבוע טיול מצריך כוכב אחד שמתמקד בזלצבורג (העיירה פלאכאו, למשל, היא בסיס מצוין לטיול כוכב באזור זלצבורג). אם תרצו להוסיף את חבל טירול - תזדקקו לנקודת כוכב נוספת, שממנה תוכלו לטייל באזור למשך מספר ימים נוספים (מומלץ ללון בעיר קופשטיין). בטירול יש בעיקר הרים וטבע ובזלצבורג יותר אטרקציות. שילוב העיר וינה אינו חובה עם ילדים, למעט לצורך ביקור בגן החיות.

 • למי מיועד: חופשה באוסטריה מתאימה לכל הגילים ולכל סוגי המטיילים.
 • היכן לנים: אוסטריה היא יעד מצויין למי שאוהב לינה כפרית וצימרים. ניתן ללון במלונות מיוחדים למשפחות על בסיס הכל כלול ואז בעצם אין מה לדאוג מבחינת אוכל ופעילות לכל היום. המלונות מארגנים הפעלות, ארוחות ועוד (אלו מלונות הסקי של החורף שעוברים הסבה למלונות קיץ). אופציה נוספת היא לינה בחוות חקלאיות, לינה באסמים ועוד.
 • אטרקציות מרכזיות: האטרקציות המוצעות הן רכבלים שונים, מגלשות הרים, מערת קרח ומלח, ארמון הלבורן, ארמון וורפן (בזים), פארקי חבלים ומגלשות.
 • טיפ מיוחד: לעשות בדיקה של כרטיסי ההנחה לפני הרכישה, כדי שתקנו את מה שהכי מתאים לכם.
 • עלויות: אוסטריה היא מהמדינות הזולות יותר לטיולי כוכב משפחתיים.

בגלל האוכל, הטבע והשווקים - צרפת

טיולי הכוכב בצרפת מתקיימים בדרך כלל במחוזות השונים של צרפת: דורדון, פרובנס, לואר ועוד. הדורדון מיועד יותר למשפחות שמחפשות חופשה שקטה עם פחות פארקים ואתרים תיירותיים ויותר חוויות בכפרים מרכזיים ובאזור עצמו. הדורדון מתאפיין בעמקים ושדות, הרים ועיירות ימי ביניים מדהימות ושרידים של האדם הקדמון. הצרפתים מורגלים באירוח ידידותי למשפחות, כך שאין מה לדאוג בנושא ההתאמה למשפחות. קל מאוד לתקשר כי באזור גרים הרבה אנגלים והולנדים.

היכן להתמקד וכיצד לחלק את הטיול: הדורדון הוא יעד קלאסי לשהייה של שבוע למתקדמים. ההמלצה היא לטוס ישירות לטולוז, כי דרך פריז זה ארוך מדי. מומלץ להתמקד שבוע בעיר סרלה (Sarlat-la-Canéda). יש שם המון צימרים וכפרי נופש שמקפידים על שבוע משבת עד שבת - והחיפוש הוא די מסורבל. רצוי לשלב את השהייה בהתאם לזמני הטיסות - משני עד שני.

גם אזור האלפים הצרפתיים נחשב לאחד היפים ביותר, גם בעונת החורף וגם בעונת הקיץ. באלפים הצרפתים תמצאו שלל אטרקציות שונות לצד מרחבי טבע למשפחות.

 • למי מיועד: הטיול מתאים לכל המשפחות ויותר למשפחות שמעוניינות לחוות את הטבע, אתרי סקי, אגמים, שווקים ועיירות יפהפיות.
 • היכן לנים: מומלץ ללון בכפרי נופש או צימרים ובתי אבן בנוסח הדורדון, שבהם התחושה מאוד מיוחדת. כמעט לכל צימר יש בריכת שחיה, נוף וכדומה. חלקם במרחק של כ-15 דקות מהעיר סרלה.
 • אטרקציות מרכזיות: בין טולוז לסרלה תוכלו למצוא פארק מים גדול. האזור עשיר גם בפארקי חבלים, מומלץ לצאת לשייט בקאנו בנהר (קיים במספר נהרות) זה שייט בטוח ומיוחד למשפחות. אטרקציה נוספת אופיינית היא קרוניות אופניים שנוסעים איתן על פסי הרכבת. הטיול המשפחתי בדורדון משלב נופים וטבע יחד עם עיירות ואטרקציות כמו מערות, עיירות מיוחדות, אגמים, שווקים. אטרקציה מיוחדת היא להצטלם בחנות מיוחדת בלבוש בסגנון ימי הביניים.
 • טיפ מיוחד: בדקו את ימי פעילות השוק ותכננו את הטיול בהתאם, כי נושא השווקים הופך את החוויה להרבה יותר מיוחדת. אל תוותרו על השוק של סרלה ומומלץ לבקר בשוק בעיירות נוספות.
 • עלויות: האזור מאפשר לינה במחיר סביר, נמוך יותר מאיטליה והולנד, אך יקר יותר מגרמניה ואוסטריה, עם פחות עלויות כניסה לאתרים.

הכתבה נכתבה בשיתוף עם שלומית יפת-ביאליק, מחברת סדרת הספרים "המשפחה המטיילת" עם כל ההמלצות לטיול משפחתי בערים מרכזיות. www.mishpahool.co.il.

לתחילת הכתבה

לפניכם עוד כתבות שיכולות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

סגור
×