לונדון עם ילדים - להוזיל את עלויות הטיול המשפחתי

לטייל עם המשפחה זה אחד הדברים הכי מענגים שיכולים להיות, אך כדאי לבדוק כיצד ניתן לחסוך בעלויות. קבלו המלצות לשיטות חסכון בהוצאות טיול משפחתי בלונדון - כרטיסי הנחות והטבות שונות בכניסה לאתרים שונים, הרכבת התחתית, להצגות ועוד.
גיל שטרן - מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: לונדון עם ילדים - להוזיל את עלויות הטיול המשפחתי

כרטיס אויסטר - Oyster Card

הקץ לכרטיסי הנייר המקומטים, לשמירה על הכסף הקטן ולתורים הארוכים לצד המכונות ודוכני מכירת הכרטיסים של התחבורה הציבורית. כרטיס אויסטר הוא למעשה כרטיס שעובד בשבילכם. בכל פעם שתשתמשו בכרטיס בנסיעותיכם באמצעי התחבורה של לונדון: רכבת עילית ותחתית, אוטובוסים והרכבת הקלה DLR, שנוסעת בעיקר באזור הדוקלנדס, ישלם הכרטיס מתוך סכום הכסף שתבחרו להטעין לתוכו, אך אם בחישוב היומי יגלה הכרטיס, כי שילמתם מחיר הגבוה ממחירו של כרטיס חופשי יומי תזוכו בחזרה, כך שתמיד תוכלו להיות בטוחים שאתם משלמים מקסימום את מחירו של כרטיס הנסיעה היומי. הכרטיס גם יודע לחשב לבד מועדי הנחה שונים לנסיעה, למשל אם נכנסתם באמצעותו לאזור 1, בין 19:00 – 16:00 בימי שני עד שישי, תזכו אוטומטית להנחה אודות לנסיעה שלא בשעות העומס ותחסכו 2 וחצי פאונד לכל נסיעה. השימוש בכרטיס קל ונוח. הכרטיס עשוי פלסטיק ומזוהה אוטומטית בשערים של תחנות הרכבת. ניתן להטעין על הכרטיס גם כרטיסי טראוול כארד רגילים לשלושה ימים, שבוע, חודש. בנוסף, מנגנון הגנה חכם, מאפשר לאנשי הרכבת לזהות את כרטיסכם ולהפסיק את פעילותו מיד עם קבלת הודעה מכם, כי הוא נגנב. כך תבטיחו לעצמכם את יתרת המזומנים שעדיין על הכרטיס. מחיר הכרטיס – פיקדון בסך חמישה פאונד המוחזר לכם עם השבת הכרטיס.

לתחילת הכתבה

התחתית של לונדון. צילום: חמי כרם


טראוול כארד - Travel Card

טראוול כארד הם כרטיסי הנסיעה המוכרים יותר. הכרטיסים הינם לשימוש חופשי יומיים, לשלושה ימים, חודש וכולי, בהתאם לאזור העירוני בו אתם שוהים ובו אתם רוצים לבקר, מתוך ששת אזורי החלוקה של העיר. נציין, כי רב התיירים שוהים ומטיילים ממילא באזורים 1 ו – 2 וממעטים לצאת מתוכם. מחירי הנסיעה לילדים: ילד עד גיל 10 המלווה במבוגר שרכש כרטיס, לא חייב בכרטיס. ילדים ונערים עד גיל 18 חייבים בכרטיס אויסטר עם תמונה. ניתן להנפיק כרטיס עם תמונה בהזמנה מראש, לא פחות משלושה שבועות מיום הנחיתה. את התעודה עם התמונה ניתן לאסוף ב – Travel Center בנמל התעופה הית'רו ובמרכז העיר. ניתן גם לעקוף זאת, במידה ורוכשים לילד מעל גיל 10 כרטיס נסיעה חופשי יומי.

לתחילת הכתבה

אטרקציות

מגוון האטרקציות העצום שלונדון מציעה, משמש קרקע פורייה למגוון רחב של אפשרויות להוזלת מחירים. אחת האטרקציות הבולטות של השנים האחרונות היא הלונדון איי (Eye of Lonod), אותו גלגל ענק, הניצב לצד בנין הפרלמנט והביג בן וכבר הפך לאחד מסמליה של העיר. כדי לראות את העיר ממרום הגלגל, בגובה 135 מטרים, תתבקשו להיפרד מ – 16.74 פאונד למבוגר מעל גיל 16 ו – 8.59 פאונד לילד מגיל 4.שימו לב, שכבר כאן תוכלו לזכות בהנחה ראשונה כאשר כרטיס מרובע לשני מבוגרים ושני ילדים יעלה לכם 45.6 פאונד.

אבל יש דרכים נוספות להוזיל את העלות, תוכלו לרכוש כרטיס לארבע אטרקציות שונות, בהן גם הלונדון איי. שלוש האטרקציות האחרות הן מוזיאון השעווה מאדם טוסו 28.8 פאונד למבוגר, 24.6 פאונד לילד ו – 99 פאונד למשפחה, הלונדון דאנג'ן 15 פאונד למבוגר, 10 פאונד לילד עד גיל 15 ו – 14 פאונד לסטודנטים (המחירים הנקובים הם לתור המהיר וניתנים לרכישה רק באתר האטרקציה: www.the-dungeons.co.uk) והאקווריום (SEA LIFE London Aquarium) מבוגר 17.14 פאונד, ילד עד גיל 15 12.66 פאונד, משפחה 45 פאונד.

לתחילת הכתבה

לונדון פס - London Pass

כוכב נוסף בארנק המשפחתי, לצד הכרטיסים שצויינו ומפת לונדון, הוא הלונדון פס (www.londonpass.com), שיכניס אתכם חינם ליותר מ – 55 אתרים מתויירים, כמצודת לונדון, ווסט מיניסטר אבי ושייט בנהר התמזה. אחד היתרונות שבכרטיס, לבטח למי שמטייל במהלך עונת התיירות, הוא האפשרות לדלג על פני התורים הארוכים בחלק מהאטרקציות שהכרטיס מציע ולהיכנס בלי תור. בתוספת תשלום, תוכלו גם להפוך את הכרטיס לכרטיס נסיעה חופשית בכל אמצעי התחבורה בעיר. מחיר הכרטיס למבוגר, לאחר הנחה של 10% ברכישה באתר האינטרנט, נע בין 38.7 ליש"ט עבור יום אחד לבין 84.6 ליש"ט לשישה ימים עבור הכרטיס שאינו כולל שימוש בתחבורה הציבורית. כרטיס הכולל שימוש בתחבורה הציבורית נע בין 46.7 לי"שט ליום אחד לבין 134.6 ליש"ט לשישה ימים. מחיר הכרטיס לילד, לאחר הנחה של 10% ברכישה באתר האינטרנט, נע בין 25.2 ליש"ט עבור יום אחד לבין 60.3 ליש"ט לשישה ימים עבור הכרטיס שאינו כולל שימוש בתחבורה הציבורית. כרטיס הכולל שימוש בתחבורה הציבורית נע בין 28.2 לי"שט ליום אחד לבין 84.3 ליש"ט לשישה ימים.

חשוב לציין, כי בכל אטרקציה תמצאו מבצעים דומים, כמעט בכל מקום יציע אתר האינטרנט הנחה של כעשרה אחוזים על המחיר בקופה, לצד כרטיסים לתורים מהירים, שהם לרב יקרים יותר, במידה ותבחרו לרכוש כרטיסים לאותה האטרקציה בלבד.

לתחילת הכתבה

כרטיסים להופעות ומחזות זמר

לונדון מציעה גם מגוון רחב של מחזות זמר, הצגות ומופעים. הסוד הגלוי מכולם הוא לרכוש את הכרטיסים לאותו הערב, במכירה המוקדמת שמתקיימת בביתן tkts, אשר בלסטר סקוור. בדוכן תמצאו כרטיסים להצגות בלונדון בהנחות של 50%, עליהם תתבקשו לשלם שלושה פאונד לכל כרטיס כעמלה. הדוכן פתוח בימי שני – שבת: 19:00 – 10:00 וביום ראשון: 16:00 – 11:00.

כרטיסים במחירים מפתיעים תוכלו גם לרכוש מראש, באינטרנט, למשל כאן אצלנו באתר למטייל בכתובת: lametayel.tickets-partners.com או באתר www.lsbo.co.uk, המציע אפשרות לתשלום ב–pay pal ותרגום מלא לעברית.

לתחילת הכתבה

כרטיסים קטנים, הנחות גדולות

לפני סיום, נזכיר עוד כמה אופציות מעניינות ליהנות מהטיול המשפחתי בבירה האנגלית מבלי לקרוע את הכיס. כרטיס סטודנט בינלאומי, הוא לא פעם מפתח להנחות רבות לבעל הכרטיס. בלונדון פועלים גם כרטיס מיוחד לקניות וארוחות בשם Shop & Dine London (אתר אינטרנט: www.shopanddinelondon.com) וכרטיס Taste Card (אתר אינטרנט: www.tastecard.co.uk), המעניק הנחות של עד 50% בלמעלה מ – 4,500 מסעדות ברחבי העיר. כרטיס Days out Guide (אתר אינטרנט: www.daysoutguide.co.uk) מציע הנחות של 2 במחיר 1 למגוון אטרקציות, מסעדות, הופעות, מוזיאונים בלונדון ועוד. כל שעליכם לעשות הוא להדפיס את הוואצ'ר באתר ולהציגו יחד עם כרטיס התחבורה שלכם במקום האטרקציה.

ברוח התקופה, נזכיר כי ניתן גם להתחבר לאתרי הקניות החברתיות בעיר, לעיין במבצע היומי ולרכוש את הקופון באמצעות כרטיס האשראי או pay pal. אתרים לדוגמה הם www.groupon.co.uk ו -www.destinationcoupons.com.

לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על טיול בלונדון? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

סגור
0
×