מאשחבט לכיוון קוניה-אורגנץ` ומעבר גבול

באתר "למטייל" מערכת טיפים חדשה! רוצה לוודא שגם הטיפ שלך ימצא ביתר קלות?
שייך אותו לנקודת עניין מתאימה.
שים לב לתאריך שבו נכתב הטיפ, דברים יכולים להשתנות. רוצה לקרוא טיפים חדשים בנושא?
לכל הטיפים על אשחבד >>
ביולי 08 נסענו צפונה מאשחבט לכיוון קוניה-אורגנץ` שם עברנו את הגבול לאוזבקיסטן. בדרך עברנו במכתש האש המדהים, שאם אתם כבר בתורכמניסטן אתם פשוט חייבים להיות בו בלילה. המכתש נמצא באמצע הדרך בין אשחבט לקוניה אורגנץ`, ומדובר בסטייה של כחצי שעת נסיעה בחול בין אתר הלינה והמסעדה הנקראים דרוואזה, לבין המכתש. ביום, למיטב ידיעתי, אין יותר מידי מה לראות, אבל בלילה זה אחד הדברים המדהימים שראיתי בחיים. 

איך מגיעים לשם?
אם אתם ממשיכים לאוזבקיסטן כמונו, הדבר החכם לעשות זה לנסות ולמצוא נהג שיקח אתכם מאשחבט לדרוואזה (כ - 300 ק``מ), שם הוא יסיע אתכם למכתש, תחזרו חזרה לדרוואזה, שם תלונו, ואז בבוקר הוא ימשיך אתכם לקוניה אורגנץ` (400 ק``מ בערך). אנחנו שילמנו עבור כל התענוג 80 דולר, אבל באמת היה לנו מזל. קחו בחשבון, שלא כל רכב יכול לעשות את הדרך מדרוואזה למכתש. מדובר בדרך חולית שקשה מאד למעבר (שני אופנוענים שפגשנו לא הצליחו לעבור). 

אם לא הצלחתם להסתדר על דיל כזה, יש עוד שתי אופציות:
האחת, לקחת מונית ספיישל לדרוואזה, ושם לנסות לבקש מנהגי המשאיות או ממקומיים עם רכבים מתאימים שיקחו אתכם למכתש תמורת כסף. אחר-כך אתם יכולים לישון ביורטה בדרוואזה תמורת סכום לא גבוה (לא זוכר כמה בדיוק), ולמחרת לנסות ולתפוס רכב שממשיך צפונה לקוניה אורגנץ`. הסיכוי לטרמפ בלי כסף, לא נראה גבוה. דבר נוסף שאפשרי, הוא לנסות להמשיך לקוניה אורגנץ` עוד באותו הלילה. אופציה ב` - מאשחבט לקוניה אורגנץ` יש מוניות שירות - אפשר לבקש שיורידו אתכם בדרוואזה. אתם עשויים להתייבש שעות עד שהמונית תתמלא, וגם אז, לנסוע ממש לאט ובחוסר נוחות מרגיז. זאת ועוד - כנראה שתצטרכו לשלם כאילו שנסעתם עד קוניה.
הטיפ הזה עזר לך? תודה 0
הדפסה|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הודעות מהפורומים על אשחבד

תמונת המשתמש
היי! רוצה להתייעץ לגבי אשחבד? פשוט שואלים פה והחברים מהפורום ישמחו לענות לך :)
סגור
0
×