מהפרידה מתאילנד ועד הרכבל בקווינסטאון - סיכום טיול

ירדן מסכמת חוויות מהטיול עד כה בניו זילנד - מהפרידה מתאילנד ועד הרכבל בקווינסטאון.
mashav10
|
מפה
תמונה ראשית עבור: מהפרידה מתאילנד ועד הרכבל בקווינסטאון - סיכום טיול

בדרך לניו זילנד

שלום לכולם,
היום עזבנו את בנגקוק, וכעת אנו בדרכנו לאוסטרליה ומשם ישר לניו זילנד. אנו טסים בחברת QANTAS והמטוס מאוד יפה. האחים שלי אומרים שהם יתגעגעו לבריכה, לבית המלון, לחדר האוכל, למקדשים היפים, לסירות ולשיט, לבודהות ועוד. אבל אני חושבת שאני אתגעגע לבודהות, לבית המלון, ואפילו קצת לאווירה החמה (מבחינת מזג האויר, כן ?...). אנו רוצים להגיע לניו-זילנד, וגם קצת מתגעגעים הביתה, לחברים, למשפחה לאווירה ובכלל.

וכעת רותם-הילדה הקטנה במשפחה- תספר לכם מה היא חושבת ומה היו החוויות שלה: "אנחנו הלכנו לשדה התעופה ולקחתי את הדובי שלי, את משמש, ופתאום באה אלינו תינוקת ואז התינוקת ראתה את הדובי שלי והחלה לרדוף אחרי ואז אני ידעתי שהיא ניסתה להגיד לי שהדובי מאוד יפה. ואז אישה אחת עצרה אותה ונתנה לי סוכריות, ואז עלינו למטוס". וכעת עומר, אחיה התאום של רותם, יספר: "הרחובות בבנגקוק לא יפים, והאנשים מאוד עניים, וגם ראיתי הרבה חנויות בכל מקום! וגם נסענו בטוק-קוק". עכשיו כבר מאוחר אז להתראות עד הכתבה הבאה...

מאיתנו
ירדן ומשפחת סייר. 

לתחילת הכתבה

קרייסטצ`רץ

שלום,
אתמול הגענו לניו זילנד. נחתנו בשדה התעופה בקרייסטצ`רץ וכבר חשנו בקור שבחוץ. ניו זילנד מאוד קרובה לאנטרקטיקה. כשיצאנו הקארוואן כבר חיכה לנו בחוץ. הוא לא כל כך גדול אבל הוא בסדר: יש מיטה זוגית מעל תא הנהג, שולחן + 2 ספות שנפתחות למיטה, סלון קטן שגם הופך למיטה זוגית, מקלחת פיצקית ושירותים, בקיצור הוא יפה... נסענו אל הקמפינג, ואז נסענו לסופר, עשינו בלאגן בסופר ואנחנו הילדים הסענו אחד את השני, עשינו מרוצים קטנים וקנינו דברים. לאחר מכן חזרנו לקמפינג והלכנו לישון.

היום בבוקר קמנו ואחרי ארוחת בוקר נסענו למוזיאון בנושא אנטרקטיקה. ראינו פינגווינים אמיתיים וגם כלבי ים וגם הצטלמנו וגם היינו בתוך חדר מלא בשלג שהיה בו אוהל וקרח - בדיוק כמו שאנשים חיים באנטרקטיקה, הטמפרטורה בחדר היתה מינוס 15 מעלות וקפאנו מקור! ראינו איך האוהל שלהם נראה מבפנים וגם ראינו את כלי הרכב שלהם ואת הבית שלהם וגם את האנשים. במוזיאון היה גם סרט וכשראינו אותו הרגשנו כאילו היינו באנטרקטיקה. היה מאוד יפה! וגם למדתי קצת על אנטרקטיקה. אחר כך נסענו לחנות של מחשבים וגלשנו באינטרנט ולאחר מכן נסענו לאכול במסעדה יפנית ועד כמה שניסיתי לאכול עם המקלות האלה, לא הצלחתי.

אז ביי עד הכתבה הבאה.
ירדן.

לתחילת הכתבה

דאוטפול סאונד

היי, מה שלומכם ?
בזמן שלא כתבתי לכל ה"מעריצים" שלנו מול המסך הספקנו לעשות את הדברים הבאים:
1. ראינו פינגווינים צהובי עין.
2. ראינו פינגווינים כחולים.
3. ראינו אלבטרוסים תינוקות (אלבטרוס היא הציפור הכי גדולה בעולם, רוחב כנפיה 3.5 מטר).
4. היינו בחוף הים המיוחד, בו יש סלעים עגולים וחתיכות מהסל הענק שאלוהים הכין למאורים.

היום קמנו בשמונה בבוקר, התארגנו ונסענו אל ה"נמל". שטנו בסירה בתוך אגם שנקרא אגם מאנאפורי וראינו פינגווינים שוחים באגם. אחר כך עברנו לאוטובוס ונסענו מתחת לאדמה לתחנת הכוח הגדולה ביותר בניו-זילנד (התחנה בנויה מתחת לאדמה), באוטובוס המשכנו ונסענו ביער גשם. אחר כך חזרנו לסירה (אחרת) וראינו דולפינים שוחים, כלבי ים על הסלעים, ועוד פינגווינים שוחים. עכשיו אנחנו בסירה האחרונה שלנו להיום. יש מהחלון נופים מ-ד-ה-י-מ-י-ם ! של הרים ועצים.
כל יום אנחנו ישנים בקמפינג אחר, כלומר אנחנו ישנים בקארוואן, אבל את הקארוואן אנחנו מחנים בקמפינג. בלילה שעבר וכנראה גם בלילה הזה יש לנו קמפינג באמצע שום מקום, אבל הוא מאוד יפה. יש בו שירותים צבעוניים ומטופחים, גינה ירוקה בגודל עצום, ספסלים, מקפצה לילדים ויער במרחק מטר מהקארוואן ובסוף היער (מרחק של 10 מטר) יש את אחד הקצוות של אגם מנאפורי. בקיצור, זהו הקמפינג היפה ביותר שהיינו בו עד עכשיו. אנחנו מתלהבים מהנוף ומהחיות וסליחה שאני כל הזמן קופצת מנושא לנושא, אז עכשיו אני מודיעה שאני עוברת לנושא אחר, והוא:
ביי ביי
ירדן.

לתחילת הכתבה

קווינסטאון

שלום, מה קורה בישראל? מה מזג האויר? אצלנו קר מאוד ויש מינוס משהו מעלות ואתמול בלילה אפילו ירד עלינו שלג. היום הכל לבן וזה מאוד יפה!
היום הלכנו ל"צוק מנרה" ליד קרית שמונה ועלינו ברכבל ונסענו במכוניות האדומות והכל היה בדיוק כמו בישראל ודמיינו שבניין אחד מהעיר קווינסטאון (שזה המקום בו אנו נמצאים) הוא המפעל של סיידר הגליל. היה די קשה לנסוע במכוניות. המסלול היה תלול עם מנהרה וגם נתקעתי בדברים בדרך, אך זאת היתה חוויה ! כשעלינו לרכבל הצטלמנו והתמונה הועברה לגלויות קטנות + תמונה גדולה +תמונה של הרכבל + תמונה של המכוניות. כל מי שרוצה לבוא אז כדאי, אם תבואו בקיץ יהיה לכם פחות קר אבל התור יהיה ארוך. גם המחיר בסדר: רק 40$ NZ (שזה בערך 80 ¤) למשפחה הכוללת שני הורים ושלושה ילדים. אבל המחיר לא חשוב כל כך.
הייתי די להוטה לספר על זה אז עכשיו אחזור לתחילת היום: קמתי בתשע בבוקר והלכנו לאכול במסעדה מאוד יפה עם אופי ועם אח (קמין) אחר כך חזרנו לקארוואן ואני האזנתי לדיסקים (NOW 5 ‘NOW 6 ועוד) וגם הסתכלנו על הנוף המושלג בחוץ ומאוד נהנינו. ראינו גם כבשים וה-מ-ו-ן !
בקיצור היה כייף.

אז ביי ביי.
ירדן.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×