מזג אוויר ותחבורה באורלנדו

אורלנדו היא יעד תיירותי בכל ימות השנה וכמובן שכל האטרקציות פועלות ללא הפסק כל השנה. שתי עונות התיירות הבוערות בעיר הן חופשת הקיץ וחופשת חג המולד, אז גם הפארקים של אורלנדו עמוסים בתיירים.
סיגלית בר
|
מפה
תמונה ראשית עבור: מזג אוויר ותחבורה באורלנדו

מזג האוויר: פלורידה ידועה במזג האוויר החמים שלה במשך כל השנה. בחודשי החורף: דצמבר - פברואר, הלחות נמוכה והטמפרטורה המקסימלית עד 22 מעלות צלזיוס. חודשי הקיץ: יוני- ספטמבר, חמים והבילים ובמרבית הימים בשעות אחה"צ יש סופות רעמים וגשם (המקלות את עומס החום הכבד). בחודשים אלה מומלץ להצטייד במעיל גשם דק או במטריה. חודשים אלה מועדים לסופות הוריקן. בחודשי האביב והסתיו טמפרטורות נעימות במשך כל שעות היממה ולרוב השמים כחולים וללא עננים. בכל העונות אסור לשכוח להביא בגדי ים וקרם הגנה!

מתי לבוא: אורלנדו היא יעד תיירותי בכל ימות השנה וכמובן שכל האטרקציות פועלות ללא הפסק כל השנה. שתי עונות התיירות הבוערות בעיר הן חופשת הקיץ: מאמצע יוני ועד לקראת סוף אוגוסט וחופשת חג המולד: 22.12-03.01. גם חודשי החורף מאמצע פברואר ועד אמצע אפריל (כולל חופשת האביב) נחשבים לעונה עמוסה בתיירים. החסרון הגדול של אורלנדו (ובעצם של כל אתרי התיירות המפורסמים) הם התורים הארוכים בכל אטרקציה. מי שמגיע לעיר בעונה תיירותית בוערת נאלץ לבלות זמן רב בעמידה בתורים: לכניסה לאתרים, למתקני שעשועים, למסעדות וכד`. אורלנדו עמוסה בתיירים גם בחורף בזכות מזג האוויר הנעים השורר בה בעונה זו: טמפרטורות נעימות, מעט גשמים ולחות נמוכה. לעומת זאת הקיץ הוא חם והביל עם גשמים וסופות רעמים כמעט מדי יום בשעות אחה"צ. חודשי הקיץ ותחילת הסתיו הם גם החודשים בהם גם סיכוי גבוה לסופות הוריקן.

תחבורה: מטוסים מחברות תעופה רבות מגיעים לשדה התעופה הבינלאומי של אורלנדו, הממוקם 10.5 ק"מ דרומית- מזרחית לעיר בהצטלבות הכבישים: 436 ו- 528. מספר הטלפון של שדה התעופה: 407-825-2001. לבתי מלון רבים שירותי הסעה חינם לדיסניוורלד ולחלקם גם לאטרקציות מרכזיות נוספות, כגון: אולפני יוניברסל או עולם הים.

*נכתב ע"י סיגלית בר מנהלת האתר המדריך למטייל בארה"ב, יועצת טיולים ומחברת מדריך הטיולים ארצות הברית למשפחות והספר איי הוואי האקזוטיים. ניתן לקבל מידע מפורט נוסף בנושא זה וברבים אחרים ויעוץ אישי ומקצועי לתכנון מסלולי טיולים כבקשתכם במחיר סמלי.


 

יעדי הכתבה

סגור
×