מידע כללי על איי פפואה ניו גינאה

אבן גדולה שמקושטת בציורים מסתוריים, סיורים בג'ונגלים של האיזור, טרקים לפסגת הר Balbi ועוד שלל דברים מעניינים תוכלו לעשות באיי פפואה ניו גינאה.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: מידע כללי על איי פפואה ניו גינאה

האיים העיקריים הם New Britain, New Ireland וקבוצת איי Manus. האיים הצפוניים ביותר הם איי שלמה של Bougainville ו-Buka. קבוצת האיים המזרחית כוללת את איי Trobriand ו-D`Entrecasteaux ה"מתרוממים" מתוך הים, כשבמרכז האי אפשר לראות את Goodenough -האבן הגדולה שמקושטת בציורים מסתוריים.

העיר Rabaul שבאיי New Britain היא בירת האי. העיר סבלה מפגיעות רציניות בעקבות התפרצות הר געש לפני מספר שנים, אשר במהלכה רובה נהרסה והתושבים פונו מבתיהם לחלקים אחרים באי. בעבר היתה העיר ידועה בזכות ה-Gunantabu, שרידי משכנה של המלכה אמה, עם בית הקברות הפרטי שלה. בעיר אפשר לטייל ולראות את שרידי בית המימשל הגרמני שעל גבעת Namanula, את מערכת התעלות שהשאירו היפנים באורך 576 קילומטרים, את "מקלט האדמירל" שהפך למוזיאון, את פארק הסחלבים ושוק Rabaul שידוע בכל הפסיפיק הדרומי. יש גם תצפית של נוף פנורמי מהממת נשקפת מ-Malmaluan ו-Namanula

קבוצות האיים של Manus ו-New Irland לא נכללות בדרך כלל במסלולי טיולי התיירים. באיים הצפון-מערביים אין בכלל עצים. המקומיים נוהגים להכין סירות קאנו מבולי עץ, ששטות במהירות במורד נהר ספיק. לפני ש-Bougainville נסגרה למבקרים היו תיירים מתקבלים בה בברכה, ורקדנים מקומיים היו מציגים לפניהם את היסטורית המקום. הפעילויות שהציע המקום כללו צלילה עם או בלי שנורקלים, דייג ושחייה.

אפשר לערוך סיורים מאורגנים בג`ונגל, כשנקודת המוצא היא מ-Panguna ל-Arawa. הסיורים יכולים להימשך בין שש שעות לבין טרק הנמשך על פני שלושה ימים, בו מעפילים לפסגת הר Balbi. כדאי לדעת כי המבקרים צריכים להגיע לפני היציאה לטרק לנציג התיירות ולקבל אישור כניסה לכפרים. ליד Arawa נמצאת חוות הפרפרים שבכפר Kerei. גם על מנת לערוך ביקור בחווה יש צורך באישור מהממונה המקומי. אתר מעניין אחר הוא מכרה הנחושת Bougainville. המכרה סגור כיום, אבל אפשר לארגן בו סיורים מאורגנים דרך הממונה על המבקרים במקום. באיים המרוחקים מ-Bougainville יש חופים לבנים יפים רבים.

ה-Trobriands הם האיים הנגישים ביותר מקבוצת האיים שבפרובינציית Milne Bay . כמו בכל מקום אחר באיים, גם כאן יש אפשרויות מצוינות לצלילה.
מומלץ לקחת חלק בחגיגות ובטקסים של אסיף הבטטות שנערך בין מאי לספטמבר ושמגיע לשיאו ביולי-אוגוסט.


 

יעדי הכתבה

סגור
×