מידע כללי על נהר ספיק

נהר ספיק (Sepik) הוא הארוך ביותר בפפואה ניו גינאה ובמשך שנים רבות שימש דרך מסחר חשובה. הוא מתפתל מההרים שליד הגבול עם Irian Jaya דרך אזורי ג`ונגל וביצות ומשופע בנתיבי מים, ביצות, לגונות, אגמים ותעלות. הוא מגיע לים בזרם חזק שרוחבו מעל מייל.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: מידע כללי על נהר ספיק

מהכפרים הרבים שלגדותיו מגיעה האומנות המקומית הידועה. ב-Haus Tambaran שב-Angoram מציגים חפצי אומנות מרוב הכפרים שלאורך הנהר. גילוף בעץ הוא אחת מהאמנויות החשובות ביותר באזור, ומשתמשים בגילוף גם בבניית הבתים. דוגמאות לבתים כאלה אפשר לראות ב-Tambanum. דוגמאות נוספות לטכניקות בנייה, כולל בניית גשרים, אפשר לראות ב-Timbunke. בכפר Kambaramba, כמו גם במקומות אחרים, הבתים בנויים על קורות עץ כהגנה מפני שטפונות וסירת הקאנו היא עדיין כלי התחבורה השימושי ביותר של המקומיים.

ביישוב Kanganaman בונים מחדש את ה-Haus Tambaran ויש אפשרות לראות תגליפים במקום. ב-Korogo אפשר לראות את המסכות הנקראות Mei Masks. ביישוב Yigei אפשר לראות ולהאזין לצלילי תופי ה-Garamut הטיפוסיים למקום, ובכפר Swagap יש עיצובים מעניינים בלבן ובצהוב וכלי חרס יפים.

בחלק העליון ביותר אליו ניתן להגיע במעלה הנהר רווח השימוש בדוגמאות של חרקים (כמו חיפושיות או גמל שלמה) באומנות המקומית ובסמלי השבטים. סירות הקאנו באזור משוכללות מאוד. לאורך הנהר מספקים אזורי הביצות בית למגוון עצום של בעלי חיים. אפשר לצאת לסיור ליילי או לפנות בוקר לתוך הג`ונגל ולחוות את העולם המיוחד של קולות ורחשי בעלי החיים בצאתם לציד. יש אפשרות להצטרף לטיולים מאורגנים לאורך הנהר, המיועדים לכל מי שרוצה לראות את התרבות והמסורת של המקומיים.

 

יעדי הכתבה

סגור
×