מסעדת אל אסיל מול כפר רמה

אפילו שידענו שבצפת מחכה לנו ארוחת גורמה במסעדת מלון "וילה גליליי" לא יכולנו להתאפק ועצרנו כמו תמיד כשאנחנו מטיילים בגליל העליון במסעדת אל אסיל שנמצאת על הכביש הראשי עכו צפת מול הכפר הערבי ראמה.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: מסעדת אל אסיל מול כפר רמה
Depositphotos/Palolilo ©

אני מתה על המסעדה הזו. פה לא תמצאו רק שיש קבב חומוס טחינה המסורתיים. באל אסיל תמיד יש אוכל גלילי ערבי אוטנטי. לצד הסלטים הרגילים תמיד יגישו לכם כאן סלטים מעשבים שלא חלמתם בחיים שלכם שאפשר להפוך אותם למעדן.

סמי בעל הבית ישמח לשבת אתכם אם תזמינו אותו ולספר לכם על כל ירק וירק שנקטף על ידי בני המשפחה והפך למעדן בידיהן של ג`וליה אמו ואמירה אשתו בין אם זה עולש ואם זה חובזה הכל לפי העונה. אל תוותרו גם על הבורגול המלווה ביוגרוט על סלט החצילים והלבנה ועל הסלט הערבי הקצוץ דק דק.

למרות שאנחנו הישראלים רגילים להזמין את הצלעות כבש והשישליק שלנו במסעדה ערבית, כשאתם באל אסיל לכו על התבשילים: חשווה שזה אורז מתובל בקינמון עם בשר כבש, במייה במיץ עגבניות וקינמון, ותבשיל נהדר של קציצות כבש מבושלות ביוגורט.

מסעדת אל אסיל נמצאת בתוך גן קטן ופורח. אפשר לאכול בתוך המסעדה, אבל כדאי מאוד לשבת בחוץ מתחת לעצי הזית וליד המזרקה. אל אסיל היא מסעדה שעברה מספר תהפוכות. הייתה תקופה שהיא היתה פשוט מצויינת והתחרתה בכבוד במסעדת "עזבה" שכנתה מעבר לכביש. אחר כך היו לה תקופות של בינוניות מכעיסה. אבל כשביקרנו בה בחודש שעבר גילינו את אל אסיל מחדש עם אוכל ערבי גלילי אוטנטי טעים מאוד, עם שירות אישי של בעל הבית ובני משפחתו.

המחירים יחסית למסעדה ערבית לא זולים. המחיר לזוג על ארוחה שכוללת סלטים מנות עיקריות, קנקן לימונדה טרייה ומי ורדים, קפה ובקלאווה 250 שקל. מקבלים כרטיסי אשראי. חניה נוחה.

אל אסיל- כביש עכו צפת מול כפר רמה
טלפון: 04-9587142
שעות פעילות: כל השבוע- 10:00-22:00.

יעדי הכתבה

סגור
0
×