פארק לאומי לאסן

שים לב לתאריך שבו נכתב הטיפ, דברים יכולים להשתנות. רוצה לקרוא טיפים חדשים בנושא?
לכל הטיפים על >>
הנה קצת פרטים על הפארק הלאומי הוולקני לאסן - פנינת טבע בצפון קליפורניה שקצת הלכה לאיבוד מבחינת התיירים. בפארק שפע תופעות טבעיות: הר געש שהתפרץ לאחרונה בשנת 1912 או בסביבה (לא סגור על זה), אגמים אלפיניים, מפלים, כרי דשא אלפינים וגם המון תופעות גיאותרמיות כמו בורות בוץ מבעבע, בריכות מים רותחים, אגם ``רותח`` בטמפ` של כ-45 מעלות, עמודי קיטור ומה לא. צריך לפארק משהו כמו יום-יומיים גג. כתלות בכמה טיולים רגליים עושים. אפשר לבקר בו על הדרך צפונה לפארקים כמו קרייטר לייק באורגון. הפארק יחסית ריק מאדם. זה בהחלט לא יוסמיטי או גראנד קניון. אפשר בכיף להנות מהשקט ומהטבע בלי הפרעה.

איך מגיעים? שתי הערים הקרובות הן Redding ו-Red Bluff שנמצאות מערבית לפארק מרחק שעה נסיעה, ובשתיהן מוטלים לרוב. לא כל כך משנה אם יוצאים מהראשונה או מהשניה. עיירה נוספת באיזור היא Chester ששוכנת על אגם Almanor דרומית מזרחית לפארק. איפה ישנים? בעיירות שציינתי, כמו גם באתרי קמפינג בתוך הפארק עצמו שפתוחים במהלך הקיץ בלבד. מתי להגיע? אנחנו ביקרנו באמצע ספטמבר ועדיין היו שאריות שלג במסלולים. הפארק גבוה מאוד - רובו בגבהים של 2,400 מ` ומעלה. כך שדי קריר גם בקיץ. חשוב לפני שמגיעים לבדוק שהכביש פתוח. אני מניח שהזמן הטוב לבקר הוא ביולי-ספטמבר כשלא קר מדי והמסלולים נקיים (יחסית) משלג.

איך מתניידים? רק ברכב. אין שאטלים. אין שום בעייה ליסוע בקראוונים - הכבישים טובים ואין מגבלות. מה לראות? בכניסה הצפונית מערבית של הפארק (כשמגיעים מרדינג) נמצא אגם מנזניטה. אגם כחול מדהים עם יערות וחרוטים געשיים מאחוריו. בהמשך הכביש - The Devestated Area. זהו האיזור שנחרב ע``י ההתפרצות הגעשית וניתן לראות בו איך הטבע מנסה להתאושש עשרות שנים אחרי.

Mount Lassen - רבים מטפסים על ההר (כ-3100 מ`) לתצפית מדהימה על כל הסביבה. הטיפוס קשה ותלול ולוקח משהו כמו 4-5 שעות עם הפרש גבהים של כ-700 מ` (זה פחות או יותר ההבדל בין יום טיול אחד או שניים בפארק). מתחת להר נמצא אגם הלן שיפה בפני עצמו.
Bumpass Hell - אגן של פעילות גיאותרמית עם כל התצורות שציינתי קודם. מקום מדהים - לא להחמיץ !
Sulphor Works - איזור ליד הכביש בו בוקע קיטור בניחוח גופרית עז וצבעים עזים לא פחות של הסלעים מסביב.

מומלץ בחום למי שמגיע לאיזור.

ניר
הטיפ הזה עזר לך? תודה 1
הדפסה|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

סגור
0
×