פארק לאומי Fracinay

שים לב לתאריך שבו נכתב הטיפ, דברים יכולים להשתנות. רוצה לקרוא טיפים חדשים בנושא?
לכל הטיפים על טסמניה >>
פארק לאומי Fracinay נמצא בחוף המזרחי של טזמניה, כ2-3 שעות נסיעה מהובארט. אין תחבורה ציבורית למקום, אבל אפשר לקחת אוטובוס (לברר מראש ימי יציאה ושעות) לללנדף, שזה הצומת של כביש עם C302, ומשם יש וואנים שיקחו אתכם לקולס ביי, העיירה שבכניסה לפארק. מקולס ביי, יש עוד 4 ק"מ עד ההתחלה של המסלולים ואפשר לנסות לתפוס שם טרמפ במקום ללכת על הכביש. בפארק יש כמה מסלולים של כמה שעות ושל כמה ימים. בעיקרון, הפארק מחולק ל-2. בחלק הצפוני, הנגיש עם רכב, המלא בקראוואנים ובלי תרמילאים, והחלק הדרומי, שאי אפשר להגיע אליו עם רכב, ויש בו תרמילאים בשפע (וגם "סתם" תיירים). אני אתייחס לחלק הדרומי. יש שם מסלול הליכה שמתחיל בחניון, ממשיך לתצפית על מפרץ ואיינגלם (כוס יין בתרגום חופשי), יורד לחוף עצמו (אחד היפים שראיתי!!!), עובר לצד השני של האי לחוף "האזארדז" וחוזר לנקודת ההתחלה. המסלול הזה לוקח כ-4 שעות מתחילת המסלול (ולא מקולס ביי). אפשר גם לעלות לתצפית (המאוד יפה!) ולחזור, זה יקח כשעה עד שעה וחצי... המסלול (Waniglass Bay Circuit) שלוקח כמה ימים (יומיים או שלושה, תלוי בקצב ההליכה) מתחיל אותו דבר, אבל כשיורדים למפרץ ואיין גלס, ממשיכים דרומה לאורך החוף. בקצה שלו יש אתר קמפינג ומשם מתחילה עליה להר הכי גבוהה באי וירידה לצד השני (koocs beach- זה לוקח כ-4-6 שעות מהקמפינג לשם). אם ממשיכים דרומה יש קמפינג. יש מסלול צידי ל"פינה של בראיין" (כשעה וחצי הלוך-חזור) וזה חוף מאוד יפה, שקט ומבודד. מומלץ! משם בעצם חוזרים צפונה כל הדרך עד לנקודת המפגש עם המסלול הקצר בקצה הצפוני של חוף האזארדז וממשיכים איתו לסוף (כ6 שעות). בעיקרון, צריך לעשות את המסלול בכיוון ההפוך לזה שכתבתי, אבל אני עשיתי אותו ככה, אז כתבתי אותו ככה.

ההמלצה שלי לאיך להגיע: אם מגיעים ברכב, נוסעים בכביש A3 (שמגיע מהובארט) עד לצומת עם כביש C203, ממשיכים דרומה עד קולז ביי ולמשרד של הפקחים, ו-4 ק"מ משם הכניסה לפארק עצמו. אם בתחבורה ציבורית, לוקחים אוטובוס עד לצומת עם C203, ומשם אפשר לקחת וואן לקולז ביי. חשוב לברר מראש ימי יציאה של האוטובוסים מהובארט, כי הם לא יוצאים כל יום, ויש להם שעות מוזרות.

השורה התחתונה שלי: ממליץ

עוד מידע
קטגוריה
אטרקציות ונקודות חן - אתרי טבע וגנים, חופים
הוראות הגעה
אם מגיעים ברכב, נוסעים בכביש A3 (שמגיע מהובארט) עד לצומת עם כביש C203, ממשיכים דרומה עד קולז ביי ולמשרד של הפקחים, ו-4 ק"מ משם הכניסה לפארק עצמו. אם בתחבורה ציבורית, לוקחים אוטובוס עד לצומת עם C203, ומשם אפשר לקחת וואן לקולז ביי. חשוב לברר מראש ימי יציאה של האוטובוסים מהובארט, כי הם לא יוצאים כל יום, ויש להם שעות מוזרות.
הטיפ הזה עזר לך? תודה 0
הדפסה|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הודעות מהפורומים על טסמניה

תמונת המשתמש
היי! רוצה להתייעץ לגבי טסמניה? פשוט שואלים פה והחברים מהפורום ישמחו לענות לך :)
תמונת המשתמש

טסמניה ב-3 ימים

אליבר
1
תמונת המשתמש

Cairns or Tasmania ?

צבי צפוני
8
תמונת המשתמש

אוסטרליה-טסמניה

מטייל_3956890
1
תמונת המשתמש

תכנון מסלול באוסטרליה וטסמניה

Roni_3982878
13
תמונת המשתמש

עונה מומלצת

mor10
5
סגור
×