פארק לגולנד - דנמרק ואנגליה

פארקי לגולנד הם מעין עיר קטנה שכולה עשויה מלבני הפלסטיק הצבעוניות של אחד המשחקים הנמכרים בעולם - לגו. החוויה הגדולה ממתינה לילדים בדנמרק ובווינדזור, אנגליה. לפניכם פרטים על ומידע שימושי על הפארקים
יעל רגב - צוות למטייל ברשת
|
מפה
תמונה ראשית עבור: פארק לגולנד - דנמרק ואנגליה
Olha Pro/Depositphoto ©

רקע ללגו-לנד

הכל התחיל ב-1932 שנה בעיירה הקטנה והאלמונית Billund שבדנמרק, שם החל נגר אלמוני בשם אולה קירק כריסטיאנסן לייצר צעצועי ילדים מעץ עם בנו גודטפרד בן ה-12. בהדרגה עבר הייצור מעץ לפלסטיק, וב-1944 יוצרו מהפלסטיק קוביות הרכבה צבעוניות שכונו בשם לגו, חיבור של שתי מילים בדנית שפירושן "שחקו יפה", ובלטינית "אני מרכיב". לאט לאט הפכו קוביות הלגו ללהיט, והמפעל הקטן הפך לגדול במדינה ולאחת מחברות הצעצועים המצליחות בעולם. ב-1968 עלה רעיון במוחו של גוטפרד, בנו של אולה כריסטיאנסן, שגדל והפך למנהל המפעל, להציב תצוגה של מבני לגו אומנותיים ליד המפעל. עם השנים הלכה התצוגה וגדלה, עד שנהפכה ללגולנד של היום, מאתריה הנודעים של דנמרק, עם שלוחות בקליפורניה ובווינדזור, אנגליה.

אומנם פארקי לגולנד מיועדים לגילאי שנתיים עד 13, אך המקום מושך גם חובבי לגו מבוגרים רבים, למעלה ממיליון מבקרים בשנה.

מרכז הלגולנד היא המינילנד MiniLand, בסיס הפארק הראשוני, ארץ מיניאטורית של מבנים מפורסמים מהעולם ביחס של 1:20 עשויים קוביות הלגו. את לגולנד דנמרק מרכיבות כ-45 מליון קוביות לגו, והמקום מארח פעם בכמה שנים תחרויות בנייה בינלאומיות. מגדל צפייה סמוך מספק מבט יפה מלמעלה על היצירה, אך התבוננות מקרוב מגלה את גדולתם המדהימה של המבנים - הירידה לפרטים הכי קטנים, עד רמת שלטי רחובות ואדניות פורחות בחלונות. בין המבנים מפוזרים אנשי וחיות לגו, רכבות נוסעות במסילות פלסטיק בין הרי לגו מושלגים, ובמים משייטות אוניות לגו על צוותיהם.

פסלי לגו נוספים מפוזרים ברחבי הפארק, שחלקיו השונים מוקדשים לסוגי לגו עיקריים (דופלו, פיראטים, לגו עיר וכו`). בארץ הפיראטים ניתן לשוט בנהר בין פיראטים הוללים, תוכים מפטפטים, ג`ונגלים ירוקים ואף מערת מטמון זהב. בארץ הטירות מתפתלת מסילת ברזל ועליה מיני רכבת הרים בצורת דרקון הדוהרת סביב טירת אבירים ענקית דמויית לגו-טירות. ילדים קטנים יכולים לנהוג בשלל כלי רכב מיניאטורים, כמו מכוניות לגו ומטוסים, בפארק הדני גם ישמחו להעניק לנהגים הצעירים רשיון נהיגה מיוחד של לגולנד. במדינת דופלו מחכות פינות משחק בין בתים ודמויות בקוביות הלגו הענקיות.

הכל מלגו! צילום: לירון בונאנו-שטרן

לגו-לנד דנמרק

לגו-לנד ווינדזור

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×