רקע לשנגחאי

העיר שנגחאי (Shanghai) ממוקמת על שפך נהר היאנגצה. זוהי אחת הערים הגדולות ביותר בעולם והמאוכלסת ביותר בסין והיא מרכזת את עסקי המסחר והתעשייה של המדינה. זוהי כתבה קצרה על האתרים הבולטים בעיר.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: רקע לשנגחאי
Depositphotos/Dibrova ©

העיר שנגחאי (Shanghai) ממוקמת על שפך נהר היאנגצה. זוהי אחת הערים הגדולות ביותר בעולם והמאוכלסת ביותר בסין והיא מרכזת את עסקי המסחר והתעשייה של המדינה. בעברה היתה כפר דייגים קטן ועם השנים הלכה והתפתחה עד שהגיעה למעמדה הנוכחי כעיר נמל חשובה. לצד העיר המודרנית נותרו מבנים עתיקים, חלקם שמורים ומתוחזקים יותר וחלקם פחות. בהחלט שווה להגיע אל הרבעים הישנים ולסייר בין הסמטאות בעיר.

בעיר מספר מוזיאונים, גנים, ומקדשים כשמוקד המשיכה העיקרי לתיירים הוא גן יו-יואן (Yu Yuan) בן ה- 400 שנה. למרות שזהו גן קטן יחסית, הוא מרשים ביופיו, תודות לעיצובו המיוחד, הכולל ביתנים מקושטים, פגודות וספסלים למנוחה. מהגן אפשר להגיע ל"בזאר" - שוק לחפצי אומנות, מזכרות, תכשיטים ועוד. במרחק של כרבע שעה משם נמצאת הבונד - הטיילת של שנגחאי ומשם אפשר גם לעלות למגדל הטלוויזיה ולערוך תצפית יפה על העיר.

המקדש הבודהיסטי המוכר ביותר הוא מקדש הבודהה העשוי ג`ייד (אבן יקרה בצבע ירוק), שבנוי לפי מודל ארמון מימי שושלת סונג. במקדש מצוי פסלו של בודהה סיקמוני. מקומות נוספים בעיר, הראויים לביקור, הם המוזיאון הלאומי והמוזיאון לזכרו של ד"ר סון יאט סן.
 

יעדי הכתבה

סגור
×