תחבורה והתמצאות בסנטוריני

תחבורה והתמצאות בסנטוריני הם דבר די קל. רוב הנוסעים מישראל מגיעים אל האי בטיסות כחלק מחבילות נופש וישנן גם טיסות המשך נוחות מאתונה. על האי עצמו קיים שירות אוטובוסים נוח והרבה מוניות שיאפשרו לכם לעבור בין הכפרים היפים. השכרת רכב היא גם אופציה שניתן לקחת בחשבון ורכיבה על חמור היא אינה בגדר בדיחה כאן. הנה המדריך שלכם בנושא תחבורה והתמצאות בסנטוריני.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: תחבורה והתמצאות בסנטוריני

תחבורה ציבורית בסנטוריני

טיסות ושדה התעופה
לסנטוריני ניתן להגיע למעשה בשתי דרכים עיקריות: האחת היא דרך טיסת המשך והשניה היא טיסה ישירה של אחת מחברות השכר. במהלך עונת התיירות ישנן טיסות שכר מישראל לסנטוריני, כחלק מחבילת נופש. הדרך החלופית היא להגיע אל האי באמצעות טיסת המשך מאתונה (או כמעט מכל יעד אירופי אחר). זמן הטיסה בין אתונה וסנטוריני הוא כ-40 דקות. שדה התעופה של סנטוריני נמצא ליד חוף מונוליטוס (Monolithos), במרחק של כ-7 ק"מ מפירה. זמן הנסיעה בין שדה התעופה למרכז פירה הוא כ-20 דקות ואת הדרך ניתן לעשות באמצעות אוטובוס או מונית. מחוץ לטרמינל ימתינו לכם מוניות שעל אחת מהן תוכלו לעלות. לחילופין, רבים מבתי המלון באי מציעים שירותי הסעות מהשדה למלונות.

מעבורות
דרך נוספת להגיע אל האי הוא באמצעות שירות מעבורות היוצא אל ומיעדים מובילים ביוון ובאיים האחרים. שירות מעבורת יוצא באופן תדיר מנמלי פיראוס וסלוניקי ושאר האיים הקיקלידיים. זמן ההפלגה הממוצע הוא כ-6-9 שעות. במידה ובחרתם להגיע לסנטוריני מאתונה באמצעות מעבורת, כדאי לשקול לקחת את מעבורת הלילה, בה תוכלו לשכור חדר ללילה וליהנות מארוחת ערב. היא יוצאת מאתונה בשעה 22:00 לערך ומגיעה לפירוס ב-07:00. הערך המוסף של הפלגה זו היא צפיה בזריחה מעל המים- חוויה יוצאת דופן ומרהיבה. בעונת הקיץ פועלת רחפת מהירה בין פיראוס וסנטוריני, כך שזמן ההפלגה יכול להתקצר אף יותר. רשת של מעבורות וסירות מנוע מאפשרת ניידות גם מהאי סנטוריני עצמו לאיים אחרים, כמו תיראסיה.

אוטובוסים
שירות האוטובוסים של סנטוריני מופעל על ידי חברת KTEL. תחנת האוטובוסים המרכזית של חברת KTEL נמצאת במרכז פירה. ל-KTEL יש שירות אוטובוסים לכל הכפרים על האי. בעונת התיירות התחנה תמיד עמוסת תיירים, אך די נוח להתמצא בה. בתחנה תמצאו את לוח השעות מפורסם וכל מה שדרוש הוא להציץ בו. ניתן לנסות להתייעץ עם הנציגים באשנבים, אך האנגלית הרצוצה ועומס התיירים לא יאפשר התייעצות של ממש. מעל כל רציף ישנו לוח אלקטרוני, שיורה לכם על איזה אוטובוס בדיוק לעלות. הכרטיסים נקנים על האוטובוס עצמו. הדפיסו לכם את לוח הזמנים של זמני האוטובוסים ושימו אותו בתיק, הוא יהיה לכם מאוד שימושי. למרות האווירה הים תיכונית, לא כדאי לסמוך על מה שמוכר לנו בארץ- האוטובוסים פה יוצאים בזמן!
אתר האינטרנט של חברת האוטובוסים: www.ktel-santorini.gr  

רכבל בין פירה והנמל
עד להקמת הרכבל, נהגו התיירים והמקומיים להגיע ממרכז פירה אל הנמל, רכובים על גבי חמורים. נכון שהדבר רומנטי ויפה במיוחד, אך אם לא מתחשק לכם להתאמץ, תוכלו לתפוס את הרכבל. הרכבל יוצא בכל 20 דקות במהלך חודשי האביב והקיץ ובכל חצי שעה מנובמבר עד מרץ, בכל שנה.

מוניות
מוניות נעות הלוך ושוב ברחבי האי (טלפון להזמנת מוניות 2286022555). בכיכר המרכזית בפירה (ממש לצד תחנת האוטובוס המרכזית) ישנה תחנת מוניות גדולה. מוניות יוצאות הלוך ושוב גם מנמלי הים והאוויר. המצב נכון במיוחד לעונת השיא (יולי- אוגוסט). התשלום אינו פר קילומטר אלא על פי תעריפים קבועים אותם ניתן לברר לפני תחילת הנסיעה. כמו כן רבים נעים ממקום למקום בעודם רכובים על חמורים או פרדות, במיוחד בטיפוס לפירה ואיאה במעלה המדרגות. 

לתחילת הכתבה

השכרת רכב, קטנוע או רכב קל בסנטוריני

ברחבי האי תמצאו סוכנויות רבות להשכרת כלי רכב. אם אתם מחפשים נוחות אולטימטיבית, כדאי לשכור רכב להתנייע איתו בין הכפרים. רבות מין הסוכנויות משכירות מכוניות קטנות מסוג "סמארט" שיהיו לכם נוחות במיוחד ברחובות הצרים של הכפרים באי ויאפשרו לכם למצוא חניה בקלילות. לחילופין, כדאי לשכור טוסטוס אך שימו לב שעבורו נדרש גם רישיון נהיגה. 

סוכנויות להשכרת רכב:
Kosmos Rent a car- Drive in S.A: המחיר כולל תחזוקה מלאה, שמן, חגורות בטיחות בכל הרכבים וכדומה.

Spiridakos Rent a car: חברה להשכרת רכב המאפשרת קבלת/החזרת הרכב ב/משדה התעופה. 

Budget

  • טלפון: 28622900
  • פקס: 28622887 
  • אתר אינטרנט: www.budget.com

Europcar

  • טלפון: 28624610 (בשדה התעופה- טלפון: 28633290) 
  • פקס: 28622887
  • אתר אינטרנט: www2.europcar.com

Hertz

  • טלפון: 28622221 (בשדה התעופה- טלפון: 28633670) 
  • אתר אינטרנט: www.hertz.com

Auto Europe car rental

Manos

Accordo

  • טלפון: 28682652
  • פקס: 28682653 

לתחילת הכתבה

צילום: אליעז רז

יעדי הכתבה

סגור
0
×