3. דיסני

אחרי חמישה ימים אנחנו נפרדים בצער מגטלינבורג ומתחילים בנסיעה לאורלנדו. חילקנו את הנסיעה לשלושה חלקים

ביום הראשון נסענו דרך ה Blue riedge parkway דרך נופית שיוצאת מהכניסה שצמודה לצירוקי , הקטע המעניין שלה מסתיים ב Boone ומומלץ להקדיש לה יומיים כולל מספר עצירות לטיולים קצרים. אנחנו נתקלנו בערפל כבד בחלקים של הדרך כך שעל הר מיטשל למשל נאלצנו לוותר.

העננים מכסים את הנוף – קרגי פינקל

linville falls – מפלים מרשימים על ה blue riedge parkway

משם נסענו על כבישים מהירים כחמש שעות עד לסוואנה -הצמחייה בעיר שונה מכל מה שנתקלנו – עצי אלון ענקיים, יש שם טיילת יפה ליד הנהר ופארק ירוק וגדול (במקרה הגענו בדיוק לפסטיבל ג'אז ) נראה שיש בעיר מה לעשות ליותר מערב אחד – אבל אנחנו רק חלפנו דרכה (ישנו בwestern union הלא מרשים) והמשכנו לכיוון אורלנדו.

עץ אלון אופייני לסוואנה

ממרחק של כמה שבועות אחרי הטיול כל השבוע באורלנדו הפך לאיזה בליל של תורים מתקנים חביבים יותר ופחות גאנק פוד אדרנלין וחיפוש מתמיד אחרי הריגוש הבא.

כיון שאנחנו חובבי אקסטרים במידה - הקריטריון שהגדרנו למתקנים היה : שהרגלים ישארו מתחת לראש. זה הוביל אותנו להעדיף פארקים של דיסני על פני יוניברסל (אבל לפחות יהייה לנו בשביל מה לחזור כשהילדים יגדלו)

קנינו כרטיס שמאפשר כניסה לפארקים של דיסני לכל התקופה (שישה ימים) וביקרנו בארבעה הפארקים הגדולים (מג'יק קינגדום, אנימאל, אפקוט והוליווד סטודיוס) כשבאמצע תיבלנו בשני פארקי מים. במג'יק קינגדום ובאפקוט נשארנו עד מאוחר (עד הופעת הזיקוקים בסוף היום) ובשאר הימים סימנו בסביבות 16:00 - 18:00 כל יום.

ישנו בוילה בקיסמי , זולה אבל בדיעבד רחוקה מידי (חצי שעה מרוב הפארקים של דיסני)

את היום הראשון בילינו במג'יק קינגדום. מי שמגיע עם אוטו מחנה בחניון המבקרים , משם הסעות לוקחות אותו למרכז התחבורה ומשם יש אוניה או רכבת עד לשערי הפארק, כך יצא שלמרות שקמנו מוקדם כדי להגיע בפתיחה הגענו רק ב10 לפארק. לפארקים האחרים לא היה את הסידור המגושם הזה.

השתמשתי באפליקצית דיסני לאיפון כדי להזמין “fast pass” לפארק, כל ערב הייתי מנסה לנחש איזה מתקנים יהייו עמוסים ומזמין מעבר מהיר עבורם, בדרך כלל היינו מגיעים אל אותם מתקנים כשכמעט אין תור, ולעומת זאת במתקנים אחרים מחכים הרבה יותר. יחד עם זאת, היינו בתחילת אוקטובר , תקופה שבה הפארקים פחות עמוסים ולמעט מתקנים בודדים, לא נתקלנו בתורים של יותר מחצי שעה.

כבר ביום הראשון, בערך בשלוש בצהריים החל לרדת גשם כבד ואז גילינו שמעילי הגשם שלנו לא מצליחם להגן עלינו מהגשם הטרופי כאשר משאירים אותם במכונית.

תמורת 8 דולרים כ”א רכשנו שכמיות שהיו מוצלחות הרבה יותר מהמעילים שלנו (חם ולכן שכמיה שמשאירה פתח לאויר מלמטה מתאימה הרבה יותר) גם בימים הבאים בילינו חלק מהזמן בגשם ולא הצטרכנו לשנות תוכניות בגללו.

ביום השני היינו באנימל קינגדם – פארק קומפקטי הרבה יותר. זכורים לטובה בפארק זה הספארי חיות וכן רכבת ההרים האוורסט. בארבע כבר היינו בדרך הביתה.

בימים הבאים היינו בשני פארקי המים של דיסני וכן באפקוט ובהוליווד סטודיוס – היה מעייף ומסעיר, הזדמנות מושלמת לחזור להיות ילד , סיימנו את השבוע הזה די מותשים – אבל עכשיו כבר בא לי לחזור

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של avigmar?

הפוסט הבא ›
4. The love boat
4. The love boat
מתוך הבלוג של avigmar
21-10-2014
קרא מאוחר יותר
‹ הפוסט הקודם
2. the great smoky mountains
2. the great smoky mountains
מתוך הבלוג של avigmar
18-10-2014
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של avigmar »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

סגור
0
×